לידה בהפתעה במרפאת כללית בקרית אתא

מטופלת פנתה לרופאת המשפחה במרפאת בן עמי של כללית בקרית אתא, כשהיא מתלוננת על כאבי בטן, ותוך חצי שעה חבקה בחיקה תינוקת שנולדה במרפאה
היולדת עם התינוקת היפיפיה פונו לבית החולים כשמצבם טוב. צילום: כללית

היולדת עם התינוקת היפיפיה פונו לבית החולים כשמצבם טוב. צילום: כללית

לא כבכל יום הופך חדר הטיפולים במרפאת כללית לחדר לידה, אך השבוע זה קרה. הכל החל כאשר בשעת בוקר, 10 לערך, לרופאת המשפחה, ד"ר לינה גנטוס – נחלה במרפאת כללית בן עמי בקרית אתא הגיעה, אישה בתחילת שנות ה- 30 לחייה, בליווי בעלה עם תלונה של כאבי בטן. תוך מספר שניות הבינה ד"ר גנטוס שמדובר בצירי לידה. היא מיהרה להוביל את היולדת לחדר האחיות ויחד עם האחות מירי עמורי השכיבו אותה על מיטת טיפולים ודאגו להזמין צוות מד"א.
אולם, תוך כדי שהמוקדנית מתחקרת טלפונית, הסתבר לאחות כי יש דימום וראשה של התינוקת מבצבץ. היה ברור שעל הצוות לקבל את הלידה באופן מיידי. אל הצוות הצטרפה מנהלת הסיעוד במרפאה, מירה בן סימון זילברמן. הלידה התקדמה במהירות ומירי קיבלה את התינוקת לידיה ומיד הוחל במתן טיפול לתינוקת. הרופאה, ד"ר לינה גנטוס, מציינת כי התינוקת התקבלה עם בכי חנוק ולכן בוצע סקשן לשאיבת הההפרשות וניתן טיפול ראשוני, תוך כדי האזנה לריאות ובדיקת סימנים חיוניים וטונוס, חימום הגוף וכמובן טיפול בחבל הטבור עד אשר שמע בכי חזק. במקביל, עקב הצוות אחר היולדת, כדי לוודא שאינה מדממת ואחר מצב השליה כי בלידה כזו יש חשש מקריעתה והתפתחות דימום מסכן חיים. הכל הסתיים בטוב ונולדה תינוקת במשקל 2250 גר'.
עובדות המשק, המנהלת אסתר גהלן וורדא עובסמן, מיהרו לסייע ודאגו להביא במהירות שמיכות, סדינים ומגבות.
רק לאחר כחצי שעה מרגע צאת התינוקת לאויר העולם, לאחר פניה נוספת למד"א, הגיע למקום אמבולנס והיולדת עם התינוקת היפיפיה פונו לבית החולים כשמצבם טוב. היולדת אסירת תודה על הסיוע והתמיכה שלצוות כללית שליווה אותה בלידה החטופה שחוותה ועל כך שלמזלה היתה במרפאה בעת שהלידה החלה וכך עבר הכל בשלום. זו הלידה השלישית שלה, היא אם לנערה בת 15 וילד בן 7, אך כמובן הראשונה שהתרחשה במרפאה.
הצוות הנרגש מהחוויה, שאינה מתרחשת בכל יום במרפאה, שמח על ההזדמנות להביא חיים לעולם וממליץ על שם לתינוקת: בת עמי או עמית כשם המרפאה וכמובן שהיא תהייה אורחת של כבוד במרפאה, אך מאחלים לה שרק למעקב רפואי וקבלת חיסונים…


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות