בימ"ש קריות: גבר חוייב לחלוק עם גרושתו ירושה בשווי 1.7 מיליון שקלים

הבעל טען שאשתו איימה לעזוב אותו אם לא יצרף אותה לחשבון הבנק. בית המשפט קבע כי בכסף נעשה שימוש משותף
 

בית משפט לענייני משפחה קריות, פסק כי כספי ירושה שקיבל גבר, יחולקו שווה בשווה עם גרושתו, זאת לאחר שהגבר הפקיד את הכסף בחשבון משותף עם אשתו לשעבר.

בני הזוג היו נשואים במשך 14 שנים. במהלך נישואיהם נפטר אביו של הבעל והוריש לו כ-1.7 מיליון שקלים שהופקדו בחשבון בנק, אליו צורף שמה של האישה כמה ימים לאחר מכן. אל הסכום הזה צורף סכום כסף נוסף, של כ-600 אלף שקלים, שהתקבלו ממכירת בית משותף.


 

 גבר חוייב לחלוק עם גרושתו ירושה בשווי 1.7 מיליון שקלים. בית משפט השלום בקריות. צילום: מתוך אתר הרשות השופטת

 

במסגרת תביעת איזון המשאבים, טען הגבר כי כספי הירושה שקיבל מאביו שייכים רק לו. הוא נשען על חוק יחסי ממון ,שקובע כי כספי ירושה שהתקבלו במהלך הנישואים לא יחולקו בין בני הזוג בעת גירושים, אלא יישארו ברשות הצד שקיבל אותם. הוא גם הוסיף שהסכים להפקדת הירושה בחשבון המשותף, לאחר שהאישה איימה לעזוב אותו במידה ולא יכניס אותה כשותפה בחשבון.

מנגד טענה האישה, שנקודת המוצא היא שהייתה כוונת שיתוף, מפני שהכספים הופקדו בחשבון בנק משותף. עוד טענה האישה שכספי הירושה שהופקדו בחשבון עורבבו עם כספי הצדדים, כספי מכירת הבית, ונעשה שימוש שוטף בכספים כך שיש לחלק את הכספים בחשבון באופן שווה.

השופטת גילה ספרא-ברנע מבית המשפט לענייני משפחה קריות, קבעה בפסק דינה שעצם פתיחת החשבון כחשבון משותף עם האישה, ובנוסף העובדה שבני הזוג הכניסו לחשבון כספים שהתקבלו ממכירת ביתם המשותף, מעידים על כך שההתנהלות הכספית בחשבון הייתה משותפת.

השופטת ציינה עוד, שבמספר הזדמנויות הצדדים משכו מהחשבון כספים, לטובת הוצאות פחות שגרתיות, כמו חופשות בחו"ל, והדבר מחזק את המסקנה שהם ראו בו חשבון משותף לכל דבר.

השופטת ציינה כי במסגרת ניהול החשבון, השקיע הגבר את כספי הירושה בהשקעות שונות, על מנת שיצברו ריבית לטובת התא המשפחתי וכחלק מהכנסתו. היא דחתה מחוסר הוכחה את טענות האיש כי צירף את האישה לחשבון,  לאחר שאיימה עליו שתעזוב אותו וחייבה אותו בתשלום הוצאות ושכר טרחת עו"ד בסך 4,680 שקלים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט