חיפה: נהגת הכניסה את המכונית לטיפול במוסך וקיבלה דוח על שימוש בטלפון

נהגת שהכניסה את רכבה לטיפול במוסך במפרץ חיפה, נדהמה לקבל דוח על שימוש בטלפון נייד תוך כדי נהיגה
 

בית המשפט לתעבורה בחיפה זיכה נהגת רכב פרטי, מעבירה של שימוש בטלפון נייד תוך כדי נהיגה, זאת לאחר שהנהגת הציגה בפני בית המשפט את העובדה שמכוניתה הייתה בכלל במוסך באותה עת והיא לא יכלה לנהוג בה.

הנהגת קיבלה בדואר הודעת קנס על כך שבאחד מימי אוגוסט 2020 בשעות הבוקר היא נסעה כביכול בכביש 4 ונצפתה אוחזת בטלפון ביד ימין, צמוד לאוזן ימין, לאורך הכביש. העבירה תועדה באמצעות מצלמה והתמונה נשלחה לנהגת שהכחישה שהיא נהגה ברכב וביקשה להישפט.


 

מוסך. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

הרכב היה במוסך במפרץ חיפה, הנהגת קיבלה דו"ח משטרתי על שימוש בנייד. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

 

לטענת הנהגת, ביום בו נטען כי בוצעה העבירה, היה הרכב שלה במוסך שנמצא במפרץ חיפה, והיא הייתה בכלל בעבודה. עוד טענה כי בתמונה שצורפה לדוח, נראית דמות גברית שנוהגת במכונית. הנהגת גם צירפה את הקבלה של המוסך ואישור נוכחות על כך שהמכונית הייתה בעבודה באותה עת.

התביעה המשטרתית לא קיבלה את טענתה של הנהגת ודרשה כי תוכיח מי היה הנהג ברכב, בעת ביצוע העבירה.

 

היכל המשפט בחיפה. צילום ארכיון

התביעה המשטרתית ביקשה להרשיע את בעלת המכונית, בהתאם לחזקת הבעלות, שכן המכונית רושמה על שמה והיא לא מסרה את הפרטים של מי שנהג במכוניתה.

השופט אור לרנר מבית המשפט לתעבורה בחיפה, ציין בפסק הדין כי אכן פקודת התעבורה קובעת חזקה לעניין אחריות בעל הרכב, שלפיה, אם נעשתה עבירת תעבורה, רואים את בעל הרכב כאילו הוא נהג ברכב אותה שעה, אלא אם כן הוא הוכיח מי נהג ברכב, או שהוכיח כי הרכב נלקח ממנו בלי ידיעתו ובלי הסכמתו.

על פי פקודת התעבורה, ציין השופט, מחזיק ברכב יכול להיות תאגיד ולא רק אדם פרטי. הוא ציין כי העברת האחריות על כתפי המוסך, עשויה אף לסייע למטרת העל של איתור הנהג האמיתי ומניעת הרשעות שווא.

השופט קבע כי הנהגת עמדה בנטל הנדרש והציגה מספיק ראיות שיש בהם כדי לסתור את חזקת הבעלות ואת התמונה בה נראה אדם אחר נוהג במכונית, וקבע כי מי שהחזיק את המכונית ברשותו – היה אכן המוסך.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט