איזו עיר מובילה בשיעור הגיוס לצה"ל ואיפה יש הכי הרבה קצינים

אגף כוח האדם מפרסם היום את נתוני הגיוס והשירות בערי ישראל לשנת 2022 והיישובים במטרופולין חיפה והאזור מציגים נוכחות


הנתונים המוצגים הם עבור ילידי שנתון 2000, שמרביתם התגייסו בשנת 2018 ומשתחררים השנה, ובחלוקה לגברים ולנשים. כמו כן, כלל הנתונים והרשימות הם עבור חייבי גיוס בלבד, ונתוני הקצונה מחושבים מתוך משתחררי 2020.

הערים מחולקות לשלוש קבוצות: ערים גדולות בהן פוטנציאל המתגייסים הוא מעל 500 מסיימי י"ב, ערים בינוניות בהן פוטנציאל המתגייסים הוא בין 500-250 מסיימי י"ב, ערים קטנות בן פוטנציאל המתגייסים הוא בין 250-100 מסיימי י"ב.

נתוני בתי הספר מחושבים עבור גברים ונשים בנפרד. התבצעה חלוקה לבתי ספר קטנים-בינוניים(בין 150-30 תלמידים ותלמידות) ולגדולים (מעל 150 תלמידים ותלמידות).  הציון משקלל את הנתונים הבאים: 50 אחוז שיעור הגיוס, 25 אחוז שיעור המיצוי לקצונה, 25 אחוז שיעור המיצוי למערך הלחימה לגברים, וגיוס לשירות משמעותי בקרב נשים.


חייל. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

בערים הקטנות המובילות בשיעור קצונה בקרב גברים, נשר נמצאת במקום השלישי וקריית ים במקום הרביעי. בערים הקטנות המובילות בשיעור קצונה בקרב נשים נמצאת נשר במקום השישי, קריית ביאליק במקום השביעי וקריית מוצקין במקום השמיני. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

על פי הנתונים, בין הערים הגדולות המובילות בשיעור גיוס נשים, נמצאת חיפה במקום התשיעי עם שיעור גיוס של 67.7 אחוז. בין הערים הבינוניות המובילות בגיוס נשים, קריית אתא נמצאת במקום התשיעי עם שיעור גיוס של 73.9 אחוז.

בקטגוריה ערים קטנות מובילות בשיעור גיוס גברים, טירת כרמל במקום התשיעי עם שיעור גיוס 81.6 אחוז. בקטגורית ערים קטנות מובילות בשיעור גיוס נשים, נמצאת קריית מוצקין במקום החמישי עם שיעור גיוס של 81.5 אחוז. נשר במקום השישי עם 81.8 אחוז שיעור גיוס. קריית ביאליק מקום שביעי עם 80.2 אחוז שיעור גיוס. קריית ים מקום שמיני עם 74.1 אחוז גיוס. טירת כרמל מקום תשיעי עם 73.2 אחוז שיעור גיוס.

בין הערים הגדולות המובילות בשיעור הלחימה בקרב גברים, חיפה במקום השמיני עם 47 אחוז. בין הערים הבינוניות המובילות בשיעור הלחימה נמצאת קריית אתא במקום התשיעי עם 48.9 אחוז. בין הערים הגדולות המובילות בשיעור קצונה בקרב גברים נמצאת חיפה במקום החמישי עם 8.9 אחוז. בערים הגדולות המובילות בשיעור קצונה בקרב נשים נמצאת חיפה במקום השמיני עם 5.9 אחוז.

נתוני בתי הספר מחושבים עבור גברים ונשים בנפרד תמונה: ויקיפדיה

בין הערים הבינוניות המובילות בשיעור קצונה בקרב גברים נמצאת קריית אתא במקום החמישי עם 8.3 אחוז וקריית מוצקין במקום העשירי עם 6.8 אחוז.

בערים הקטנות המובילות בשיעור קצונה בקרב גברים, נשר נמצאת במקום השלישי וקריית ים במקום הרביעי. בערים הקטנות המובילות בשיעור קצונה בקרב נשים נמצאת נשר במקום השישי, קריית ביאליק במקום השביעי וקריית מוצקין במקום השמיני.

בקטגורית בתי הספר הגדולים שמובילים בשיעור גיוס גברים נמצא הריאלי בעברי חיפה במקום השלישי עם שיעור גיוס של 96.2 אחוז. בשיעור גיוס נשים נמצא בית הספר הריאלי במקום השלישי עם שיעור גיוס של 97.2 אחוז.

"אנחנו פועלים בשותפות מלאה עם הרשויות המקומיות על מנת לשפר את תהליכי המיון והשיבוץ של המיועדים לשירות בטחון ולעודד גיוס קרבי ומשמעותי, כך שיבואו בשערינו מוכנים ונכונים", אמר מפקד אגף כוח האדם, אלוף יניב עשור. "התאמת המיונים ושיפור תהליכי הגיוס הם בראש מעיינינו, זאת על מנת למצות את ההון האנושי באופן מיטבי תוך  הקפדה על מתן שיוויון הזדמנויות"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי