דריכות במועצת העיר חיפה לקראת דיון נוסף בהצעת התקציב

מחר (חמישי) – המועד האחרון לאישור הצעת התקציב של עיריית חיפה. הערב יתקיים הדיון השני מבין שלושה דיונים שנקבעו לשבוע זה


 

חברי מועצת העיר הלעומתית בחיפה, דורשים שראש העירייה תורה לגזבר להודיע האם הצעת התקציב של העירייה לשנת 2022 מגלמת בתוכה תקציב מאוזן ובר ביצוע. הערב יתקיים במועצת העיר הדיון השני מתוך שלושה על הצעת התקציב.

המועד האחרון על פי הארכה שניתנה על ידי משרד הפנים, הינו מחר (חמישי) אז אמורה מועצת העיר להתכנס בפעם השלישית השבוע ולהצביע על אישורו לאחר שינויים שהוכנסו בו על ידי חברי מועצת העיר הלעומתית.


הצעת התקציב, שעומדת על כ-2.5 מיליארד שקלים, גובשה בעזרת המגשר מטעם משרד הפנים, פז גליקמן, שישב עם הקואליציה העירונית וחברי המועצה הלעומתית בכדי למצוא פשרה בין כולם.

 

מועצת עיר חיפה. ארכיון. צילום: דורון גולן

דיון שני מבין שלושה השבוע. מועצת עיר חיפה. ארכיון. צילום: דורון גולן

 

שרת הפנים איילת שקד ביקשה ממועצת העיר לפעול לאישור הצעת התקציב ואף הודיעה כי תתן ארכה של חודש נוסף על מנת לאשר אותו. כל עוד לא מאושר התקציב, פועלת העירייה על פי חלוקה של 1/12 מתקציב השנה שעברה.

אמש, במשך שעות ארוכות, ערכו חברי מועצת העיר דיונים על הצעת התקציב. ראשי המינהלים בעירייה עלו על דוכן הנואמים והסבירו לפרטי פרטים את ההשלכות של השינויים בתקציב על פעולתם השוטפת והחשש מגל פיטורים של למעלה מ-200 עובדים, לפי דבריה של של ראש העירייה, זאת בעקבות תוכנית הבראה שדורשים חברי המועצה הלעומתית.

 

חשש מגל פיטורים. ראש העיר, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

מנכ"ל העירייה, אוהד שגב, אמר כי תהליך פיטורים הינו טראומטי לכל ארגון וזהו פתרון אחרון, אך תהליך כזה צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע ולא על ידי פוליטיקאים. "יש פה אנשים עם משפחות, עם ילדים, יש להם זכות, הם נבחרו במכרז חוקי. זה לא נכון לקבל תכתיבים" הוא אמר.

ראש מינהל התפעול בעירייה, אוהד דורפמן, אמר לחברי המועצה כי הקיצוצים שנדרשים יובילו לפגיעה משמעותית בשורה ארוכה של שירותים לתושבי העיר. לדבריו, בין השאר, תהיה פגיעה ביכולת התגובה למקרי חירום, פגיעה באחזקת כבישים, מדרכות ותאורת רחוב, אחזק גנים, ניקיון העיר, פגיעה בשמירה על הסדר הציבורי, חוסר אכיפה ופגיעה בשיתוף הפעולה עם המשטרה.

 

סופי נקש. צילום: דורון גולן

יו"ר ועדת הכספים, סגנית ראש העיר סופי נקש. צילום: דורון גולן

 

יו"ר ועדת הכספים העירונית, סופי נקש, אמרה כי חברי המועצה רוצים שההצבעה תתקיים כבר היום ולא לחכות לרגע האחרון.

גם חברת המועצה, שרית גולן שטיינברג, הודיעה כי יש לאפשר את ההצבעה הערב וכי היא דורשת מגזבר העירייה להודיע האם התקציב מאוזן ובר ביצוע על מנת לערוך את ההצבעה.

חברים נוספים במועצה הלעומתית הצטרפו לדרישה לערוך הערב הצבעה על הצעת התקציב ואיימו בנקיטת צעדים משפטיים נגד ראש העירייה.

 

דורשת מהגזבר להודיע האם התקציב מאוזן ובר ביצוע. חברת המועצה, שרית גולן שטיינברג. צילום: דורון גולן

 

מנגד, אמרה ראש העירייה, כי הערב יתקיים דיון נוסף בהצעת התקציב וציינה כי גזבר העירייה אינו פועל לפי לוח זמנים שנכפה עליו על ידי המועצה הלעומתית. "אני שומעת פה ממש איומים" אמרה ראש העירייה בדיון "אני אשב עם כל גורמי העירייה ואז נוציא הודעה".

החשש של חברי המועצה הלעומתית הא שמחר לא יאושר תקציב העירייה. או אז יכול משרד הפנים להודיע על פיזור מועצת העיר ומינוי ועדה קרואה ועריכת שימוע לראש העירייה על מנת להחליט אם להדיחה מהתפקיד. כשהבחירות לרשויות המקומיות אמורות להתקיים בשנה הבאה, אף אחד מהפוליטיקאים אינו מעוניין להיות מודח ולהיעלם מעין הציבור.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי