מכללת אורנים למען פליטי אוקראינה

החל מהשבוע ישנה התייחסות למלחמה באוקראינה במסגרת הלימודים באופן שיקיף מספר רב של סטודנטיות וסטודנטים
כך למשל בחלק נרחב של החוגים יעסקו באירועים באוקראינה עם דגש על מקומם של מחנכים בעיתות משבר.

פרופ' משה שנר, ראש החוגים להיסטוריה ומחשבת ישראל במכללת אורנים, יזם קמפיין גיוס כספים ותמיכה בפעולות העזרה לפליטי אוקראינה, שמקיימת 'האקדמיה לפדגוגיה מיוחדת' בוורשה, הנמצאת מזה שנים אחדות בקשרי תאומות עם אורנים.

הבקשה של הפולנים הייתה ברורה, הם בקשו שני דברים: מתורגמנים און ליין מאוקראינית לפולנית ומשאבים לרכישת כיסאות גלגלים לפליטים נכים.

עד עתה גוייסו שלושה מתורגמנים, ובמקביל הוקמה במכללה קבוצת התרמה והתגייסות של אנשי סגל וסטודנטים שנענו ברצון לפנייה, וכבר בשבוע הבא יועבר לפולין הכסף שנאסף עבור הפליטים הנכים.

דיקנית הסטודנטים, איילת אילני, בשיתוף עם הקיבוץ העירוני בנוף הגליל, פועלת לסייע לקבוצה גדולה של פליטים השוהה שם במלון. הסיוע כולל כרגע איסוף בגדים וחפצים הנדרשים, וארגון משלחות קטנות של סטודנטים שעורכים פעולות חינוכיות בקרב ילדי הפליטים.

יו"ר אגודת הסטודנטים אלון באום, ושני סטודנטים נוספים, הצטרפו למשלחת הומניטרית של התאחדות הסטודנטים הארצית בהובלת ארגון איחוד הצלה. הסטודנטים כבר הגיעו למולדובה ויתחילו לעסוק בפעילויות הומניטריות שישתנו בהתאם לצרכי השטח. את הפעילות מוביל איחוד הצלה שמפעיל את המתנדבים בשטח. אומר באום: "זה התחיל בשיחת מסדרון שלי על המלחמה וקצת מחשבות על מה תפקידנו בעולם כסטודנטים, כמחנכים? כאנשים? הנסיעה מרגשת ומפחידה, אבל לכולנו יש ניצוץ בעיניים ותקווה שנוכל לעשות קצת טוב בתוך המלחמה הארורה הזאת"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך