X

צועדות יחד, חונכות דרך לחברה שוויונית יותר

יום האישה הבינלאומית, שצוין לפני מספר ימים, מפנה ליום אחד זרקור על תרומתן של נשים בכלכלה, בתרבות ובקהילה, ביום שישי, 25.3.22, יתקיים אירוע נוסף של צעידת מנטוריות 'אחת שיודעת', בשיתוף רשת חינוך עתיד, חברת החשמל ובנק מרכנתיל. כל הפרטים בכתבה
אורית כהן, יזמת, בעלים ומנכ"לית Mootag– אסטרטגיה, מיתוג, אימפקט.

יום האישה הבינלאומית, שצוין לפני מספר ימים, מפנה ליום אחד זרקור על תרומתן של נשים בכלכלה, בתרבות ובקהילה. מנגד היום הזה מאפשר להציף את האתגרים והדרך הארוכה שעלינו לעבור על מנת להגיע לחברה שוויונית, שלא רק מכירה בתרומה זו, אלא גם מתגמלת בהתאם ומייצרת סטנדרטים חדשים בשוק העבודה. תנאים שיאפשרו חיי משפחה והורות שוויוניים לצד התפתחות אישית ומקצועית.


אורית כהן, יזמת, בעלים ומנכ"לית Mootag- אסטרטגיה, מיתוג, אימפקט. מפגש המנטוריות חיפה מרץ 2020. צילום: חיים מגיורה


על מנת להגיע אל יעד חשוב זה הוא צריך להיות חלק מתוכנית אסטרטגית רחבה שמערבת את כל המגזרים, הפרטי, הציבורי והחברתי.

כבר היום,  ניתן לראות סנוניות ראשונות של תווי תקן מקדמי שוויון, יוזמות של ארגוני החברה האזרחית, ששואפים להוביל  לשינוי חברתי משמעותי בתחום. אך ללא שיתוף פעולה רב מגזרי, בתמיכה ממשלתית יהיה קשה לראות את השינוי קורם עור וגידים במציאות.

מדוחות שונים שפורסמו בארץ ובעולם עולה כי מגפת הקורונה העמיקה את הפערים המגדריים. כמו עם אתגרים רבים שהמגפה זימנה בחיינו גם כאן אני מזהה הזדמנות ומנוף לשינוי.

העבודה מהבית, מרחוק או היברידית הוכיחה כי פריון העבודה עולה גם כשהעבודה איננה מתבצעת ממקום העבודה הפיסי. ימי המגפה האיצו בניית שיתופי פעולה מסוגים חדשים, יוזמות וצורך עמוק יותר בקיומן של קהילות תומכות.

כבר היום,  ניתן לראות סנוניות ראשונות של תווי תקן מקדמי שוויון, יוזמות של ארגוני החברה האזרחית, צילום: חיים מגיורה

מאז ומעולם כוחן של נשים בא לידי ביטוי ביכולתן לעבוד כקהילה, לתמוך ולהיות אחת בשביל השנייה. המציאות החדשה של ימינו זקוקה יותר למנהיגות נשית כפי שהוכח בניו זילנד, דנמרק, פינלנד, גרמניה ובאיסלנד. נשים, ראשי ממשלה הנהיגו את ימי המגפה במדינתם בהצלחה רבה בהשוואה למדינות אחרות.

ג‘רלדין לייבורן, ממובילות הארגון  Vital Voices , רשת גלובלית המשקיעה בנשים מנהיגות שמובילות שינוי בעולם, הייתה מנהלת בכירה בחברות בניו יורק. לאורך השנים נתבקשה לייעץ לנשים ולהיות להן למנטורית, ג‘רלדין אישה עסוקה מאוד אך רצתה לסייע לאותן נשים ולכן הציעה להן להצטרף אליה להליכת הבוקר בה יוכלו לנצל את זמן הצעידה להתייעצות מקצועית ואישית. צעידת הבוקר הזו הפכה ללהיט  ועוד ועוד נשים הצטרפו אליה למה שהתפתח להיות  The Mentoring Walk – צעדת המנטוריות.

ג‘רלדין זיהתה שיש בזה כוח רב והחלה לשתף פעולה עם חברות ב- Vital Voices בערים בארה“ב ומשם לערים ברחבי העולם וכך הרעיון הפך למסורת של שנים. בשנת 2019 התקיימו ’הליכות מנטורינג' ב- 185 ערים ב 61 מדינות ברחבי העולם.

כבוגרת תוכנית  GAP -(Global Ambassador Program  לנשות עסקים שמשפיעות בקהילה, וחברה בקהילה הנפלאה של הארגון-

במרץ 2020, לרגל יום האישה הבינלאומי השקנו ב’מותג’ את הקונספט 'אחת שיודעת' – Mentoring Walk לראשונה בחיפה. רגע לפני ההגבלות והסגר הראשון הצלחנו להפיק אירוע בין הבודדים שקרו ברחבי העולם בהשתתפות 150 נשים – מתוכן 60 מנטוריות מהמובילות במשק.

מהנתונים שאספנו זיהינו שהמפגש החד פעמי יצר חיבורים וקשרים יוצאי דופן כמו חיבור נשים לתעסוקה, יצירת שיתופי פעולה מקצועיים וקשרים אישיים. המפגש בצעידה משותפת לאורך חוף ימה של חיפה נתן השראה למשתתפות ויצר טעם של עוד.

זוהי הזדמנות נפלאה להפגין את כוחה של מנהיגות נשים ולאחד נשים בתמיכה בנשים אחרות. כחלק מהיוזמה הבינלאומית של ארגון Vital Voices , חונכות וחניכות מתכנסות לצעדה בקהילות שלהם, חולקות אתגרים ופתרונות ויוצרות קשרים תומכים המטפחים צמיחה, ביטחון ומנהיגות.

ביום שישי, 25.3.22,  נקיים אירוע נוסף של צעידת מנטוריות 'אחת שיודעת', בשיתוף רשת חינוך עתיד, חברת החשמל ובנק מרכנתיל.

אני מזמינה אותך להיות חלק מקהילת נשים עם כוחות נפלאים, להיפגש עם 'אחת שיודעת' ולשתף אחרות בכל מה שאת יודעת.

 

 

לינק להרשמה

https://www.mootagoc.com/women-wantmentor22

 
אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם