מציינים בכללית את שבוע מניעת סרטן צוואר הרחם

השבוע יציינו ברחבי העולם וגם בחיפה את שבוע מניעת סרטן צוואר הרחם. ד"ר אפרים סיגלר, מי שעומד בראש מערך המניעה של הכללית במחוז מזמין גם את הנערים להתחסן נגד המחלה
ד"ר סיגלר. החיסון יעיל ל-13 שנה. צילום: דוברות הכללית

ד"ר סיגלר. החיסון יעיל ל-13 שנה. צילום: דוברות הכללית

לרגל שבוע מניעת סרטן צוואר הרחם שיתקיים השבוע, חושף ד"ר אפרים סיגלר – מי שעומד בראש מערך מניעת סרטן צוואר הרחם של הכללית בחיפה ויו"ר הארגון הארצי, כי מעתה גם נערים יכולים להתחסן על מנת למנוע התפתחות של המחלה. ביום רביעי יתקיים מפגש אמהות ובנות בבית חולים כרמל שם ישיבו מומחים על שאלות ויסבירו על החידושים בתחום.

"בארץ לא עושים די על מנת למנוע התפרצות המחלה. מספר קטן של בנות מתחסן, נשים בוגרות אינן מקפידות בדומה לעולם המערבי להיבדק בזמן וגם נערים המתחסנים בעולם נגד וירוס הפפילומה בארץ אינם מודעים לאופציה", מציין ד"ר סיגלר.

"בארץ ניתנת בדיקת הפפסמיר בחינם לגילאי 25-54 למרות זאת רק 40-30% מכלל אוכלוסיית הנשים נבדקות לעומת 80% מאוכלוסיית הנשים באירופה", אומר ד"ר סיגלר.
"באוסטרליה חיסון נגד וירוס הפפילומה הניתן לנערות ניתן בחינם גם לנערים. "בישראל החיסון מאושר אך טרם נמצא בסל עבור נערים. מי שמעוניין למנוע הדבקות בווירוס, עליו לשלם עבור כל מנה של חיסון 800 שקל כפול שלוש מנות", מציין ד"ר סיגלר.
אוכלוסיית הגברים היחידה שמקבלת בשלב זה בארץ את החיסון חינם, הם מושתלי כליה וכבד, נשאי hiv הומוסקסואלים והסובלים ממחלות אוטואימוניות.

נערות רבות חוששות להתחסן נגד וירוס הפפילומה כיוון שקראו בכל מיני ירחונים על תופעות לוואי, לדברי ד"ר סיגלר: "מחקרים הראו כי החיסון הצליח למנוע גם יבלות של איברי המין. נרשמה כבר ירידה של 50% במניעת נגעים טרום סרטניים ובאוסטרליה מחסנים את כל הנערים, במטרה למנוע לגמרי את המחלה. יעילות החיסונים היא ל- 13-14 שנה . נערות שחוסנו לפני 14 שנים נבדקו ונמצא כי עדיין קיימת רמת נוגדנים שמבטיחה חיסון", מסביר ד"ר סיגלר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות