הגירעון מצטמצם, התקציב גדל

תקציב עיריית קרית ביאליק לשנת 2016 יעמוד על 287 מיליון שקלים * ראש העירייה דוקורסקי: "נמשיך בתנופת העשייה"

 

תוצאות השקעות הענק והשלשת תקציב החינוך נותנות היטב אותותיהן. צילום עיריית קרית ביאליק

תוצאות השקעות הענק והשלשת תקציב החינוך נותנות היטב אותותיהן. צילום עיריית קרית ביאליק

תקציב עיריית קרית ביאליק לשנת 2016 יעמוד על סך 287,262,000 שקלים – נתון המבטא גידול ריאלי בהוצאות העירייה והכנסותיה. תקציב החינוך של העירייה יגדל בשנה הקרובה בעוד 17 מיליון שקלים ויסתכם ב-96.3 מיליון שקלים.
כשנבחר אלי דוקורסקי לראשות העירייה בדצמבר 2008, עמד תקציב החינוך על 30 מיליון שקלים. עם כניסתו לתפקיד העמיד דוקורסקי את התקציב על 60 מיליון שקלים. בשנת כהונתו השמינית בתפקיד נמשך הגידול בהשקעות העירייה בחינוך והוא עתה גבוה פי 3.1. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נמצאת קרית ביאליק במקום ה-1 בהשקעה לתלמיד בין העיריות בארץ ובמקום ה-11 מבין 256 הרשויות המקומיות בישראל (עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות).
תוצאות השקעות הענק והשלשת תקציב החינוך נותנות היטב אותותיהן: חל גידול דרמטי של למעלה מ-25 אחוז בשיעור הזכאים לבגרות בבית הספר התיכון "אורט" על שם פיינשטיין, העיר נמצאת במקום הראשון במחוז חיפה באחוז הניגשים ל-5 יחידות לימוד לבגרות במקצוע הפיסיקה, ישנם נתוני גיוס משמעותי גבוהים לצה"ל, וכן הרחבת החינוך הערכי, שיפור ניכר בתוצאות מבחני המיצ"ב וגולת הכותרת – זכייתה של קרית ביאליק בפרס החינוך היישובי הארצי.
בנוסף, הושקעו בתקופת כהונתו של דוקורסקי כ-70 מיליון שקלים בבינוי ובשיפוץ מוסדות החינוך בעיר. משרד החינוך העביר לעירייה בחמש השנים האחרונות סכומים חסרי תקדים בתולדות העיר – 41 מיליון שקלים – לשיפוצים, בינוי והנגשה של בתי הספר וגני הילדים.
מעיון בהצעת התקציב עולה עוד כי תקציב הרווחה והשירותים החברתיים יגדל ב-2 מיליון שקלים ויעמוד על 33.4 מיליון שקלים. תקציב התרבות יגדל בכמיליון שקלים.
על פי הנחיית ראש העירייה אלי דוקורסקי, יוגדלו תקציבי התמיכות בתנועות הנוער, אגודות הספורט והקונסרבטוריון, שמאפשרים פעילות פנאי ענפה לילדי העיר ובני הנוער. "אני רואה בחינוך הבלתי פורמלי, בתנועות הנוער ובספורט, חלק מהחינוך בעיר ולכן בהתאמה אנו מגדילים את התקציבים והתמיכות בתחומים אלה. תקציב הנוער לבדו יגדל ב-350 אלף שקלים", אומר דוקורסקי.
52 אחוז מתקציב העירייה מופנה לשירותים ממלכתיים (חינוך, תרבות, רווחה, קליטה). השתתפות הממשלה מנגד במימון פעולות אלה תעמוד על 18 אחוז בלבד. הפעולות למען התושב יהוו 72 אחוז מסך כל התקציב, אחוז גבוה בקנה מידה ארצי. מרכיב השכר בתקציב יעמוד על 28 אחוז בלבד מתקציב העירייה, כולל שכר לפנסיונרים, וזהו אחד השיעורים הנמוכים במדינת ישראל. בהוצאות השכר והתפעול של לשכות ראש העיר וסגנו תחול בשנה הקרובה הקטנה. גם שיעור החזר המלוות של העירייה לבנקים צפוי לקטון.
דוקורסקי: "התקציב מייצג את רמת הפעילות והשירותים הגבוהה שאנו מעניקים לתושב. ההשקעה לתושב בקרית ביאליק היא הגבוהה בקריות. מרכיב הגירעון הנצבר, שקיבלתי עם כניסתי לתפקיד בשלהי שנת 2008, ימשיך להצטמצם ושיעורו ביחס לתקציב זניח. אנו מנהלים את העירייה ביעילות ובאחריות וזוכים מדי שנה בפרס שר הפנים לניהול כספי תקין. אנו נמשיך בשנה הקרובה בתנופת העשייה והפיתוח ונוסיף להנהיג את קריית ביאליק להצלחה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק