תנובה נכנסת לראשונה לשוק הבקר הקפוא הפרטי:

משיקה מותג 100% בשר בקר קפוא לא מעובד וללא פוספטים ומים בקר קפוא תנובה הוא הראשון עם מגוון רחב של נתחים מקוצבים כגון קוביות לקדירה, שניצל עגל ורצועות להקפצה וסטייקים מ-100% בשר טבעי

 

תנובה נכנסת לראשונה לשוק הבקר הקפוא הפרטי:

קרדיט צלם: רונן מנגן

קרדיט צלם: רונן מנגן

משיקה מותג 100% בשר בקר קפוא לא מעובד וללא פוספטים ומים
בקר קפוא תנובה הוא הראשון עם מגוון רחב של נתחים מקוצבים כגון קוביות לקדירה,
שניצל עגל ורצועות להקפצה וסטייקים מ-100% בשר טבעי

סדרת המוצרים בהשקה תכלול נתחי בשר קפואים במשקל קמעונאי ( עד 1.5 ק"ג), נתחי בשר מקוצבים ומוכנים לבישול

תנובה משנה את שוק הבשר הקפוא בישראל ונכנסת לראשונה לשוק הבקר הקפוא עם סדרת מוצרים מבשר טבעי – ללא הזרקה של פוספטים ומים. תנובה היא הראשונה להשיק בשר קפוא מ-100% בשר בקר טבעי, איכותי ולא מעובד במגוון רחב של נתחים מוקצבים, כגון קוביות לקדירה, שניצלים, סטייקים ורצועות להקפצה. עד כה שיווקה החברה בקר קפוא בשוק המוסדי.

קטגוריית הבשר הקפוא בישראל, המגלגלת מדי שנה כ-550 מיליון שקל, כוללת נתחי בקר שלמים, בקר טחון וגם נתחים מקוצבים, אולם רובם עוברים תהליך עיבוד הכולל הזרקת מים ופוספטים. בשר קפוא שלא עבר תהליך של הזרקת מים ותוספים נחשב לבריא יותר ומכיל כמות גבוהה יותר של בשר, ומכאן תמורה מלאה לצרכן.

קרדיט צלם: רונן מנגן

קרדיט צלם: רונן מנגן

הבשר הקפוא של תנובה מיוצר במפעל ארגנטינאי של חברת FRIAR המייצרת ומייצאת בשר בקר איכותי למרבית השווקים בעולם. החברה פועלת תחת תקנים ובקרת איכות מחמירים.

לדברי ארז וולף מנכ"ל בקר תנובה: "ההחלטה להיכנס לשוק הבשר בקר הקפוא עם מוצרים חדשים נעשתה לאחר בדיקה מעמיקה של הרגלי הצריכה של הישראלים. ראינו כי יש ביקוש לבשר קפוא בין אם מטעמי נוחות ובין אם מטעמי מחיר לצד החיפוש לבשר איכותי. לכן השקענו בפיתוח סדרת מוצרים שתיתן מענה הן בהיבט של איכות, כלומר ב100% בשר טבעי, והן בהיבט של מגוון מוצרים, לרבות נתחים מקוצבים, לנוחות מרבית בעת הבישול. כמו כן, הקפדנו על אריזות קרטון איכותיות ואסתטיות".
מחירי המוצרים ינועו בין 50 שקלים ל-71.5 שקלים לק"ג למעט סטייק אנטרקוט שמחירו כ-130 שקלים.

על-פי מחקר של תנובה שליש מצרכני הבשר הקפוא קונים בשר קפוא מספר פעמים בחודש, ועוד כרבע רוכשים בקר קפוא אחת לחודש במקביל לרכישת בשר טרי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד באוכל