ההצעה נדחתה: פגועי הלם ובעלי חיים יסבלו גם השנה ממופעי הזיקוקים בחיפה

עיריית חיפה תקיים גם השנה מופעי זיקוקים ביום העצמאות, זאת למרות שראש העירייה הביעה בדבריה התנגדות לזיקוקים. בהצבעה שנערכה בנושא, היא נמנעה


 

מועצת העיר בחיפה דחתה את ההצעה לבטל את מופעי הזיקוקים המסורתיים שמתקיימים מדי שנה ביום העצמאות ברחבי העיר ולערוך מפגן רחפנים, בטענה שעלות הרחפנים גבוהה יותר מעלות מופעי הזיקוקים.

 


זיקוקי יום העצמאות בחיפה. צילום: דורון גולן

ההצעה נדחתה. זיקוקי יום העצמאות בחיפה. צילום: דורון גולן

 

ההצעה לביטול מופעי הזיקוקים והחלפתם במופעים אחרים כמו רחפנים הועלתה על ידי חברת המועצה הילה לאופר (הירוקים של חיפה). לאופר פירטה בהצעתה את הנזק והטראומה שגורמים מדי שנה מופעי הזיקוקים לפגועי הלם קרב ולבעלי החיים. לאופר נמצאת בבידוד ואת הצעתה היא הסבירה באמצעות סרטון וידאו שהוקרן לחברי המועצה.

 

הילה לאופר. צילום: דורון גולן

נזק וטראומה לפגועי הלם ולבעלי חיים. חברת המועצה הילה לאופר. צילום: דורון גולן

 

ראש העירייה, עינת קליש רותם, סיפרה לחברי המעצה שגם היא מתנגדת למופעי הזקוקים ואף סיפרה כי בגלל זיקוקים היא איבדה כלבה שנכנסה לפחד וקפצה ממרפסת ביתה אל מותה. "אי אפשר לתאר א הנזק שזה עושה לבעלי חיים" היא אמרה. אולם, לדברי ראש העירייה, לאחר בירור הסתבר כי עלות מופע רחפנים היא גבוהה מאוד ביחס לאירועי יום העצמאות.

חבר המועצה תבור להט, שחבר גם בוועדת התרבות העירונית אמר שעלות החלופות הרבה יותר גבוהות "יש לזיקוקים איזשהו נופך שהוא רגשי ומסורתי ביום העצמאות". ועדת התרבות החליטה לעדכן את האוכלוסיות שסובלות היכן יהיו מופעי הזקוקים.

יצוין כי העירייה מפעילה ביום העצמאות במה מונגשת שבה לא יהיה מופע זיקוקים. הצעתה של לאופר נדחתה ברוב קולות, חמישה נגד, ארבעה בעד ההצעה ועם שלושה נמנעים, בהם ראש העירייה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי