ארועי יום העצמאות השנה יופקו ע"י עיריית חיפה

ארועי יום העצמאות השנה יופקו ע"י עיריית חיפה ולא ע״י אתו״ס: ״זאת לאור העובדה כי חברת אתו״ס פועלת בהרכב חסר וללא עובדי עיריה ממונים כחברי דירקטוריון, דבר המגביל את פעילות החברה והתקשרויות המבוצעות על ידה מעל סכומים מסויימים״


ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, הוציאה לפני זמן קצר מכתב למנכ"ל אתו"ס, יגאל זאבי, שבו היא מודיעה לו שאירועי יום העצמאות יעברו לטיפולה של חברה חיצונית. זאת מכיוון שהיא אינה מוכנה לקחת סיכון ולהפקיד את הפקת אירועי יום העצמאות בידי אתו"ס.

קליש רותם הודיעה במועצת העיר, כי היא זו אשר משמשת כיו"ר דירקטוריון התאגיד ומדיחה את היו"ר, חבר המועצה יעקב פיינגולד. הייעוץ המשפטי של העירייה הודיע למנכ"ל אתו"ס, יגאל זאבי, כי ראש העירייה עינת קליש-רותם היא יו"ר דירקטוריון התאגיד באופן חוקי. מבחינתה של ראש העירייה, זהו צעד מעשי בניסיון להשתלט מחדש על תאגידים עירוניים שעברו לידי המועצה הלעומתית.

 

"בהמשך להודעתי הרשמית במועצת העירייה הנתמכת בחוות דעת משפטית על מינויי ליו"ר דירקטוריון חברת אתו"ס, פעלתי השבוע לכנס את דירקטוריון החברה להיכרות איתי כיושבת ראש ולהתעדכן בנושאים שעל סדר היום, בין היתר, ההתארגנות לקיום וניהול אירועי יום העצמאות לטובת העיר ותושביה" כתבה ראש העירייה בפנייתה.

אולם לדברי ראש העירייה: "לצערי, הפגישה לא הסתייעה, לא חברי הדירקטוריון ולא אתה הגעתם לפגישה ואף פעלתם לכינוס ישיבה בהעדרי, ולפיכך אני בספק אם נוכל להתקדם בנושא הפקת וניהול אירועי יום העצמאות ולהעלותו לפסים קונסטרוקטיביים".

עו"ד יגאל זאבי. אלבום פרטי

 

ראש העירייה הודיעה לזאבי כי הטיפול באירועי יום העצמאות יועברו לטיפולו של גוף חיצוני: "משכך, במצב דברים בלתי ברור ופתור זה כולל העובדה כי חברת אתוס פועלת בהרכב חסר וללא עובדי עירייה ממונים כחברי דירקטוריון (גזבר העירייה הקודם היה חבר דירקטוריון והנוכחי טרם מונה על ידי משרד הפנים) עובדה המגבילה את פעילות החברה וההתקשרויות המבוצעות על ידה מעל סכומים מסויימים, החלטתי שלא לקחת סיכון בנושא כה חשוב ומרכזי  ולהעביר את הניהול והטיפול לגוף איתו העירייה עבדה בהצלחה השנה, בהפקת אירועי החג של החגים בהיקף ענק של למעלה מרבע מליון איש, והיקפים כספיים בסדר גודל דומה".

אתו"ס היא תאגיד עירוני שבין תפקידיו החשובים ביותר: הפקת פסטיבלים ואירועי תרבות: פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה, הפקות עירוניות קבועות, הפקות אירועי עוגן בעיר והפקות עצמאיות. לחברה מועצת מנהלים (דירקטוריון), בה מכהנים נציגי ציבור, חברי מועצת העיר ומנהלים בכירים בעירייה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי