X

בקשה להנצחת זכרו של תומר וקשטיין ז"ל מקריית חיים: "הציל חיים לא פחות מרופא או פסיכולוג"

וקשטיין ז"ל, בעליה של פיצוציית "תומש", היה אחת הדמויות המוכרות בחיפה ובקריות. חברת המועצה הילה לאופר: "מגיע לו שיזכרו את כל הטוב שפיזר בהיותו בחיים"

 

חברת מועצת עיריית חיפה, הילה לאופר (הירוקים של חיפה) הגישה בקשה לוועדת השמות העירונית להנציח את זכרו של תומר וקטשיין (תומש) ולקרוא כיכר בעיר על שמו.

וקשטיין ז"ל, יליד קריית חיים, היה מאוד מוכר בחיפה ובקריות, בעיקר בזכות היותו הבעלים של פיצוציית "תומש" ברחוב אחי אילת בקריית חיים.

עוד בחדשות


לפני כשנתיים אובחן עם סרטן ועבר סדרת ניתוחים וטיפולים, שלאחריהם היה אופטימי וקיווה שניצח במאבק.

וקשטיין ז"ל שהותיר אחריו בלכתו אישה וארבעה ילדים, לקח על עצמו בחייו פרוייקט שיקום של ילדי קצה המתגוררים בקריה. הוא דאג להרחיק את בני הנוער מהרחוב וממצבי סיכון ודאג לשלב אותם בחברה הנורמטיבית, לימד אותם אחריות, עמידה בלוחות זמנים ומחויבות.

 

תומר וקשטיין ז"ל עם משפחתו. צילום באדיבות המשפחה

 

לאחר שבשנים האחרונות נאבק במחלת הסרטן הובא לפני מספר שבועות למנוחת עולמים בבית העלמין בחיפה, והוא רק בן 43.

חבריו סיפרו על אדם ספורטיבי שעסק בשחייה, גלישת גלים, ריצה, רכיבת אופניי שטח ואופני כביש ושמר על אופטימיות עד רגעיו האחרונים.

רבים הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה וחבריו לענף הגלישה, ספורט אותו כה אהב, אף קיימו לזכרו מעגל גלישה מרגש בחוף קריית חיים.

 

תומר וקשטיין ז"ל. דמות מוכרת בקריות ובעל פיצוציית "תומש" בקריית חיים. צילום מתוך פייסבוק לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

 

לאחר הלווייתו הוחלט להקדיש לזכרו של וקשטיין ז"ל מעגל גולשים, כפי שכתב חברו יוסי פרץ: "קשה לי לכתוב זאת בלשון עבר; נפרדנו מאדם האהוב ביותר שאני מכיר. היית מלאך כבר בחייך , חבר יקר, האיש ו החיוך. בטוח שאתה מלאך בגן עדן מחייך לכולם מלמעלה. האגדה מספרת שקיום מעגל הגלישה, והגולשים יושבים על הגלשנים במעגל והגלים עוברים תחת רגליהם וזורקים פרחים למרכז המעגל, הוא הכבוד הגדול ביותר שניתן לערוך לגולש, דרך החיבור הייחודי לטבע ולמים, לאיש הים שמעולם לא ידע מהו קור !".

 

מעגל גולשים לזכרו של תומר וקשטיין ז"ל. צילום מתוך פייסבוק לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

מעגל גולשים לזכר איש היםשמעולם לא ידע מהו קור". צילום מתוך פייסבוק לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

 

בנימוקיה לוועדת השמות, מציינת חברת המועצה הילה לאופר, כי וקשטיין ז"ל היה מעורב בחייהם הרבה מעבר לשעות העבודה, הוא ליווה אותם, דאג להם כלכלית ורגשית, היה בקשר עם ההורים, המורים, הצבא במידה והתגייסו.

וקשטיין ז"ל כיוון אותם והדריך אותם ולמעשה עזר לדורות שלמים של בנות ובני נוער בסיכון להכיר מציאות אחרת, טובה יותר. הראה להם דרך אחרת והם קיבלו אותה.

"בעיניי הוא הציל חיים לא פחות מרופא או פסיכולוג. מגיע לו שינציחו אותו, מגיע לו שיזכרו את הטוב שפיזר בהיותו בחיים", אומרת לאופר.

"הכרתי את תומש באופן אישי, הוא היה אדם מיוחד עם לב ענק ונתינה אין סופית. אדם חייכן, ספורטאי מצטיין בכל כך הרבה תחומים. ריצה, רכיבה, גלישה. תומר נישא והקים משפחה לתפארת. אני מבקשת את הנצחתו בשם המשפחה, בשם חבריו, בשם הילדים האלו שהחברה הוקיעה אך לא הוא, בשם קהילת הגולשים הרחבה ובשמם של רבים שהכירו את האיש המופלא הזה, תומר וקשטיין".

 

הילה לאופר. צילום: דורון גולן

"אדם מיוחד עם לב ענק ונתינה אין סופית". חברת המועצה הילה לאופר. צילום: דורון גולן

 

שלי, אלמנתו של וקשטיין ז"ל, פנתה גם היא לוועדת השמות: "ביום שתומר נפטר כל קריית חיים התאבלה על לכתו. מאות רבות של תושבים הגיעו ללוות את אותו בדרכו האחרונה. תומר ניחן באהבת חינם, באכפתיות לזולת, בנתינה  ובטוב לב יוצא דופן. במשך שנים אלה תרם תומר רבות בסתר לקהילת קריית חיים".

בפנייתה סיפרה האלמנה לוועדת השמות: "עיקר פועלו של תומר היה בשיקום ילדי קצה המתגוררים בקריה. תומר הקפיד להעסיק בפיצוצייה במשך שנים ילדים שהתקשו להסתדר בחברה הנורמטיבית, ילדים שנשרו מבית הספר, מהצבא, שההורים והמורים ויתרו עליהם. תומר הקפיד לקחת את הילדים תחת חסותו ודאג להם מבחינה רגשית וכלכלית. הוא הקפיד לגשר מול  ההורים, לדבר עם המורים, לבדוק את גיליונות הציונים של העובדים, להחזיר אותם לצבא במידה וברחו ולשמור עליהם במידה התמכרו לסמים או לאלכוהול וכד'.

דורות שלמים של ילדים שעברו דרך של תומר הפכו לבוגרים המתפקדים במסלול חיים מקובל. בשל אהבת תושבי הקריה לתומר ובשל היותו דמות מרכזית בקריית חיים, חשוב לנו להנציח אותו דווקא במקום שהכי מאפיין את הזיכרון שלו – ברחוב אחי אילת. חלומנו הוא להקים אנדרטה בצורת פסל המסמל אהבת אדם ולקרוא לכיכר הקרובה לפיצוצייה על שמו של תומר.- תומש".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

איפה תבלו את חג הפסח?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות