קליש במכתב לעובדי העירייה: 'רק להנהלת העירייה יש סמכות לפעול בנושא כוח אדם ולא למועצת העיר'

לאחר שוועדת הכספים אישרה את הצעת התקציב עם שינויים, הודיעה ראש העירייה לעובדים שלמועצת העיר אין סמכות ניהולית בנושא כוח אדם


ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, פנתה היום (שני) לעובדי העירייה והודיעה כי רק להנהלת העירייה יש סמכות לפעול בנשוא כוח אדם ולא למועצת העיר. פנייה זו הגיעה על רקע החשש מפיטורי עשרות עובדים כחלק מתוכנית הבראה וקיצוצים שדורשת ועדת הכספים.

בשבוע שעבר אישרה ועדת הכספים העירונית את הצעת התקציב לשנת 2022 לאחר שורה של שינויים בסעיפים השונים כמו ביטול מינהלת, צמצום מחלקות ותוכנית הבראה. בעקבות השינויים שהוכנסו בהצעת התקציב עלה חשש כבד בקרב העובדים שהשינויים יובילו לפיטוריהם של עשרות עובדים.

"קראתי יחד איתכם על כוונת חלק מחברי מועצת העיר לקצץ בשכר העובדים, בתקנים, ולשנות את המבנה הארגוני של עיריית חיפה" כתבה קליש רותם במכתב שהוציאה לעובדי העירייה "לצערי הרב המלחמה הפוליטית בי (לגיטימית ככל שתהייה), חצתה את כל הקווים האדומים האפשריים".


"אנשים שנותנים את נשמתם לעירייה, ועושים עבודה מצוינת. אני אעשה הכל כדי שהמלחמה בי לא תיכנס לפתח ביתם ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם. צילום: דוברות עיריית חיפה

לדברי ראש העירייה: "המצב הפיננסי של עיריית חיפה הוא הטוב ביותר מזה שנים רבות. לא זו בלבד שהשנה אנו מתקנים את אופן רישום התקציב לאחר שנים רבות בו הרישום ואופן הוצאת הכספים נעשו בצורה לא תקינה (מהלך המצר את הגמישות שלנו ביכולת לממן הוצאות), חלק מחברי מועצת העיר דורשים בנוסף, להעביר תקציבים רבים מסעיפי כוח האדם לסעיף שנקרא "רזרבה", המתוכנן להסתכם במעל ל- 100 מיליון שקלים. מדובר בדרישה שאין בה כל הגיון. לשלוח עשרות עובדים הביתה, שעושים עבודה חשובה ואף קריטית למען העיר, בשביל להגדיל את תקציב ה"רזרבה"".

"אין ולא תהייה הצדקה למהלך כה דורסני, הרסני ולא אנושי" כתבה ראש העירייה לעובדים "במיוחד כאשר חלק מהבקשות לקיצוצים מכוונות לעבר תפקידים מסוימים במערכת, לאנשים שיש להם שם, משפחה וחיים פרטיים. מדובר בעובדות ועובדים שחלקם עזבו מקומות עבודה כדי להגיע לעיריית חיפה, שנבחרו במכרזים, ושאין להם יד ורגל במצב הפוליטי בחיפה".

בשבוע שעבר אישרה ועדת הכספים העירונית את הצעת התקציב לשנת 2022 לאחר שורה של שינויים בסעיפים השונים צילום: דוברות העירייה

ראש העירייה הדגישה: "אנשים שנותנים את נשמתם לעירייה, ועושים עבודה מצוינת. אני אעשה הכל כדי שהמלחמה בי לא תיכנס לפתח ביתם. אנו עובדים יחד, כל צוות הנהלת העירייה ובודקים את כל המשמעויות הניהוליות, הכלכליות והמשפטיות לדרישות של אותם חברי מועצה. הלשכה המשפטית רתומה יחד איתנו לפעול בנושא זה ולהגן עליכם. חשוב לי להבהיר שלחברי מועצת עיר אין כל סמכות ניהולית, לא בתחומים של כוח אדם ולא בשאלות של מבנה ארגוני של עירייה. מדובר בסמכות הניתנת אך ורק להנהלת העירייה, בראשה אני עומדת. אני מקווה שהחששות שלכם, ככל והם קיימים, יפוגו במהירה. אנחנו נעשה הכל כדי שתוכלו לחזור ולעבוד בשקט, ועם אנרגיות חיוביות. הנהלת העיר ואני נמצאים כאן למענכם".

הצעת התקציב שאושרה על ידי ועדת הכספים תובא לדיון ואישור בפני מועצת העיר בשבוע הבא. מכיוון שחברי המועצה הלעומתית מהווים את רוב חברי מועצת העיר, נראה כי היא תעבור גם אם יהיו התנגדויות מצד הקואליציה של ראש העירייה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי