אין טופס 4: עיריית חיפה ומשרד התחבורה מתנגחים סביב הרכבלית

יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה חיפה מסרב לחתום על טופס 4 המאפשר את הפעלת הרכבלית


 

בשעה שהציבור ממתין לדעת האם הרכבלית של חיפה תפעל בימי שבת, מעכבת העירייה את מתן טופס 4 המאשר את הפעלתה השוטפת ומשרד התחבורה אינו עונה, תושבי מטרופולין חיפה עדיין אינם יודעים מתי תפעל הרכבלית והאם יוכלו להשתמש בה בימי שבת.

הרכבלית סיימה כבר את נסיעות המבחן שלה בהשתתפות הציבור והיא מוכנה להפעלה ברגע שיינתן לה. עיריית חיפה סירבה לתת לרכבלית טופס 4 המאשר את הפעלתה,  בגלל ליקויים שנמצאו שאינם נוגעים להפעלת הרכבלית ואשר משרד התחבורה פעל לתיקונם.


 

העיריה ומשרד התחבורה מתנגחים והציבור מחכה לרכבלית. צילום: דורון גולן

 

כעת הובא שוב הנושא לטיפול העירייה לחתימה על טופס 4. מהנדס העיר חתם על אישור ההפעלה, אולם יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה, חבר מועצת העיר וסגן ראש העירייה, מיכי אלפר (דגל לתושב) מסרב כרגע לחתום על טופס 4.

מלשכתו של אלפר נמסר כי "תעודת הגמר ניתנת לאחר השלמת התנאים לכך שעדיין לא הושלמו. במקרה זה משרד התחבורה מחויב להשלמת תנאים ולמסירת מתקן הנדסי כל כך מורכב, בהתאמה לדרישות החוק וכפי שנדרש מקבלן פרטי בכל פרוייקט. הניסיון להימנע מהשלמות שנדרשות ולרכב על סוגיית השבת, שגם היא בניגוד לחוק, לא מתאים למשרד ממשלתי".

 

מיכי אלפר. צילום: דורון גולן

"נסיון לרכוב על סוגיית השבת". מיכי אלפר. צילום: דורון גולן

 

ואכן, גורמים פוליטיים המעורבים בנעשה מספרים כי הכל נסוב סביב סוגיית הפעלת הכרמלית בשבת. שרת התחבורה מרב מיכאלי, הצהירה בשבוע שעבר בוועידת המפרץ כי הנחתה להפעיל את הרכבלית בשבת.  אולם, גם השרה מיכאלי נתקלת בקשיים להפוך את המילים למעשים. הסיעות הדתיות הקואליציה אינן רוצות שהרכבלית תעבוד בשבת ומלבד זאת יש גם עניין משפטי שיש לפתור, הנוגע לגביית כספים בשבת על ידי גוף ממשלתי.

 

שרת התחבורה, מרב מיכאלי. צילום דורון גולן

 

אלפר והסיעות החרדיות במועצת העיר מתנגדות להפעלת הרכבלית בשבת ואותם גורמים מציינים כי העיכובים בהפעלתה ומגיעים מכיוונו של אלפר מתוקף תפקידו כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה. יצויין כי לעירייה אין את היכולת להחליט אם הרכבלית תפעל בשבת, אלא למשרד התחבורה. עם זאת, העירייה יכול לעכב את ההפעלה כמו למשל לא לספק את טופס 4.

ראש העירייה, עינת קליש רותם, אשר נמצאת בקואליציה ומקבלת את תמיכת הסיעות החרדיות, הסירה מעליה את האחריות לרכבלית והיא גם אינה מעוניינת להודיע אם היא תומכת בהפעלתה בשבת, על מנת שלא לאבד את הקואליציה שנותרה לה.

יצויין כי מעל ועדת המשנה לתכנון ובנייה נמצאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שבראשה עוד סגן ראש העירייה ואיש ימינה של ראש העירייה, נחשון צוק, שחתימתו יכולה לעקוף את חתימתו של אלפר. אולם לא נראה שצוק יעשה משהו שעלול לערער את הקואליציה העירונית.

מסביבתו של צוק נמסר: "כשהכל יושלם, ייחתם".

ממשרד התחבורה לא נמסרה תגובה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי