אומרים לא לאלימות כלפי נשים

האקדמית גורדון לחינוך ציינה את יום המאבק באלימות כלפי נשים בפעילות מיוחדת, בשיתוף מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בחיפה
במסגרת הפעילות קיימו הסטודנטים/יות דיון בו ניסו להבין כיצד ניתן למנוע אלימות מינית. צילום: אילוסטרציה

במסגרת הפעילות קיימו הסטודנטים/יות דיון בו ניסו להבין כיצד ניתן למנוע אלימות מינית. צילום: אילוסטרציה

האקדמית גורדון לחינוך הקדישה השבוע את פעילות "צהרבות" לנושא המאבק באלימות כלפי נשים, שצוין השבוע ברחבי העולם. באמצעות שיתוף פעולה בין המכללה למרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית בחיפה, נחשפו הסטודנטיות/ים לתכנים החשובים שהביאו אנשי מחלקת ההסברה של המרכז.
פעילות זו זכתה לחשיבות רבה מצד האקדמית, הרואה במחנכים כמי שעומדים ביום יום מול התלמידים ועשויים לפגוש בכאלו שנחשפים לאלימות מינית, ובאמצעות חושים מחודדים ושימת לב לפרטים הרלוונטיים המורים לעתיד יוכלו לתווך ולסייע במקרים שכאלה.
במסגרת הפעילות קיימו הסטודנטים/יות דיון, בו ניסו להבין כיצד נכון להתמודד עם מקרים בהם קיים חשד (ולא רק חשד) לאלימות מינית. במהלך הדיון ניסו הסטודנטים/יות, בהנחיית עו"ד שני אלוני, מנהלת מרכז הסיוע לתקיפה מינית, להגדיר את תופעת האלימות המינית בצורה ברורה יותר- שוחחו על מהי אלימות מינית? איך היא פועלת? היכן מתרחשת? (ברחוב/בבית/בעבודה) סממניה? מי הפוגע?
ד"ר נטע ברנסקי, סגנית נשיא האקדמית גורדון: "באופן בכלל לא מפתיע, בתגובה לשאלותיהן הסקרניות של הסטודנטיות, ההרצאה והדיון במפגש לא פסחו על היבטים של הטרדות מיניות של נערות ונשים. הנתון הסטטיסטי המטלטל ביותר עבורן היה, שלמעלה מ-90% מההטרדות המיניות מתבצעות על ידי האנשים הכי קרובים ומוכרים של הקורבן. במילים אחרות נשים נופלות קורבן להטרדה מינית דווקא בבית ולא ברחוב. הנתון מעורר המחשבה, הצטרף לשורה של תובנות חדשות בנושא החשוב כ"כ לסטודנטיות, הן כנשים והן כמחנכות ילדים ובני נוער לעתיד".

נטע ברנסקי, ס. נשיא האקדמית גורדון. "נשים נופלות קורבן להטרדה מינית דווקא בבית ולא ברחוב". צילום: אקדמית גורדון

נטע ברנסקי, ס. נשיא האקדמית גורדון. "נשים נופלות קורבן להטרדה מינית דווקא בבית ולא ברחוב". צילום: אקדמית גורדון

לדברי עתליה שיינפלד, רכזת מחלקת חינוך והסברה, מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית חיפה והצפון: "באנו לדבר עם הסטודנטים/יות של האקדמית גורדון על התנאים החברתיים שמאפשרים אלימות מינית. הסטודנטים של היום הם אנשי החינוך לעתיד, שיש להם במידה רבה אחריות והשפעה על אותם תנאים חברתיים, וככאלה ישנה חשיבות מכרעת למודעות ולהבנה שלהם את הנושא".
ירדן קורמן, יו"ר אגודת הסטודנטים האקדמית גורדון: "במהלך הדיון נתנו למשתתפים רקע ואף הכוונה מסוימת לזיהוי אפשרי של מקרי אלימות מינית בקרב ילדים, ואף דרכים כיצד "להגיע" לילדים ולשאול אותם את השאלות שעשויות לסייע לנו לדעת האם חלילה מדובר במקרה של אלימות מינית. זה חשוב לנו עד מאוד כאנשי חינוך לעתיד".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך
Ads