דיירי הבניין המסוכן בטירת כרמל קיבלו ארכה לתיקון הליקויים

דיירי הבניין המסוכן ברחוב ש"י עגנון, שהוכרז כבניין מסוכן למגורים, קיבלו ארכה להשלמת המו"מ עם הקבלן שיבצע את התיקונים. הגישה לדירות בבניין ברחוב ירושלים, בו קרסה הלילה קורת בטון, נסגרה

 

דיירים בבניין ברחוב ירושלים בטירת כרמל פונו מבתיהם לאחר שקורה בטון מרכזית קרסה הלילה (שני) באחת הדירות. הכבאים פינו את הדיירים מחשש להמשך הקריסה.

זהו הבניין השני בתוך שלושה חודשים שנמצאו בו בעיות מבניות, שעלולות לגרום לנזקים ופגיעות בנפש. לפני כשלושה חודשים נמצאו סדקים בבניין מגורים ברחוב ש"י עגנון בעיר ודייריו נאלצו להתפנות מחשש לקריסה.


 

התמוטטות קורת בטון בבניין מגורים ברחוב ירושלים בטירת כרמל. צילום: דוברות כיבוי והצלה

התמוטטות קורת בטון הלילה (שני) בבניין מגורים ברחוב ירושלים בטירת כרמל. צילום: דוברות כב"ה חוף 

 

בעקבות שני המקרים, הוציאה עיריית טירת כרמל הודעה ובה נמסר לגבי הדירה ברחוב ירושלים: "קצת לאחר חצות של ליל אמש, הוקפץ לזירת האירוע ברחוב ירושלים בעיר, מערך החירום של עיריית טירת כרמל, בראשותו של מנכ"ל אבישי כהן שלקח פיקוד על האירוע. לאחר בדיקה ראשונית של מהנדסת העיר והתייעצות עם כוחות הביטחון וההצלה בזירה, הוחלט לפנות את דיירי הכניסה שבה ממוקמת הדירה שחלק מהתקרה שלה קרס ולסגור את הגישה לדירות.

במקביל, צוות מהמחלקה לשירותים חברתיים של עיריית טירת כרמל , הוקפץ בלילה לזירה והחל לטפל בהליכי הפינוי. רוב הדיירים התפנו לקרובי משפחה, למעט דיירת אחת שפונתה למלון.

הצוותים הונחו לשמור על קשר רציף עם המפונים. מחלקת ההנדסה של עיריית טירת כרמל, הזמינה קונסטרוקטור מומחה למבנים מסוכנים. הועמד בכוננות מרכז קליטה למקרה ויהיה צורך לפנות את כלל הדיירים לאחר בדיקת הקונסטרוקטור.

 

הבניין המסוכן ברחוב ש"י עגנון בטירת כרמל. צילום: דוברות כיבוי והצלה

הדיירים קיבלו ארכה להשלמת המו"מ עם הקבלן. הבניין המסוכן ברחוב ש"י עגנון בטירת כרמל. צילום: דוברות כב"ה חוף

 

בעניין הבניין ברחוב ש"י ענגון, נמסר מהעירייה:

"מחלקת ההנדסה של עיריית טירת כרמל, נתנה ארכה נוספת לדיירי הבניין לצורך השלמת המשא ומתן עם קבלן הביצוע של תיקון הליקויים הבטיחותיים בבניין.

עיריית טירת כרמל פועלת בנושא המבנים המסוכנים על פי הנחיות השלטון המרכזי, הקובעות שעל דיירי הבניינים לתחזק את המבנים ולתקנם על חשבונם, במקרה שנמצא כי הם מסוכנים ולא ראויים למגורים.

יחד עם זאת, מתוך התחשבות ומתוך רגישות לנושא, עיריית טירת כרמל מעמידה לרשות תושביה את מיטב הכלים החוקיים העומדים לרשותה ובכלל זה ליווי אישי של שירותי הרווחה העירוניים, יעוץ מקצועי וליווי אישי של מחלקת ההנדסה העירונית ומתן מענה למי שאין לו לאן להתפנות, באמצעות מרכז קליטה ובו כל האמצעים הנדרשים לקיום, אכסניות ובתי אבות לקשישים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות