אשכול גנים להוראת המדעים

במסגרת פיתוח הגנים הייחודים, מריצה עיריית חיפה פיילוט למתחם גנים בקריית חיים, בו ילמדו הילדים על נושאים מדעיים. במרכז הגנים נבנית בימים אלה מעבדה ומתחם הכולל דימויים ופעילויות מתחום המדעים
ייבנה מתחם לפעילות תרבות במבנה של אמפיתיאטרון.

ייבנה מתחם לפעילות תרבות במבנה של אמפיתיאטרון.

לקראת שנת הלימודים הבאה, יפעל כפיילוט מתחם גנים להוראת המדעים, בקריית חיים.
במסגרת ההחלטה לעצב את גני הילדים החליטה עיריית חיפה לפתח תשתיות פיזיות, אשר לדברי מומחים מקדמות מיומנויות חשיבה מדעית טכנולוגית כבר מגיל הגן, "זאת מתוך ראייה כי טיפוח ההון האנושי יעלה את החוסן החברתי והכלכלי של החברה הישראלית". אומרים בעירייה.
במתחם הגנים תיבנה "מעבדת חקר" המותאמת לגיל הילדים אשר יעסקו ב: חקר תופעות העוסקות בתנועה של עצמים, תצפיות אחר תופעות שונות בסביבה הטבעית ובסביבה יזומה על ידי הגננות. המעבדה תכלול כיורים וברזי מים בגובה הילדים, שולחנות עבודה רחבים. אולם זה יוכל להכיל עד לקבוצה של 15 ילדים. במעבדה זו יהיה ביטוי לחדר חושך, ועזרים כגון מחשבים, מקרן, טלוויזיה, לוח חכם ועוד.

במבואה

בו תהיה במה מאובזרת במערכות מולטי מדיה. מבואה זו תשרת את כלל הגנים שבאשכול כ- 120 ילדים, כולל אנשי צוות. בחצרות הגנים תתאפשר פעילות בגינה לימודית, מתקני חקר פיזיקאליים משחקי רצפה מתמטיים, ומתקני ספורט קטנים.

הפסיכולוגיה ההתפתחותית טוענת שלחוויות למידה מוקדמות יש השפעה מזרזת ומעודדת על תהליכי למידה בעלי השפעה לטווח ארוך. בשנות הילדות, מלידה עד גיל שבע, שנים אלו הן חלון ההזדמנויות לפיתוח מאגר הזיכרונות הקובעים את התגובות בהמשך החיים, מתוך תפיסה שכבר בגיל הגן ניתן להכין את הילדים לעולם המדעי, לעורר את סקרנותם של הילדים בתופעות טבע ועם מציאות בה לטכנולוגיה מקום משמעותי.
גני הילדים שיוקמו בקריית חיים במתחם בית הספר "נתיבים" יכיל 3 גנים כאשר בכל כיתת גן יהיו עד 30 ילדים, בעלות של כ- 4.5 מיליון שקל.

יונה יהב, ראש העיר, הוסיף ואמר: "מדובר בצעד משמעותי שתהיה לו השפעה מכרעת רק בעוד כשני עשורים או יותר. הוראת המדעים כבר לגילאי הגן היא 'שובר שוויון' אשר יכול להזניק את החברה הישראלית כולה בקרב הקהילה המדעית".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך