X

"הסכם חומש": כ-40 מיליון שקלים יושקעו ב- 5 השנים הקרובות בקיסריה

תכנית החומש של קיסריה – מחזון לביצוע: כ- 40 מיליון ש"ח יושקעו בשדרוג החינוך, התרבות והפנאי, הקהילה ותשתיות היישוב קיסריה בשנים 2022-2026

 

במסגרת "הסכם החומש" שנחתם לפני שבועות אחדים, בין החברה לפיתוח קיסריה, הוועד המקומי קיסריה והמועצה האזורית חוף הכרמל, נקבעה תכנית חומש מקיפה ומפורטת במסגרתה יושקעו בקיסריה במהלך 5 השנים הקרובות כ–40 מיליון שקלים.


כזכור, ההסכם מאזן בין הצרכים השונים של התושבים ומבטיח ניהול תקין להמשך התפתחותה של קיסריה כיישוב עצמאי ותוסס השומר על צביונו הייחודי בנוף המוניציפאלי הישראלי.


במסגרת תוכנית החומש החדשה, יושקעו כ-40 מיליון ש"ח בשדרוג החינוך, התרבות והפנאי, הקהילה ותשתיות היישוב קיסריה – לרווחת התושבים ולטיפוח הקהילה.

השבוע, החזון הופך לתוכנית עבודה לביצוע. טקס החתימה על תוכנית החומש 2022-2026 התקיים במעמד ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק, יו"ר הוועד המקומי מושיק סגל, מ"מ יו"ר הוועד המקומי ליאור בר, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה מיכאל כרסנטי, וסמנכ"ל התפעול וראש מנהלת היישוב, גיא גולדיג.

 

במסגרת תוכנית חומש יושקעו בקיסריה 40 מיליון שקלים. צילום: דוברות מ.א חוף הכרמל

 

מתווה ההשקעות הכלולות בתוכנית מתבסס על מקורות כספיים עצמיים של היישוב והמועצה, כמו גם על מקורות ייחודיים נוספים וביניהם: היטלי השבחה מפרויקטים של מגורים בקיסריה, מענק חד פעמי מקרן אדמונד בנימין דה רוטשילד, השתתפות מפעל הפיס בבניית היכל תרבות וכן השתתפות משרד החינוך בבניית גני ילדים.

ראש המועצה האיזורית חוף כרמל, אסיף איזק אמר לאחר החתימה:

"ברכות ליישוב קיסריה! במהלך שלוש השנים האחרונות הצבנו את העוגנים הגדולים והמשמעותיים ביותר להמשך שגשוג והובלת היישוב בכל התחומים.

תכנית המתאר של היישוב אושרה ונותנת אופק תכנוני ליישוב.

תכנית "מעוף לחינוך" אותה מוביל סגני רפי אבני, יצאה לדרך לפני כשנתיים וכבר היום ניתן לראות את הפירות החינוכיים.

ההסכם המשולש נחתם ובעשר שנים הקרובות, תחומי האחריות של כל אחד מהגופים האחראים על היישוב: ועד מקומי, חפ"ק והמועצה האזורית חוף הכרמל, ברורים.

וכעת, העוגן האחרון הוטל והינו חתימת הסכם החומש, תכנית הפיתוח של היישוב. תכנית זו מביאה בשורות משמעותיות של פיתוח וצמחיה ליישוב הגדל.

כל זה לא היה קורה ללא המנהיגות האמיצה והאחראית שיש בקיסריה: ועד התושבים, החברה לפיתוח קיסריה וחברי המליאה שיודעים לקיים דיאלוג של שותפים גם ברגעים מורכבים. הקטר של קיסריה דוהר – בהצלחה!".

 

אסיף איזק, ראש המועצה האיזורית חוף הכרמל. צילום דוברות המועצה חוף הכרמל

 

במעמד החתימה ציין מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה: "אנו נחושים להמשיך וליישם את חזונה של משפחת רוטשילד והברונית אריאן דה רוטשילד, להתמיד בקידום שגשוגה של קיסריה כיישוב המעניק לתושביו את רמת ואיכות החיים הגבוהה ביותר בישראל.

אנו מקפידים להיות קשובים, ליזום ולהגיב במהירות וביעילות המיטבית לכל שאלה, בקשה או בעיה. החתימה על תכנית החומש מבטאת את שיתוף הפעולה ההדוק בין שלושת הגופים – החפ"ק, הוועד המקומי והמועצה, ומבטיחה עשייה משותפת ופורייה לטובת ולרווחת כלל תושבי קיסריה".

גיא גולדיג, סמנכ"ל התפעול וראש מנהלת היישוב, הוסיף: "תכנית החומש היא בשורה משמעותית ליישוב קיסריה. במסגרת ההשקעות המתוכננות ל-5 השנים הקרובות יוקם ביישוב שלנו מרכז רב תכליתי לתרבות וקהילה וייבנו גם שני גני ילדים חדשים בשכונה 12.

ברחבי קיסריה נקים גני שעשועים חדשים ואת גני השעשועים הקיימים נשדרג. כמו כן, אנו מקימים מחדש מרכז צעירים ותנועות נוער בפארק חרוב בשכונה 8, על מנת לבסס אותו כלב הפועם של קהילת קיסריה.

בנוסף, במהלך 5 השנים הקרובות, צפוי לבצע הצוות המוניציפאלי בראשותו של אילן הנגבי, עבודות ענפות לפיתוח תשתיות, להגברת בטיחות בתחבורה, לריבוד כבישים, לשדרוג ופיתוח הסביבה והאנרגיה הירוקה. במקביל, תפעל מנהלת היישוב להנגשת קיסריה לאנשים עם מוגבלות, לתגבור תחום הדת ולמתן שירות איכותי לאוכלוסיית הגיל השלישי."

 

הסכם חומש יצא לדרך. צילום: דוברות מ.א חוף הכרמל

 

ליאור בר, מ"מ יו"ר וועד קסריה: "תוכנית החומש שנחתמה היום בחוף כרמל בין הוועד המקומי – החפ"ק – ומוא"ז חוף כרמל , הינה נגזרת של החתימה המוצלחת של ההסכם המשולש , ולמעשה סוגרת מעגל ומורידה לשטח החלטות ביצוע ומקורות תקציב עבור ישום התוכנית .

התוכנית בהיקף של כ – 40 מיליון ש"ח הינה חסרת תקדים בהיקפה, ומהווה בשורה לישוב קיסריה. ברצוני לברך את כלל הגורמים משלושת הגופים: וועד – חפ"ק – מוא"ז ח. כרמל, אשר פעלו, עבדו, והכינו בסבלנות רבה, וללא לאות את תוכנית החומש אשר נחתמה היום.

יש בתוכנית בשורות רבות, לחינוך, לתשתיות, לגידול קיסריה, לביטחון, לתרבות, לשמירת איכות החיים בקיסריה, וכמעט לכל ממשק לחיינו, יש בתוכנית תיעדוף והבאת הנושאים החשובים ביותר לתושבים ולקיסריה לראש הרשימה , לטיפול וליישום החלטות הוועד המקומי בשיתוף פעולה ענייני, מקצועי, וחברי עם הגורמים המקבילים בחפ"ק ובמוא"ז ח. כרמל.

יתכן כי לאורך חמשת השנים הקרובות יתגלעו מחלוקות, או נידרש לבצע שינויים כאלו או אחרים בפרטי התוכנית, גם לאתגרים אלו נוכל, היכן שיש רצון טוב, ואנשי עשייה הדברים מסתדרים.

אני בטוח שרמת האימון וההערכה ההדדית שנבנתה בין הוועד המקומי, לאנשי החפ"ק , ולעובדי המועצה יאפשרו לנו להתחיל ולסיים את התוכנית בצורה הטובה והמקצועית ביותר, לטובת ורווחת תושבי הישוב קיסריה".

רפי דהן, יו"ר ההסכם המשולש: "כל תושב קיסריה שעיניו בראשו רואה איך העבודה הקשה של הוועד הנוכחי באה לידי ביטוי בשטח. זה לא דבר של מה בכך…. הזמן שמושקע, איכות האנשים, המרץ הרב של וועד אמיץ שאינו חושש לקבל החלטות ולעמוד ולדאוג ליישומם.

שיתוף הפעולה המדהים בין מושיק וליאור שעובדים בסינכרון מלא, כך שהישוב נהנה מהיכולות והחוזקות של שניהם והדבר ניכר בכל תחום ותחום בישוב הנפלא שלנו, החל מהביטחון עובר לחינוך, תרבות ותחבורה.
מדהים היה לראות איך חברי המליאה דב מגן וענת ציפקין-אביבי נרתמו למען הישוב ופעלו ללא לאות ובמרץ לכל דבר שנדשו.
לא מובן מאליו כלל להגיע כמעט לכל ישיבות וועד הישוב בנוסף לתפקידם במועצה האזורית. קיסריה מנוהלת ע"י מנהיגים אמיצים ואחראים"

מושיק סגל, יו"ר ועד מקומי: "הסכם החומש לקיסריה מהוה בשורה אמיתית לישוב כולו, הוועד המקומי בשיתוף מלא של החפ"ק והמועצה בנה תקציב חומש שיתן מענה כמעט מלא לצרכיו של הישוב לחמש שנים הקרובות.

אני מאמין שההצלחה נובעות קודם כל באמון באנשים ולשמחתי כל האנשים שלקחו חלק בהכנת ההסכם עשו זאת ברצון ובשאיפה שכולם יצאו מרוצים מהתוצאה, דבר שלא מובן מאליו.

אני מבקש להודות לחברי ליאור בר שיחד אנו עושים, מנסים, ומצליחים לקדם ולשפר את הישוב ולהצעיד אותו קדימה וכל זאת בשיתוף פעולה עם ראשי המועצה אסיף איזק, רפי אבי , קובי ציטר, ומנכ"ל החפ"ק מיכאל כרסטני וגיא גולדיג. תודה מיוחדת לרפי דהן שמוכן תמיד לעזור ולתמוך. יחד כולנו נמשיך לעשות למען התושבים והקהילה בקיסריה".

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל


<

<