X

מכללת עתיד חיפה השיקה מעבדת בקרה ואוטומציה מתקדמת בשת"פ סימנס העולמית

במעבדה יתנסו הסטודנטים להנדסאות במגמת בקרה ואוטומציה והנדסת חשמל,  בסימולציות שונות, כהכנה  להשתלבותם לאחר מכן בשוק התעסוקה הטכנולוגי- תעשייתי

 

עם הפנים לתעשיית העילית: מכללת עתיד חיפה השיקה היום (חמישי) מעבדת בקרה ואוטומציה חדשנית בשת"פ עם חברת סימנס העולמית.סימנס הינה חברת טכנולוגיה הפעילה למעלה מ-170 שנה ברחבי העולם, ומתמקדת בתשתיות חכמות למבנים ומערכות אנרגיה מבוזרות ובאוטומציה ודיגיטליזציה בתעשיות התהליך והייצור. סימנס מפגישה את העולם הדיגיטלי והפיזי ונחשבת מובילת שוק בעולם האוטומציה והבקרה.


במעבדה ילמדו ויתנסו הסטודנטים להנדסת בקרה ואוטומציה והנדסת חשמל בסימולציות תעשייתיות מתחילתן ועד סופן. "דוגמא טובה לכך היא הדמיית תהליך של הפעלת משאבות מים עם אותם חיישנים וסנסורים בהם ייתקלו הסטודנטים בעבודתם לאחר מכן בתעשייה", מציין אילן גל, מנהל מכללת עתיד חיפה. "אלמנטים נוספים בהם יתנסו הסטודנטים במעבדה הם בקרים מתוכנתים, ציודי אוטומציה ועוד."

 

משמאל לימין: אילן גל מנהל מכללת חיפה, אייל קרמר מנכל קבוצת עתיד, צחי גולן מנכ״ל סימנס בע״מ ומוטי גטניו, מנהל חטיבת התעשייה בסימנס. צילום: דוברות קבוצת עתיד

 

– סימנס תיקח חלק גם בהפעלה השוטפת של המעבדה?

"שיתוף הפעולה עם החברה יתבטא הן בפעילות המעבדה, והן בהחלפת מידע והרצאות אורח של מומחי החברה."

– כיצד המעבדה תעניק עדיפות לבוגרים שלכם עם צאתם לשוק העבודה?

"כבר כיום הסטודנטים שלנו מתנסים בעבודה בתעשייה החל מהסמסטר השני, כך שאנחנו מקצרים למעסיקים את זמן ההכשרה למינימום. המעבדה תסייע לנו להביא את הסטודנט למצב בו הוא חווה את העבודה על בשרו, וכך כניסתו לעבודה תהיה חלקה הרבה יותר."

 

המעבדה המתקדמת. צילום: דוברות קבוצת עתיד

 

רעיה בריקנר, ראשת מגמת בקרה ואוטומציה ומנהלת פדגוגיה וקשרי תעשייה במכללת עתיד חיפה, מוסיפה כי "בסופו של דבר המטרה שלנו היא להכשיר סטודנטים שיהיו כמה  שיותר קרובים להשתלבות בעבודה בנקודת האפס, כלומר לקצר להם את זמן ההכשרה למינימום. יש כיום פער גדול בין בוגרי לימודים ההנדסה התיאורטיים לעולם המעשה, ואנו שואפים לשנות זאת".

"על מנת לעשות כן אנחנו גם משלבים את הסטודנטים שלנו בעבודה בחברות תעשייה עוד במהלך הלימודים, וכך הם צוברים ניסיון תעסוקתי, וגם דנים בשאלות שעולות אצלם תוך כדי העבודה באותן חברות. המעבדה החדשה מביאה לסטודנטים ערך מוסף עצום שכן התלמידים יכולים להתנסות באמצעותה בעבודה במערכות ובציודים החדישים ביותר הקיימים כיום בתעשייה."

את האירוע כיבדו בנוכחותם צחי גולן מנכ"ל סימנס בע"מ, אייל קרמר מנכ"ל קבוצת עתיד, בכירים מקבוצת בזן, קבוצת כי"ל, מרצי המכללה, ועוד.

 

צילום: דוברות קבוצת עתיד

 

לדברי אייל קרמר, מנכ"ל קבוצת עתיד: "רשת מכללות "עתיד" הינה הרשת הגדולה והמובילה כיום בישראל. הרשת מכשירה כחמישית מכלל ההכשרות הטכנולוגיות בישראל באמצעות 12 מכללות בפריסה ארצית. מגמת בקרה ואוטומציה הינה מגמה חדשה בישראל ומטרתה להכשיר את הסטודנטים להנדסאות לעולם העבודה העכשווי בתעשייה המשלב מערכות חשמל, בקרים מתוכנתים ומכונות. רשת "עתיד" הייתה שותפה מלאה בכתיבת תוכנית הלמודים של מה"ט ואין לי ספק שהשקת המעבדה המתקדמת בישראל כיום, בשיתוף עם חברת סימנס, תאפשר לנו לשפר את איכות הלמידה ולתת לבוגרים שלנו ייתרון ממשי אל מול בוגרים אחרים עם יציאתם לשוק העבודה".

לדברי צחי גולן, מנכ"ל סימנס בע"מ: "לסימנס שיתוף פעולה פורה עם קבוצת עתיד למעלה מעשור, אנו שמחים וגאים לקחת חלק משמעותי בקידום תחום החינוך הטכנולוגי של סטודנטים בישראל. מעבדה זו בחיפה מצטרפת לשורת כיתות בקרה של סימנס במעלות, תל אביב, חיפה ובאר שבע. מעבדה זו בחיפה הנה מעבדת הדגל של הרשת. מדובר במעבדה חדשנית המצוידת בציודים החדשניים ביותר של סימנס שהציוד בה הינו מהמתקדמים בעולם, וזאת בהתאם לתחומי הדיגיטליזציה והקיימות שסימנס העולמית חרטה על דגלה ומקדמת בשנים האחרונות ".

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם אתם אוהדי כדורגל?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
<