מוסיפים 'שבילי אש' חדשים

עיריית נשר ממשיכה בפרויקט "שבילי האש" להגנה על העיר מפני שריפות * "שבילי האש" יהוו חיץ בין בתי התושבים ליערות הכרמל * ראש העירייה בינמו: "מחובתנו לפעול על פי ההוראות של שירותי הכבאות. 'שבילי האש' ישמשו בעתיד גם כשבילי אופניים ושבילי מטיילים, ויהפכו מוקד לפעילות פנאי לתושבים"

 

שריפה שהתרחשה במהלך שנת 2014 בפארק הכרמל. יוצרים חיץ בין היערות לבתי התושבים. צילום: עיריית נשר

שריפה שהתרחשה במהלך שנת 2014 בפארק הכרמל. יוצרים חיץ בין היערות לבתי התושבים. צילום: עיריית נשר

עיריית נשר ממשיכה בפרויקט "שבילי האש", שנועד להגן על העיר מפני שריפות. באמצעות קבלני גיזום מורשים, החלו השבוע עבודות יערנות באזור "גבעת נשר". זאת, בהתאם להנחיות שקיבלה העירייה מרשות כבאות והצלה מחוז חוף.
העבודות מבוצעות בתיאום עם קק"ל ורשות הטבע והגנים, בפארק הגובל ברחובות: המעפילים, העלייה והרקפות, ובסמוך לבית הספר "בית יהושע" והן כוללות גיזום, כריתת עצים ודילול צמחייה לצורך יצירת אזורי חיץ בין החורש הצפוף של יערות הכרמל לבין בתי התושבים. העבודות צפויות להימשך כשלושה חודשים.
עוד נועדו העבודות להרחבת צירי הגישה לשטח המיוער על מנת ששירותי הכבאות וגורמי חירום נוספים יוכלו לתת מענה מהיר ויעיל במקרה שתפרוץ לה, חלילה, דליקה.
מהרשות הארצית לכבאות והצלה – מחוז חוף, נמסר: "הדרך הטובה ביותר לכבות שריפה היא למנוע אותה. שבילי האש הם פרויקט רב-שנתי, מהותי, שנועד להגן על חיי התושבים בנשר ובישובים סמוכים. כדאי לוותר על מעט עצים במטרה 'להרוויח' יותר עצים אם חלילה תפרוץ שריפה. אנו מברכים על העבודות ועל שיתוף הפעולה הפורה בין רשות הכבאות וההצלה ועיריית נשר".
כזכור, השריפה הגדולה בכרמל בדצמבר 2010, גבתה קורבנות רבים בנפש. בעקבותיה, הורה מבקר המדינה על ביצוע פעולות הגנה על יישובים מפני שריפות יער וחורש. במסגרת זו הורתה רשות הכבאות הארצית על יצירת חיץ מסביב לבתים הגובלים ביערות בישובים הסמוכים לשטחים מיוערים. עיריית נשר פועלת בנושא ואף יצאה לפרויקט רחב היקף כבר במהלך שנת 2014. מדובר בתכנית רב-שנתית וגם עכשיו פרויקט "שבילי האש" נמשך.
"עיריית נשר פועלת למימוש הנחיות שרותי הכבאות ולהגנה על ביטחון תושביה", אמר השבוע ראש העירייה אבי בינמו. "כעדים לשריפות הענק שהיו באזורינו, ומתוך דאגה ותכנון לצרכי התושבים בעיר, מחובתנו לפעול על פי ההוראות של שרותי הכבאות, כאשר האתגר הגדול הוא שמירה על סביבתו הטבעית של הכרמל תוך צמצום החשש להתפתחות דליקות בקרבת בתי המגורים. עיריית נשר נותנת את המענה הבטיחותי הנדרש ולצד זאת מבטיחה את השמירה על נשר ירוקה לעד".
בינמו ציין כי עיריית נשר התחייבה שתחת כל עץ שיומלץ להסירו על ידי רשות הכבאות, קק"ל או רשות הטבע והגנים, יישתלו 2 עצים בהתאם לאישור וייעוץ מקדמי שיתקבל מרשויות אלו. בינמו הנחה השבוע את הגורמים השונים להאיץ את ביצוע הפרויקט מהר ככל שניתן כדי לצמצם למינימום את ההפרעה שעלולה להיגרם לתושבים. "אני פונה גם לתושבים, בבקשה לגלות סבלנות ואורך רוח בתקופת העבודות, לסייע לעירייה ולהימנע מחסימה של צירים או הפרעה באזור שטחי העבודה", אמר בינמו.
עוד אמר ראש העירייה כי שבילי האש, יכולים לשמש בעתיד גם כשבילי אופניים ושבילי מטיילים, לצד השכונות הגובלות בפארק ובחורש הטבעי, כך ששבילים אלה אף יהפכו מוקד לפעילות פנאי לתושבים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר