קריית ביאליק אישרה: קנסות על כלים חד פעמיים

מועצת העיר אישרה להטיל קנסות של מאות שקלים על מי שייתפסו עם כלים חד פעמיים בפארקים העירוניים בקריית ביאליק


 

קנסות כספיים של 470 שקלים עד 730 שקלים, יוטלו על מי שייתפסו עם כלים חד פעמיים מפלסטיק בפארקים העירוניים בקריית ביאליק. כך אישרה מועצת העיר בעת שדנה בהוספת העבירה לחוק העזר העירוני למניעת מפגעים.

עיריית קריית ביאליק פועלת כבר תקופה ארוכה למניעת הכנסת כלים חד פעמיים מפלסטיק לשטחים הציבוריים. עד כה היא עסקה בפעילות הסברתית ולא רשמה דוחות שכן הדבר לא היה מעוגן בחוק העזר העירוני.


בישיבתה אישרה מועצת העיר פה אחד את השינוי בחוק העזר העירוני שנוגע למניעת מפגעים.

 

פסולת של כלים חד פעמיים. צילום אילוסטרציה: פיקסאביי

 

בהתאם לסוג העבירה, יירשמו דוחות של 470 שקלים ועד 730 שקלים למי שייתפסו מפרים את חוק העזר העירוני.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, ציין בפני חברי מועצת העיר כי האישור הסופי טעון את אישור ועדת החוקה של הכנסת. יצויין כי צמצום השימוש בכלים חד פעמיים מפלסטיק הינו אחד הנושאים שמקבל היום תשומת לב לאחר שהתבררו הנזקים הכבדים לסביבה ולבעלי חיים שנגרמים על ידי כלים מפלסטיק.

 

עיריית קריית ביאליק. צילום: דורון גולן

קנסות על כלים חד פעמיים. עיריית קריית ביאליק. צילום: דורון גולן

 

המשרד להגנת הסביבה ומשרד האוצר יזמו בנובמבר 2021 הטלת מס על ייצור ויבוא של כלים חד פעמיים כדי להפחית את צריכתם. המשרד להגנת הסביבה מקדם עוד צעדים שיסייעו להפחתת השימוש בכלים חד פעמיים. המשרד מעניק תמיכה תקציבית לרשויות בסכום של כ-45 מיליון שקל לרכישת מדיחי כלים לגני ילדים והוצאת הכלים החד פעמיים מהגנים, ואלפי גנים ברחבי הארץ נכללים בתוכנית זו. נוסף על כך, המשרד מסייע לרשויות המקומיות בכל הנוגע לתחום פסולת הפלסטיק, וכבר ניכרת עלייה במספר הרשויות והערים האוסרות או הנמצאות בשלבי אישור איסור של שימוש בכלים חד פעמיים בשטחים ציבוריים ובחופים שבשטחן.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי