אחרי 16 שנה – מעון יום חדש בעיר

החלו עבודות הבנייה להקמת מעון יום וגני ילדים ברחוב הפלמ"ח בעלות כוללת של כ-6 מיליון שקלים * ראש העירייה דוקורסקי: "בניית מוסדות החינוך החדשים בשכונות הוותיקות של העיר מצביעה על ההגירה החיובית לקרית ביאליק"

הדמיית מבנה המעון והגנים. השקעה של 6 מיליון שקלים. אדריכל הפרויקט: יצחק חלפון

הדמיית מבנה המעון והגנים. השקעה של 6 מיליון שקלים. אדריכל הפרויקט: יצחק חלפון

בימים אלו מתבצעות עבודות להקמת מעון יום וגן ילדים תלת כיתתי ברחוב הפלמ"ח. זהו מעון היום השני שנבנה בתקופה האחרונה לאחר 16 שנה בהם לא נבנה מוסד חינוכי לגיל הרך בעיר. עיריית קרית ביאליק רתמה לפרויקט את משרד הכלכלה, משרד החינוך ואת משרד התחבורה והבטיחות בדרכים.
מעון היום מיועד לילדי העיר בגילאי 0-3 שנים. בנוסף למעון היום, ייבנה גן ילדים שישכון במבנה חדשני וייחודי בו 3 כיתות לימוד בעלות חצר פרטית לכל כיתה. מבחינה ארכיטקטונית ישתלב המבנה עם המבנים בסביבה הקיימת, כך שמעון היום וגני ילדים יהיו מחוברים ביניהם דרך מבואת המתנה המיועדת להורים. כיוון שמדובר במבנה שייבנה בסמוך לבית הספר נעורים, יוסדר מפרץ חניה להעלאת והורדת תלמידים, ייסללו שבילי גישה וישופץ מגרש המשחקים. העלות המשוערת של שני המבנים היא כ-6 מיליון שקלים.
לצורך הקמת מוסדות החינוך החדשים, יועתק הפארק לשחרור כלבים למיקומו החדש בפינת רחובות רבין וערמונים בתחילת הטיילת.
ראש העירייה אלי דוקורסקי: "בניית מוסדות החינוך החדשים בשכונות הוותיקות של העיר מצביעה על ההגירה החיובית לקרית ביאליק אשר נותנת את אותותיה בדרישה הגוברת לדיור ולמוסדות חינוך נוספים בעיר. זוגות צעירים רבים רואים בקרית ביאליק עיר איכותית שטוב לגדל בה את הדור הצעיר. אני שמח כי בתקופה הקרובה עוד מבנה ייחודי ייבנה בעיר לטובת מערכת החינוך ועתיד ילדינו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק