תביעת מיליונים נגד בי"ח אלישע בחיפה: ניתוח פלסטי גרם לרקדנית לאף מעוות

חלומה של רקדנית צעירה לשפר את מראה אפה נגוז באחת, לאחר שניתוח פלסטי שעברה כשל, והסב לה נזקים רפואיים בלתי הפיכים. כך נטען בתביעה שנדונה בימים אלה בבית המשפט
 

תביעה בגין נזקי גוף בעקבות רשלנות רפואית, הוגשה לאחרונה נגד מומחה לכירורגיה פלסטית, ונגד בית החולים "אלישע" בחיפה.

על פי התביעה, אותה הגישו עורכי הדין רן שפירא ואריאל גולד, הצעירה פנתה למנתח לראשונה, עוד כשהייתה בת 16, וביררה אפשרות להסרת גבנון קטן מאפה. בסיכום הבדיקה, כך נטען, ציין הרופא, כי קצהו של האף שמור, וכי הצעירה אינה מעוניינת לגעת בו, והמליץ על ניתוח בהרדמה כללית.


הצעירה ביקשה לחשוב על הדברים, ושבה לרופא כעבור כשנתיים. בפגישה זו, כך על פי התביעה, הרופא חזר על דבריו מהפגישה הקודמת והוסיף בסיכום הבדיקה: "לא נוחרת בלילה, אין נזלת ואלרגיות". כמו כן חזר המנתח על המלצתו על ניתוח, אלא שהפעם המליץ על הרדמה מקומית עם טשטוש, והצעירה נתנה לכך את הסכמתה.

אלא שלפי התביעה, למרות שבשתי הבדיקות הרופא ציין מפורשות, כי קצהו הקדמי של האף שמור, ולמרות שהצעירה עצמה ביקשה שלא לגעת בו, בפועל, ניתח הרופא גם את קצהו הקדמי של האף.

משלב זה ואילך, טוענים עוה"ד שפירא וגולד, במקום לשמוח עם אפה המחודש, הפכו חייה של הצעירה לסיוט מתמשך.

 

"שני הניתוחים שבוצעו ע"י המנתח, בוצעו בניגוד לסטנדרט הרפואי המקובל". כך נטען בחוות הדעת שצורפה לתביעה. בית החולים אלישע בחיפה. צילום: מתוך האתר הרשמי של ביה"ח

 

בתביעה נטען כי אפה של הצעירה קיבל מראה מעוות, ובנוסף, היא החלה לסבול מקשיים בנשימה, שרק הלכו והחמירו עם הזמן.

עוד נטען בתביעה, כי בביקורת אצל המנתח, בחלוף שמונה חודשים מהניתוח, הוא הציע לצעירה לתקן את הא-סימטריה של האף, באמצעות הזרקות של חומר מילוי (חומצה היאלורונית).

לדברי עורכי הדין, הצעירה הסכימה לכך בלית ברירה, אך לאחר כמה הזרקות, הבינה שמדובר בפתרון זמני ויקר מאוד כלכלית, ומשכך נענתה להצעתו של הרופא לבצע ניתוח אף מתקן.

אלא שעל פי התביעה, גם הניתוח השני לא צלח, והצעירה נותרה עם נחיריים שקועים ועם אף א-סימטרי שנראה מנותח, ובנוסף נגרמו לה נזקים תפקודיים ואסתטיים קשים, ואיכות חייה נפגעה ללא היכר.

 

עו"ד רן שפירא. צילום אופיר הייב

 

לטענת עורכי הדין, מאז הניתוח החלה הצעירה לסבול משורה של בעיות נשימה וביניהן אי-ספיקה של שסתומי האף החיצוניים – אחד המצבים הקשים ביותר לתיקון.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת רפואית של ד"ר יוסף שם טוב, מומחה לאף-אוזן-גרון, שמתח ביקורת על ההחלטה לנתח את קצהו הקדמי של האף, לאחר שגם המנתח עצמו קבע, בשתי בדיקות, כי אין צורך בכך.

"באופן מפתיע ותמוה מאוד, הנתבע משנה את דעתו בחדר הניתוח, ובכל זאת מנתח את קצהו הקדמי של האף – כמובן, ללא קבלת הסכמה מפורשת", מציין המומחה בחוות דעתו.

לדבריו, הניתוח המיותר בקצה האף, חרף התנגדותה של הצעירה, גרם לבעיה אסתטית חמורה בדמות שקיעת הנחיריים פנימה, שיצרה מראה של אף צבוט, ולבעיה תפקודית קשה של האף. עקב הניתוח, קבע המומחה, סובלת הצעירה מנזלת כרונית, דימומים, שיעול, התעטשויות ושריקה, שנשמעת בעיקר בלילה או בסביבה שקטה. גם להזרקות חומרי המילוי שביצע הרופא המנתח, התייחס המומחה בחוות דעתו וקבע, כי הן אולי עשויות לשפר את התוצאה הקוסמטית, אך, מנגד, עלולות להחמיר את תפקוד האף.

בסיכום חוות הדעת הנוקבת קבע ד"ר שם-טוב: "התובעת, בחורה צעירה אשר מעולם לא סבלה מבעיות נשימה לפני הניתוח, שאמור היה להיות פשוט מאוד, נותרה לאחר שני ניתוחים, שבוצעו בניגוד לסטנדרט הרפואי המקובל, עם אף שנראה מנותח ושאינו מתפקד".

המומחה קבע לצעירה נכות רפואית של 20 אחוז, בגין שינויים ניכרים בצורת האף עם הפרעה בנשימה.

בתביעה שהגישה הצעירה לבית המשפט נטען: "מאישה פעילה ומלאת שמחת חיים, הפכה התובעת לשבר כלי. מדובר בבחורה צעירה מאוד, ספורטאית ורקדנית, שמעולם לא סבלה מבעיות נשימה, שנותרה עם נכות תפקודית קשה ואיכות חיים ירודה מאוד, וזאת בשל שני הניתוחים שבוצעו ע"י המנתח, בניגוד לסטנדרט הרפואי המקובל".

בתביעה מתבקש בית המשפט להורות על פיצוי הצעירה בסכום המקסימלי הנתון לסמכות בית המשפט, עד 2.5 מיליון שקלים.

התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב-יפו.

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט