עיריית חיפה נגד ועדת הכספים העירונית

בעיריית חיפה טוענים כי ועדת הכספים לא מאשרת כספים עבור גני ילדים בשכונת נאות פרס. יו"ר ועדת הכספים, סופי נקש: "נאשר ברגע שזה יובא לפתחנו"


 

בכירים בעיריית חיפה יצאו היום (חמישי) נגד ועדת הכספים העירונית בטענה שהוועדה אינה מאשרת את הסכום הדרוש להקמת שני גנים ילדים בשכונת נאות פרס, אלא רק סכום פעוט עבור תכנון הגנים.

"משרד החינוך הקצה לעיריית חיפה סכום של מיליון וחצי שקלים, לטובת תכנון והקמת שני גני ילדים בשכונת נאות פרס בעיר", אומרים בעירייה: "וועדת הכספים בישיבתה האחרונה השבוע, נדרשה לאשר שימוש בסכום זה ובנוסף לאשר סכום של מיליון שקלים, לטובת עבודות פיתוח והצבת מתקני משחק בגנים אלה. בסך הכולל, עלות התכנון והקמת הגנים עומדת על 2.5 מיליון שקלים.  אולם לצערנו, גנים אלו ככל הנראה לא ייבנו בסופו של דבר, וזאת מאחר שוועדת הכספים החליטה שלא לאשר את הסכום הדרוש, ובמקום זאת אישרה סכום פעוט בגובה של 200 אלף שקלים בלבד למטרת קידום תכנון הגנים".


 

שכונת נאות פרס. צילום: דורון גולן

שכונת נאות פרס בחיפה. העירייה: "הוועדה אינה מאשרת את הסכום הדרוש להקמת שני גנים ילדים בשכונה". צילום: דורון גולן

 

בעירייה אף מוסיפים כי באופן דומה, "תכניות עבודה שנבנו באגף המיחשוב, לשדרוג התשתיות המיחשוביות ומערכות המידע העירוניות, נעצרו לחלוטין בשל העובדה שעד כה תקציב 2022 טרם אושר. דבר זה גורם לפגיעה קשה בשירות הניתן לתושבים מאחר ושירותים רבים, אשר תוכננו להפוך לדיגיטליים ומהירים, יישארו להיות מיושמים באמצעות כתיבת דוחות באופן ידני ובכך יאריכו בשיעור ניכר את זמן הטיפול בהם".

 

יו"ר ועדת הכספים, סופי נקש. צילום: דורון גולן

 

יו"ר ועדת הכספים, סופי נקש, דחתה את הטענות שהופנו כלפי הוועדה ומסרה: "חברי ועדת הכספים דרשו לעלות בזום בהול ישיבה בנושא בית ספר מזור מזור וגני הילדים בשכונת נאות פרס מכיוון שראינו שהנהלת העיר לא מקדמת את הנושא ובספטמבר אמורים להיפתח הגנים. כדי לא לפגוע בשירות לתושב וכדי שילדים לא יצטרכו ללכת לגנים מחוץ לשכונה, במיוחד לאור העובדה שקיימת הרשאה של מיליון וחצי שקלים ממשרד החינוך והבנו שהעירייה תצטרך להשלים כספים בנושא הפיתוח, ביקשנו לשחרר 200 אלף שקלים באופן דחוף עבור אומדן ותכנון ולהביא לוועדת כספים עד ה-13 למארס את האומדן והתכנון הראשוני כולל עלויות פיתוח בשתי דרכים: על ידי אגף שפ"ע של העירייה ועל ידי קבלן חיצוני על מנת שנבחן את העלויות. ברגע שזה יובא  לפתחינו אנחנו נאשר את העבודות מכיוון שמראש דרשנו, חברי ועדת הכספים, להעלות את הנושא, ואנחנו מבינים את הדחיפות. חבל שהנהלת העיר וראש העיר לא דרשו הם להעלות את הנושא".

יצויין כי לעירייה אין תקציב מאושר לשנת 2022 והיא פועלת על פי חישוב של 1/12 של תקציב השנה הקודמת. ועדת הכספים העירונית, בראשה עומדת סגנית ראש העירייה וחברה במועצת העיר הלעומתית סופי נקש, דנה בבקשות העירייה הנוגעות לפרוייקטים שונים בעיר ומחליטה אם וכיצד לאשר והמקורות הכספיים שנדרשים לכך. בסוף החודש הנוכחי יתקיים עוד דיון במועצת העיר בניסיון נוסף לאשר את התקציב השנתי של העירייה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי