90 אחוז מהבנות החיפאיות מתגייסות לשירות צבאי משמעותי

כך עולה מנתונים שפרסם אגף כוח אדם בצה"ל. עוד עולה מהנתונים, כי חיפה נמצאת בין חמש הערים הגדולות המובילות בשיעורי הקצונה של גברים, ובין עשר הערים הגדולות המובילות בשיעורי הקצונה של נשים


אגף כוח אדם בצה"ל פרסם את נתוני הגיוס והשירות בערי ישראל לשנת 2022. הנתונים מתייחסים לילידי שנתון 2000, שמרביתם התגייסו בשנת 2018 ומשתחררים השנה, בהתייחס לחייבי גיוס בלבד.

עם פרסום הנתונים, ציין מפקד אגף כ"א, האלוף יניב עשור כי "אנחנו פועלים בשותפות מלאה עם הרשויות המקומיות על מנת לשפר את תהליכי המיון והשיבוץ של המלש"בים ולעודד גיוס קרבי ומשמעותי, כך שיבואו בשערינו מוכנים ונכונים".

הנתונים שפורסמו מחלקים את ערי ישראל לפי שלוש קטגוריות: ערים גדולות, בהן פוטנציאל המתגייסים הוא מעל 500 מסיימי י"ב; ערים בינוניות בהן פוטנציאל המתגייסים הוא בין 500-250 מסיימי י"ב; וערים קטנות בן פוטנציאל המתגייסים הוא בין 250-100 מסיימי י"ב.

נתוני הגיוס בעיר חיפה מעידים על 67.7 אחוז שיעורי גיוס בקרב נשים. מבין המתגייסות, 90 אחוז מהחיפאיות בוחרות במסלול גיוס לתפקידים משמעותיים, ו- 5.9 אחוז מגיעות למיצוי קצונה. בראש טבלת הערים המובילות בקטגוריית הנשים נמצאות מכבים- רעות, כפר סבא ורמת גן.

ניתוח נתוני הקצונה מעידים כי חיפה נמצאת במקום החמישי בארץ מבין הערים הגדולות המובילות בשיעורי הקצונה של גברים. 8.9 אחוז מהגברים החיפאיים המתגייסים לצה"ל מגיעים לתפקידי קצונה. מבין שלוש הערים הגדולות, ירושלים נמצאת במקום ה- 8 עם 7.7 אחוז המגיעים לתפקידי קצונה.

גם בנתוני קצונת הנשים נמצאת חיפה בין עשר הערים המובילות בארץ. מבין הערים הגדולות, חיפה ניצבת במקום ה- 8, עם 5.9 אחוז נשים חיפאיות המגיעות לתפקידי קצונה בצה"ל.

ממינהל החינוך בעיריית חיפה נמסר כי הנתונים המחמיאים לעיר הם פרי של שיתוף פעולה מצוין בין עיריית חיפה, משרד החינוך, לשכת הגיוס בחיפה ומשרד הביטחון.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי