חילופי האשמות בין קליש לפיינגולד: "יש לך את זה ביותר שוביניסטי?"

הצגת דו"ח התאגידים העירוניים הפכה במהרה לחלופת מהלומות מילוליות, לאחר שחבר המועצה יעקב פיינגולד אמר לראש העירייה: "אני אלמד אותך עסקים"


הדו"ח השנתי של תאגידי עיריית חיפה לשנת 2020, מראה כי בשנה שבה פרצה הקורונה והשפיעה על פעילות התאגידים, הם דווקא סיימו את השנה עם עודף תקציבי, למרות הירידה במחזור הפעילות, זאת בעיקר בגלל שהעובדים הוצאו לחל"ת והמדינה שילמה את שכרם.

את הדו"ח הציג מנהל לשכת התאגידים, ישראל בן שלום, שאמר שישנה ירידה במחזורי הפעילות של התאגידים, בעיקר אלו הנותנים שירותים לציבור ובתאגידי התשתיות, פרט לחברת יפה נוף, בה לא הייתה ירידה משמעותית בפעילות.

בתאגידי חינוך, תרבות ורווחה, הייתה ירידה במחזורי הפעילות בעיקר בגלל סבב הסגרים שהטילה הממשלה.


תאגיד קריית הספורט והבילוי של חיפה שמפעילה את אצטדיון סמי עופר – ההכנסות ירדו מכ-17 מיליון שקלים לכ-10 מיליון, אך במקביל הייתה גם ירידה בהוצאות מ-16.7 מיליון שקלים לכ-11 מיליון שקלים. הכרמלית רשמה ירידה של 1.4 מיליון שקלים בהכנסות וכמות הנוסעים ירדה מ-1.110 מיליון נוסעים ל-653 אלף נוסעים.

 

חלופת מהלומות מילוליות בישיבת המועצה. בתמונה, ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות העירייה

 

במוזיאוני חיפה ירד מחזור הפעילות מכ-21 מיליון ל-18.5 מיליון שקלים, הכנסות עצמיות ירדו מ-6.4 מילון שקלים ל-2.2 מיליון שקלים והפיצוי מהמדינה הביא לכך שבסוף השנה נרשם עודף תקציבי ובכך חוסל הגירעון המצטבר שהיה למוזיאונים במשך שנים.

בתיאטרון  חיפה  הייתה ירידה במחזור הפעילות ובהכנסות העצמיות והקיצוץ בהוצאות שחקנים ועובדים שהוצאו לחל"ת, הביאו לכך שהתיאטרון סיים את 2020 עם עודף של 2.5 מיליון שקלים וסגר את  הגירעון שגם הוא סחב לאורך שנים.

 

חבר המועצה יעקב פיינגולד. צילום: דורון גולן

 

במהלך הדיון שנערך במועצת העיר פנה חבר המועצה, יעקב פיינגולד (מהפך בחיפה) לראש העירייה, עינת קליש רותם, שעומדת בראש החברה הכלכלית של חיפה ואמר לה: "עסקים את לא מבינה, אז אני אולי אלמד אותך עכשיו". קליש: "אתה תלמד אותי? יש לך את זה ביותר שובניסטי?". ועוד קליש: "יש לי חדשות אליך, לא רוצה ללמוד ממך כלום".

חילופי המהלומות המילוליות המשיכו בין השניים. קליש: "אל תלמד אותי כלום, שובניזם לא איתי". פיינגולד: "אני אלמד אותך, קרטה את אולי יכולה ללמד אותי, לא יותר מזה וכשאין לך מושג בעסקים אז תשמעי עכשיו איך עושים עסקים". קליש: "אתה נגדי ונגד כל העיר ואתה לא תדבר שובניסטי. אני לא מקשיבה לשיעור של שובניסט".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי