תזונת החורף של שומרי משקל

בשומרי משקל אנו מציעים מבחר מתכונים חורפיים המבוססים על מזונות מחממים המגבירים את תחושת השובע, דוגמת תבשילי קדירה בשריים, מזונות המכילים פחמימות מורכבות ומזונות על ביניהם תבשילי קטניות ותבשילי ירקות חמים, טעימים ומפנקים

 

 

תזונת חורף טעימה ומשביעה! 

מאת: שומרי משקל

בשומרי משקל אנו מציעים מבחר מתכונים חורפיים המבוססים על מזונות מחממים המגבירים את תחושת השובע, דוגמת תבשילי קדירה בשריים, מזונות המכילים פחמימות מורכבות ומזונות על ביניהם תבשילי קטניות ותבשילי ירקות חמים, טעימים ומפנקים 10

גופנו דורש אנרגיה על מנת לקיים את פעולות החיים הבסיסיות שלו. אחת מהפעולות הבסיסיות הללו היא ויסות חום הגוף. אנו זקוק לאנרגיה על מנת לחמם את הגוף בחורף ולקרר את הגוף בקיץ, כי הרי ידוע לכל שחום הגוף אינו משתנה בעקבות מזג האוויר.

הבעיה שלנו בחורף היא לא הטמפרטורות המתקררות אלא הקרבה למקרר. אנו מבלים יותר שעות בבית, מעבירים זמן בבישול ואפייה ופשוט נהנים לאכול.
בחורף יש פחות שעות האור מה שגורם לירידת ההורמון סרוטונין ולדכדוך קל לאנשים מסוימים.

בחירה בפחמימות "מורכבות " (קטניות, דגנים מלאים וגריסי פנינה ) תסייע לתהליך ההרזיה ובד בבד גם תעזור לנו לשמור על מצב רוח מרומם
בחורף חשוב במיוחד לעצור ולהקשיב לגוף ולתחושות הרעב והשובע שהוא משדר לנו. הקשבה זו וההקפדה על שובע מסייעת לנו להישאר בטווח הרעב והשובע הנכון ועוזרת לשליטה על האכילה שלנו.
מאכלים מתובלים בתבלינים מחממים ימריצו את מחזור הדם, יגרמו לתחושה טובה וחמימה, יחזקו את מערכת החיסון ויתרמו להרגשת השובע.
חשוב להכיר את התבלינים המחממים את הגוף בחורף הקר:
ג'ינג'ר, קינמון, פלפל שחור, הל ,ציפורן, אגוז מוסקט, כמון, זרעי חרדל, חילבה, שומר,עלי דפנה, זנגוויל ויסמין.
שיהיה לכולנו חורף חם ונעים, עם תבשילים מחממים וטעימים ופעילות גופנית מתאימה שיתרמו להצלחת תהליך ההרזיה גם בחורף.

נקודות  של שומרי משקל – הרבה פלוסים לחורף

מרקאצלנו בשומרי משקל, מתחילים להתכונן לאביב כבר בחורף. 

-פחמימות מורכבות– שלבו בארוחות חלבונים עם פחמימות לדוגמא- דייסת קוואקר עם חלב, כריכים מלחם מלא וגבינה ואיכלו מדי פעם גם ארוחה של פחמימות ללא חלבונים.

-קטניות: העשירו את התפריט בקטניות, המכילות פחמימות וגם חלבונים ועשירות בסיבים תזונתיים שגורמים לתחושת שובע לאורך זמן.

-אוכל חם: תורם לתחושת השובע שלנו יותר מאשר מזונות קרים. ירקות מבושלים במקום סלט קר, טוסט גבינה חם במקום כריך קר. גם שתייה חמה כמו קפה עם חלב, שוקו ותה צמחים משביעה ומספקת יותר בחורף

-תבלינים: מרבית התבלינים ובעיקר החריפים שביניהם, מחממים את הגוף ולכן מומלצים יותר בתקופת החורף.

-משקאות מחממיםהניחו על השולחן קנקן תה צמחים (פשוט הכניסו למים רותחים לואיזה, קינמון, מרווה או לימונית) ושתו במהלך היום.  גם מרקים מאוד מומלצים, הם מאוד משביעים ועולים לנו בזול בנקודות.

-אור: על מנת להעלות את רמת הסרוטונין בגוף מומלץ להיחשף לאור שמש ולהימנע מישיבה ממושכת בחדרים סגורים, מי שיכול, כדאי לנצל את שעות האור להליכה בחוץ ובשהייה בשמש.

-נקודות לערב: חלקו את התקציב היומי בצורה נכונה על פני היום.

-תמיכה: קבוצות תמיכה להרזיה משמעותיות מאוד בתקופות בהן התיאבון שלנו בשיאו (חורף, למשל), כי אז אנו מתקשים לעמוד במשימה (דיאטה) ולכן זקוקים לחיזוקים, עידוד, טיפים ותמיכה מדי שבוע.

 

20


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד באוכל