אושרה תוכנית פיתוח נוספת

תכנית "ביאליק על הפארק" בקרית ביאליק אושרה בוועדת המשנה להתנגדויות * במסגרת התכנית, יוקמו מבני ציבור ומסחר ומתחמי ספורט ונופש

 

הדמיית "ביאליק על הפארק". 4,500 יחידות דיור על כ-950 דונם

הדמיית "ביאליק על הפארק". 4,500 יחידות דיור על כ-950 דונם

ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית חיפה בראשותו של הממונה על המחוז ויו"ר הוועדה המחוזית יוסף משלב, החליטה לאשר את התכנית "ביאליק על הפארק" הכוללת כ-4,500 יחידות דיור. מדובר בתוכנית שיזמה עיריית קרית ביאליק ותוקם על כ-950 דונם הנמצאים דרומית לכביש 79 ומצפון לשכונת גבעת הרקפות אשר משלימים רצף של שכונות ממזרח לכביש עוקף קריות. זוהי תכנית ייחודית היות ומדובר באדמות פרטיות ולא באדמות מדינה. התכנית כוללת חלוקה ל-4 מתחמים וקובעת הנחיות להכנת תכניות מפורטות והוראות לאיחוד וחלוקה מחדש של החלקות.
התכנית משלימה מערכת דרכים המחברת את שכונותיה המזרחיות של קרית ביאליק, וכן מתווה מערכת תחבורתית להסעת המונים וקישוריות לכבישים ארציים ומתווה חיבור עתידי לקרית אתא.
התוכנית כוללת הוראות לטיפול נופי ואקוסטי בסמיכות לכבישים ראשיים, יצירת מעברי דרכים לשכונה כולל מטרונית וחיבורה למערכת הדרכים העירונית כולל לשכונת "נאות אפק" שנבנית בצפון-מזרחה של העיר. התכנית כוללת מבנה ציבור, מסחר ומשרדים, ספורט ונופש, שטחים פתוחים נרחבים, בהם פארק שכונתי מרכזי וחלק מהשטח הפתוח העירוני. את התוכנית ערכו פוגל – שוהם אדריכלים וצוות יועצים רב תחומי.
לתכנית הוגשו התנגדויות שעיקרן היבטים שמאיים ותחבורתיים. הוועדה החליטה על קבלת ההתנגדויות באופן חלקי.
ראש העירייה אלי דוקורסקי ציין כי מדובר בתוכנית בנייה הגדולה ביותר על הקרקעות הפרטיות שהופקדה בעיר מזה עשרות שנים. דוקורסקי הוסיף כי התוכנית משלימה את אישור ההקמה של 11 אלף יחידות דיור חדשות, שבנייתן אושרה בשנתיים האחרונות, מתוכן כ-7,500 יחידות דיור במסגרת "הסכמי הגג".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק