מכללת אורנים: כנס אשר עתיד לשנות את החינוך בישראל

ב – 6.4 יתקיים במכללת אורנים בקרית טבעון כנס אשר עתיד לשנות את החינוך בישראל – טור מאת אבי גרוסמן – מנהל תחום יזמות, פיתוח וקהילה במרכז ק.מ.ה שבמכללת אורנים
כנס האקטיביסטים והאקטיביסטיות החינוכי הארצי מיועד לכל מי שנמאס להם לעמוד מהצד ובוחרים לפעול למען מערכת חינוך טובה יותר עבור ילדינו.

קרדיט: מכללת אורנים

מצבה הקשה של מערכת החינוך בישראל ידוע לכולנו. אלפים רבים של מילים נכתבו על חוסר ההתאמה שלה למאה ה – 21, על מצוקת המורים והתלמידים, על שיטות לימוד מיושנות. המגמה התגברה ביתר שאת בתקופת הקורונה. מספר המורים שעזבו את מערכת החינוך השנה הוכפל, ומנהלים מספרים על הקושי הרב בגיוס ושימור מורים טובים. מעבר לכך, כל הורה וכל מי שיש לו קשר ישיר עם המערכת חש בכך שמשהו פשוט לא עובד כאן טוב. שלא יכול להיות שמערכת שהתקציב שלה הוא כמעט 70 מיליארד ₪ בשנה נכון ל – 2022 לא מסוגלת לתת לדור הבא של מדינת ישראל חינוך מיטבי, תוך שמירה על שלומות וצמיחה גם של הצוות החינוכי. לרובנו ברור שמה שיעשה את השינוי אינו רפורמה כזו או אחרת כמו צמצום במספר מבחני הבגרות, אלא שינוי מהותי עמוק ומבני באופן שבו מדינת ישראל תופסת את החינוך.


כנס במכללת אורנים. באדיבות המכללה

 

שינוי כזה צריך להגיע מלמעלה, תוך שיתוף פעולה של כל הגורמים במערכת, אולם חייבים להיות לו גם שורשים והשפעות מלמטה, מהשטח. תנועת grass roots – כוחות חזקים המגיעים מתוך משתמשי הקצה של המערכת – תלמידים, הורים, מורים, מנהלי בתי ספר, אנשי החינוך הבלתי-פורמלי, הכרחית כדי להכין את הקרקע לשינוי כזה, ואף לקדם אותו מלמטה. כאלו הם המורה שמחליט להוציא את התלמידים שלו מחוץ לכיתה כדי לחבר אותם למה שקורה בשכונה ויחד עם זה לחזק אצלם את החוסן ולחדד את ראיית המציאות, המנהלת שהופכת את בית הספר ליוזם ואקטיבי בקהילה, מנהלת המעון שמכניסה ערכים של קיימות לתוך מסגרת הגיל-הרך. אנשי חינוך אמיצים ואמיצות באלפים מעיזים ועושים את השינוי בחלקת אלוהים הקטנה שלהם.

קרדיט: מכללת אורנים

מרכז קמה במכללת אורנים, האחראי על הפעילות החוץ אקדמית במכללה, ובין היתר מוביל מרחב ליזמות חינוכית-חברתית, תומך ומקדם את תנועת השינוי בחינוך בישראל. זאת באמצעות קורסים והכשרות בהם משתתפים אלפי אנשי ונשות חינוך בשנה, ליווי יזמים ויזמיות, מפגשים ייעודיים למובילי שינוי חינוכי, וכעת לרגל שנת ה-70 למכללה, מפגש ארצי הנותן רוח גבית לאנשי חינוך המעוניינים לקדם תהליכי שינוי בשדה החינוכי. חשיבות הכנס היא מעצם המפגש של מאות יזמיות ומובילי תהליכי שינוי, והפוטנציאל העצום לחבירה ולשיתופי פעולה ביניהם. את המפגשים בכנס יובילו דמויות מפתח בעולם החינוך בישראל, ביניהם:

  • אביב קינן – מנכ"ל ברנקו-וייס, לשעבר מנהל מנח"י
  • ניר מיכאלי – רקטור מכללת אורנים, לשעבר יו"ר המזכירות הפדגוגית
  • מיכל מדמון – מנהלת קהילת חינוך 2020 (40,000 חברים בפייסבוק)
  • סמדר מורס – מנהלת בי"ס נופים ת"א

בין הארגונים השותפים לכנס: תנועת חמש אצבעות, עמותת קדמה לשוויון בחינוך, הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות ועוד.

מטרת המפגש היא לתת רוח גבית ליחידים וארגונים הפועלים בשדה החינוכי לבניית חינוך טוב יותר בישראל, עכשיו ובעתיד. אם אתם רואים עצמכם ככאלה, אם שינוי חינוכי מעניין אתכן, אם אתם הורים, מורים, תלמידים, אנשי חינוך שרוצים להשפיע על עתיד החינוך בישראל – הרשמו עכשיו למפגש האקטיביסטים והאקטיביסטיות החינוכי הארצי ב  – 6.4 במכללת אורנים.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך