הנשיא מגיע ללמוד תנ"ך

חוג 929 של בית הנשיא יגיע היום (ראשון) לחיפה לשוחח על "מנהיגות ומנהיגים בתנ"ך" * האירוע יתקיים במעמד כבוד נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש העירייה חיפה יונה יהב, נשיא אוניברסיטת חיפה עמוס שפירא וראשי מיזם 929

 

נשיא המדינה ריבלין היום באוניברסיטת חיפה. מגיע לקדם מיזם לקידום קריאה של פרק יומי בתנ"ך צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה

נשיא המדינה ריבלין היום באוניברסיטת חיפה. מגיע לקדם מיזם לקידום קריאה של פרק יומי בתנ"ך. צילום: באדיבות אוניברסיטת חיפה

הנשיא ראובן ריבלין יבקר היום (ראשון) לראשונה מחוץ למשכן הנשיא בעיר חיפה, באירוע יתקיים חוג 929, פרויקט שמלווה בית הנשיא מיום השקתו ובמסגרתו מקיים באופן תדיר מפגשים במשכנו, במעמד הנשיא ורעייתו, ללימוד משותף של הפרק היומי בתנ"ך.
במהלך האירוע ינאמו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נשיא האוניברסיטה עמוס שפירא, ראש עיריית חיפה יונה יהב, פרופסור מונא חורי כסאברי, וכן ראשי מיזם 929 גל גבאי והרב בני לאו, ד"ר יונתן בן דב והמשוררת אגי משעול. הנואמים יתייחסו בנאומם על מנהיג או מנהיגה מהתנ"ך המעוררים אצלם השראה. האירוע בהנחיית העיתונאית אילנה דיין וישולבו בו קטעים אמנותיים: מופע של הזמרת דקלה והשקה של השיר שהיא מבצעת בהשראת ספר שמואל, כחלק מפרויקט 929, ושיר וקטע נגינה על העוגב המפורסם של אולם הכט שיובצע על ידי אנסמבל של סטודנטים מאוניברסיטת חיפה של עוגב, עוד וחליל צד.
929 הינו מיזם לקידום קריאה של פרק יומי בתנ"ך ושילובו של הטקסט התנכי בשיח הישראלי. מרגע השקתו של המיזם, בחנוכה בשנה שעברה, הצליח 929 לחדש את העיסוק בתנך ובחשיבותו בחברה הישראלית. מיטב אנשי הרוח והתרבות התגייסו ללימוד יומיומי של פרקי התנ"ך, מתוך שאיפה לגלותו מחדש ולהחזירו למרכז השיח על ידי הנגשתו בצורה רלוונטית לתקופה העכשווית. המיזם מקדם, לצד קריאת הפרק היומי בתנ"ך באתר המיזם www.929.org.il, קבוצות לימוד ברחבי הארץ בהם מסכמים יחד את הנלמד, אירועי שיא לקהל הרחב ושיתופי פעולה עם גופי תרבות ותוכן בפריסה ארצית. מיזם 929 רואה את התנ"ך כבסיס רחב מאין כמוהו לגילוי עצמי, למשמעויות אקטואליות ולשיח אישי, חברתי ותרבותי.
בימים אלה, המיזם מפתח מודל עירוני לקריאת פרק יומי ורואה בחיפה עיר דגל לפיתוח שפע של פעילויות אשר יחשפו את תושבי העיר לתוצרי המיזם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה