נמשכים חילופי המהלומות בין ראש עיריית חיפה למועצה הלעומתית

ראש העירייה הודיעה שאירועי יום העצמאות יצאו מרשותה של אתו"ס. סגן ראש העירייה יוצא נגד ההחלטה


לאחר שראש עיריית חיפה הודיעה לאתו"ס כי היא מוציאה מידיה את הפקת אירועי יום העצמאות, יצא  סגן ראש העירייה, שמשון עידו, שמשמש גם כחבר במועצת המנהלים של אתו"ס, נגד ראש העירייה וכינה את ההחלטה "הזויה".

אתו"ס היא תאגיד עירוני שבין השאר מופקד על הפקות עירוניות קבועות, הפקות אירועי עוגן בעיר, וגם הפקות של אירועי יום העצמאות, שנמשכים שבוע ומכונים שבוע הלאום. אתמול (רביעי)  הודיעה ראש העירייה, עינת קליש רותם, "החלטתי שלא לקחת סיכון בנושא כה חשוב ומרכזי  ולהעביר את הניהול והטיפול לגוף איתו העירייה עבדה בהצלחה השנה, בהפקת אירועי החג של החגים בהיקף ענק של למעלה מרבע מיליון איש, והיקפים כספיים בסדר גודל דומה".

הרקע לכך נובע מזה שראש העירייה הודיעה כי היא משמשת כיו"ר הדירקטוריון של אתו"ס במקומו של יעקב פיינגולד. ראש העירייה נסמכת על הייעוץ המשפטי של היועצת המשפטית של העירייה שהודיעה כי מינוייה של ראש העירייה הינו חוקי. אולם, ראש העירייה אינה זוכה לשיתוף פעולה של הדירקטוריון "ולפיכך אני בספק אם נוכל להתקדם בנושא הפקת וניהול אירועי יום העצמאות ולהעלותו לפסים קונסטרוקטיביים".

שמשון עידו. צילום: דורון גולן

שמשון עידו. צילום: דורון גולן

עידו הודיע היום (חמישי) כי החלטה של ראש העירייה היא: "החלטה נוספת בסדרת ההחלטות ההזויות של ראש העירייה לאורך שלוש שנות קדנציה אומללות. אירועי שבוע הלאום, הכוללים את יום הזיכרון לשואה ולגבורה, עצרת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, שרים לזכרם וחגיגות יום העצמאות, יבוצעו על ידי בית הגפן ולא על ידי חברת אתו"ס. בית הגפן שייעודו העיקרי לפעול ולקיים אירועי תרבות לציבור הערבי, הפעלת תיאטרון , הוא זה שאמור להפיק אירועים אלו".

"מזה עשרות שנים אתו"ס היא זאת אשר מפיקה ומקיימת ובהצלחה את אירועי שבוע הלאום" מסר עידו  "החלטה זאת של ראש העירייה הינה החלטה הזויה שנובעת ממלחמות ילדותיות וגחמות אישיות של ראש העיר כנגד יו"ר דירקטוריון אתו"ס, הנהלתה ומנהליה".

עידו מוסיף: "מדובר כאן בחטא ובפשע יחדיו, לא רק שהחלטת להעביר הטיפול בנושא מאתו"ס לבית הגפן, שמעבר להפקה של החג של החגים, שאופיו שונה מזה של אירועי הלאום, אין להם כל ניסיון בביצוע אירועים מסוג זה. כולי תקווה שיו"רית בית הגפן תמצא לנכון לשיר את התקווה באירועים אלו. לא זכור לי שמועצת העיר חיפה אישרה אותך לכהן כיו"רית של אתו"ס, מועצת העיר מינתה את יעקב פיינגולד לכהן כיו"ר אתו"ס והוא ימשיך בתפקידו כל עוד מועצת העיר תחליט אחרת. את לוקחת סמכויות לא לך, להזכירך בית המשפט כבר הרשיע אותך בפלילים".

עידו מסיים בעקיצה לראש העירייה: "לא ניתן לך להמשיך ולהרוס כל חלקה טובה שעדיין נותרה. הזויה כבר אמרנו, הצלחת להמית כל דבר בעיר פרט לחזירים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי