החרוז באף ונס חנוכה

איך הציל רופא ב"כרמל" ילדה בת ארבע ששאפה חרוז לאפה בזמן ששיחקה בג הילדים בו שהתה בחיפה ?
 

ד"ר חמודי מכרמל מטפל בילדה סהר.  צילום: בית החולים כרמל

ד"ר חמודי מכרמל מטפל בילדה סהר. צילום: בית החולים כרמל

השעה הייתה אחת בצהריים ואמא של סהר בת הארבע קיבלה טלפון בהול מגן הילדים. "לסהר נכנס חרוז גדול לאף ואנחנו לא מצליחים להוציא אותו, נא בואי דחוף לגן". רונית אמא של סהר טסה לגן הילדים ולקחה את סהר הקטנה במהירות לבית החולים כרמל.
"הפחד הכי גדול שלי היה שסהר הקטנה תשאף את החרוז הגדול לתוך קנה הנשימה שלה ותיחנק", סיפרה רונית. מי שקיבל את הילדה לטיפול בחדר המיון של מחלקת אף אוזן וגרון בכרמל היה ד"ר ביקי חמודי.
"אנחנו נתקלים בלפחות 10 מקרים בכל שבוע של שאיפת גוף זר על ידי ילדים, וזה בהחלט לא דבר קל ופשוט", מסביר ד"ר חמודי. "ישנם לא מעט סכנות בשאיפת הגופים הזרים החל מגרימה לדלקת ריאות, דרך חדירה וקריעה של קרום הריאה, ועד חלילה סכנת חנק ומוות. המטרה שלנו היא לעשות הכל בחדר הטיפולים כדי למשוך את הגוף הזר החוצה וזאת מבלי להזדקק לחדר ניתוח. במקרים קשים בהם אנו נדרשים לחדר ניתוח, הדבר מצריך הרדמה של הילד ואת כל שאר הסכנות והסיבוכים האפשריים בניתוח שאנו משתדלים להימנע מהם", מעדכן ד"ר חמודי.
כדי להוציא גוף זר מאפה של ילדה בת 4 וזאת בלי הרדמה צריך הרופא יכולת וירטואוזית ולקנות את ליבה של הילדה כדי שתשתף פעולה ולא תבכה אחרת הפעולה לא תצליח.
גם הפעם רתם ד"ר חמודי את כישרונו שיחק עם סהר הקטנה הצחיק אותה, הסיט את תשומת ליבה והצליח בעדינות ובהסכמתה להחדיר את כלי "ההוק" אל תוך אפה הקטן לתפוס את החרוז ובעדינות לשחרר אותו החוצה. רק אז כולם בחדר כולל סהר יכלו לנשום לרווחה באמת.
"זה היה מדהים לראות את ד"ר חמודי מתרכז בילדה מצחיק ומשחק איתה עד שהיא הסכימה ונתנה לו לשלוף את החרוז שסיכן אותה", מספרת רונית. "ד"ר חמודי הוא רופא מדהים וכולנו מודים לו ולמחלקת א.א.ג הנהדרת של כרמל על שהצליחו להציל לנו את סהר, אין לנו מילים להודות להם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות