אירוע ה-DEMO DAY של המאיץ הסביבתי קק"ל – כנרת במרכז חדשנות כנרת (KIC)

גילוי מוקדם של שריפות באמצעות טכנולוגיה היפרספקטראלית, מערכת האכלה חכמה וייחודית לטיפול בחיות מחמד בפנסיונים ופלטפורמה חדשנית המאפשרת למטיילים לקבל סיור וידאו מודרך בשידור ישיר, הם רק חלק מהמיזמים שהוצגו במסגרת  אירוע ה-DEMO DAY
אירוע וירטואלי שסיכם את המחזור החלוצי של תוכנית היזמות לסטודנטים ובוגרים של מרכז חדשנות כנרת (KIC) בשיתוף קרן קיימת לישראל והמכללה האקדמית כנרת (המאיץ הסביבתי קק"ל – כנרת).
אתמול (רביעי), נערך ה-Demo Day, אירוע וירטואלי המסכם את המחזור הראשון של תוכנית היזמות לסטודנטים ובוגרים של מרכז כנרת לחדשנות ויזמות, בשיתוף קרן קימת לישראל והמכללה האקדמית כנרת.

סטארטאפים פיזי קרדיט: יח"צ

במהלך האירוע, בוגרי המחזור הציגו את המיזמים החדשניים שלהם בתחומי הקיימות, גילוי מוקדם של שריפות, רובוטיקה, ווטר-טק, דטא, תיירות, בעלי חיים ועוד.


תוכנית היזמות לסטודנטים ובוגרים היא פרי של יוזמה משותפת של קרן קימת לישראל, יחד עם המכללה האקדמית כנרת ומרכז חדשנות כנרת (KIC). מדובר בתוכנית האצה ליזמים, סטודנטים ובוגרי מרכז החדשנות (עד 5 שנים מסיום התואר), מכל מוסדות האקדמיה בצפון ומהכללה האקדמית כנרת בפרט. התוכנית מסייעת ליזמים צעירים לפתח את הרעיון שלהם לכדי מיזם ממשי וכוללת מעטפת סיוע והכשרה נרחבת.

קרדיט: יחצ

המיזמים שהוצגו הם: גילוי מוקדם של שריפות באמצעות טכנולוגיה היפרספקטראלית (3is), מערכת האכלה חכמה וייחודית לטיפול בחיות מחמד בפנסיונים (AutoFed). פלטפורמה חדשנית המאפשרת למטיילים לקבל סיור וידאו מודרך בשידור ישיר מאתרי תיירות מובילים (Bthere), מכשיר קומפוסט ביתי ייחודי המיועד בעיקר לאזורים אורבנים (Compresso). מערכת דיגיטלית לניהול אירוע שריפה המשלבת יכולות שליטה בכוחות לצד הבנה וחיזוי התנהגות האש (Influe) ומערכת נוספת לגילוי והתראה על שריפה באמצעות חיישני קרינה המשלבת רשת רחפנים להעברת תמונת מצב מהשטח (Forest Chief). טכנולוגיה ייחודית לקידוח אופקי בקטרים קטנים ולמרחקים ארוכים (Omnidrill), ומיזם נוסף של איסוף והנגשת אינפורמציה חיונית בפארקי תיירות, לצורך שיפור חווית המטיילים (Rustic-Go).

אלעד שמיר, מנכ"ל מרכז חדשנות כנרת (KIC): "הדרך ליצירת מנוע צמיחה בצפון עוברת ישירות דרך טיפוח ההון האנושי האיכותי שיש בקרב הסטודנטים והחוקרים במרחב ולהפוך אותם למחוללי השינוי האמיתי. העתיד של העולם וכמובן של מדינת ישראל מבוסס על היכולת ליצור פתרונות חדשניים לאתגרים גלובליים משמעותיים. "מאיץ קק"ל כנרת" היא תוכנית ייחודית המאפשרת פיתוח של יכולות יזמיות בקרב סטודנטים מצטיינים תוך מעורבות ותמיכה של התעשייה. האקדמיה ומתקני קק"ל סללו את הדרך עבור יוזמות וטכנולוגיות פורצות דרך אשר רוצות להפוך את העולם לירוק יותר, בריא יותר ובר קיימא. "זוהי הזדמנות אדירה להודות לשותפים היקרים שלנו המדען הראשי של קק"ל דר דורון מרקל ומנכ"ל האקדמית כנרת מיקי לב.

ד"ר דורון מרקל, המדען הראשי של קק"ל: "קק״ל  חרטה על דגלה את הפעילות למען הסביבה והמאבק במשבר האקלים.  מאיץ הסטודנטים הסביבתי  קק״ל-כנרת הוא עוד נדבך בבניין המפואר של חדשנות יישומית בתחומי הסביבה והאקלים שקק״ל מקדמת בשנים האחרונות . המיזמים שהוצגו במאיץ העוסקים בגילוי מוקדם וניהול של שריפות יער ואשר פותחו בעזרת מנטורים מקק״ל שפעלו בנושא זה בהתנדבות, יכולים לתרום להערכות הנדרשת בישראל לאירועי אקלים קיצוניים הצפויים בעתיד".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך