עיריית חיפה מודה שהיא מדללת חזירי בר אך מסרבת לגלות באיזו דרך

לדברי ראש העירייה עינת קליש רותם, במהלך חודש מארס הורדמו 19 חזירי בר. העירייה סירבה למסור כיצד ובאיזה אופן הם הורדמו, דבר שעורר סערה במועצת העיר


 

סערה פרצה בישיבת מועצת העיר חיפה לאחר שהתברר כי במהלך חודש מרץ האחרון הרדימה העירייה, בשיתוף רשות שמורות הטבע 19 חזירי בר. העירייה סירבה לספר לחברי המועצה באיזו שיטה הורדמו חזירי הבר.

תופעת חזירי הבר שמגיעים לשכונות חיפה, היא אחד הנושאים המרכזיים בחייהם של תושבי חיפה והעירייה נדרשת לפעל על מנת לצמצם את מספרם של חזירי הבר שמגיעים לשכונות. על פי החלטת מועצת העיר, אמורה ראש העירייה, עינת קליש רותם, לפרט בפני חברי המועצה את הצעדים בהם נוקטת העירייה לטיפול בחזירי בר.


"אנשים פוחדים לצאת מהבית", אמר חבר מועצת העיר, איציק בלס (ליכוד) במהלך הדיון שלווה בצעקות רמות: "יש חזירים בכל מקום".

קליש רותם ציינה בפני חברי המועצה כי במהלך חודש מארס האחרון הורדמו 19 חזירי בר בחיפה. לדבריה, מדובר בפרטים המכונים "פרטים סוררים", חזירי בר שהתרגלו למצוא את מזונם באזורים מאוכלסים ואף "דורשים" מזון מבני אדם. קליש ציינה כי בשכונות שבהן בוצע טיפול ממוקד בחזירי הבר, ירד היקף המפגשים בין חזירי בר לתושבים.

 

חבר המועצה איציק בלס: "אנשים פוחדים לצאת, יש חזירים בכל מקום". בתמונה חזירי בר במרכז הכרמל. צילום, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

 

דבריה של ראש העירייה על הרדמת החזירים עוררו סערה וחברי המועצה דרשו לדעת כיצד בוצעה ההרדמה, באמצעות כלי נשק או באמצעות רעל. הם גם פנו לממלא מקומה של ראש העירייה, נחשון צוק, שענה להם כי הוא אינו ממונה על חזירי הבר.

דרישתם של חברי המועצה לדעת כיצד הורדמו החזירים לא נענתה ובאולם המליאה התחוללו חילופי דברים וצעקות שבעקבותיהם הודיעה ראש העירייה שהיא אינה מעוניינת לדבר עוד על הנושא.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי