'שדות הצבע' צילומי טבע של הצלם אבי הירשפילד

הקשר והחיבור של הירשפילד לגליל, לנופיו עוצרי הנשימה, לבעלי החיים בכלל ובעלי הכנף בפרט שמהווים חלק בלתי נפרד מהטבע הגלילי הייחודי.

 

צילום יחצ

צילום יחצ

'שדות הצבע'

תערוכת צילומי טבע של הצלם אבי הירשפילד

במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי

 נעילה: 30.12.15; אוצרת: חיה אור

פתוח לקהל מ-16.11.15

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מציג תערוכת צילומי טבע חדשה – 'שדות הצבע' –

בתערוכה באים לידי ביטוי הקשר והחיבור של הירשפילד לגליל, לנופיו עוצרי הנשימה, לבעלי החיים בכלל ובעלי הכנף בפרט שמהווים חלק בלתי נפרד מהטבע הגלילי הייחודי.

הקשר של הירשפילד לגליל נוצר בעיקר דרך עדשת מצלמתו, באמצעותה הוא מנציח רגעים קסומים שנבחרים בקפידה, לעתים לאחר שעות של הקשבה,

צילום יחצ

צילום יחצ

התבוננות וחיבור אל הטבע, החי והדומם המצויים באחד האזורים היפים בארץ.  הירשפילד משתמש רבות גם במסתור ומסווה בטבע בכדי ללמוד על מושא צילומו, בטרם מכוון את עדשת המצלמה. הוא מקדיש שעות רבות, בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות ללמידה והתבוננות מהצד, אינו מפריע לאורח החיים של החי לצידו ומתמקד בתיעוד נפלאות הקיום בטבע.

"ישנם מקרים בהם לאחר מספר שעות של 'תחקיר', הטבע 'מגיע' אליי – מציין הירשפילד ומוסיף: "הטבע מאוד סקרן וכל שנדרש הוא זמן וסבלנות והפלא פשוט קורה. לפעמים זה לוקח זמן רב ולפעמים זה עניין של כמה שניות עד שמתקבל הפריים המבוקש שמצליח להעביר את הקסם אותו אני מזהה בשטח".

הירשפילד ידוע בעקשנותו ובנחישותו לחתור ולהשיג מטרות ויעדים שהוא מציב לעצמו. כמו באורח החיים שהוא  מנהל, כך גם כשהוא יוצא לצילומים. הוא לא מרים ידיים ולא מוותר עד שהיעד מושג.

עבור הירשפילד, הצילום הוא השקט הנפשי. הנקודה בה הוא מתחבר לטבע, לעצמו. התחום שממלא אותו ומעשיר את עולמו בחוויות מצולמות.

צילום יחצ

צילום יחצ

בתערוכה מוצגים צילומי הטבע של הירשפילד המנסים לגשר בין הציפייה להנכיח שדות צבע במובנן הקלאסי המובהק: תנובת האדמה, משטחי צמחייה, טבע-חי, לבין המושג הרווח באמנות – 'שדות הצבע' בו מושם דגש על מרחבים וקומפוזיציות מופשטים, שימוש בכתמי צבע וטקסטורות מתוך שאיפה לגעת ב'מה שמרגישים' ולאו דווקא ב'מה שיודעים'.

אבי (ברם) הירשפילדנולד ב-1953 וגדל בדרום אפריקה שם עוצבה אהבתו הגדולה לטבע ולרצון לחקור ולהתחקות אחר בעלי חיים ותופעות הטבע. לישראל עלה ב-1978. כיום גר בכפר ורדים ועוסק בצילום ובהדרכת צילום. התחיל לצלם בגיל 16 בדרום אפריקה ושילב את אהבתו לספורט מוטורי תוך צילום מכוניות מרוץ. טיולים ארוכים בחיק הטבע מגיל צעיר, ובמיוחד לספארי ולמרחבים הגדולים, טיפחו בו את חיידק אהבת הטבע. עם הגעתו לישראל גר בקיבוץ רמת רחל למשך כ-10 שנים. בתקופה זו פיתח את תחביב הצילום תוך לימודים בקמרה אובסקורה בתל אביב. מ- 1988 עוסק בצילום מקצועי. תיעד את פועלו של טדי קולק ופועלה של קרן ירושלים ברחבי העיר,  מתעד פרויקטים שונים של קק"ל ברחבי הארץ, צלם של הסוכנות היהודית למטרת תיעוד אירועים בארץ ובעולם ועוד.

המוזאון הפתוח לצילום, גן התעשייה תל-חי- 04-6816702, www.omuseums.org.il

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם בעד הקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי