הצעה לסדר: פתיחת מקומות בילוי עד ארבע לפנות בוקר בחיפה

חבר מועצת העיר בחיפה, קיריל קארטניק, מציע לאשר פתיחת מקומות בילוי בעיר עד השעות הקטנות של הלילה, זאת כדי למנוע פגיעה בעסקים


 

חבר מועצת העיר חיפה, קיריל קארטניק (חיפה מתחדשת) הגיש הצעה לסדר יומה של מועצת העיר שבה הוא מבקש ממועצת העיר לאשר פתיחת מקומות בילוי בעיר עד השעה ארבע לפנות בוקר. לדברי קארטניק (31) מדובר בפגיעה קשה בעסקים ובצעירים שמחפשים מקומות בילוי.

 


קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

פגיעה קשה בעסקים ובצעירים שמחפשים מקומות בילוי. קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

 

בהצעתו לסדר מתייחס קארטניק למקומות בילוי בצירים מרכזיים, חוף הכרמל, מרכז הכרמל וציר מוריה, שיעבדו עד ארבע לפנות בוקר.

הוא מציין: "לא צריך לפרט לגבי בריחת הצעירים המסיבית שקורת בעיר שלנו. לפני מספר שבועות הייתי באירוע של אחד המקומות בילוי ברחוב מוריה שהשקיע בהפקה  הרבה כסף ומולי בשעה 23:00 פקחי העיירה הגיעו לסגור לו את העסק שהיו בו קרוב ל 300 צעירים שהלכו הביתה באמצע האירוע, יכול להיות שאותם צעירים, אחרי מספר חודשים, גם הם יעזבו את העיר שלנו".

קארטניק מוסיף ומספר על מקרה נוסף: "מקרה שקרה בחוף הים. אחד העסקים שהשקיע רבות בהפקה וגם לשם הגיעו מאות צעירים, העיריה באה בשעה 21:00 וביקשה ממנו להנמיך את המוזיקה. וב 23:00 באה לסגור את המקום. ואני שואל את עצמי איך אנחנו רוצים שהצעירים יישארו פה בעיר כאשר אין להם מקומות לתרבות ופנאי ויש פגיעה קשה בעסקים שמנסים להתקיים בכבוד תוך כדי רצון ל"העיר את העיר"".

יצויין כי כל עסק שפועל בשטח של רשות מקומית כפוף לתנאי רישיון העסק שלו ולחוקים הנוגעים להקמת רעש בשעות המנוחה. שינויים בחוק דורשים את אישור משרד הפנים אך ישנן רשויות מקומיות שמנהיגות מדיניות מקלה ונמנעות מפיקוח על שעות הפתיחה של מקומות בילוי אלא אם מגיעות תלונות על מטרדים כגון הקמת רעש והפרעת מנוחה, ריחות עזים ופגיעה באיכות החיים של התושבים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי