זעזוע בעיריית חיפה: עינת קליש רותם פיטרה את מנכ"ל העירייה

לאחר שנתיים בלבד בתפקיד הודיעה ראש העירייה על החלטתה לסיים את ההתקשרות עם מנכ"ל העיריה, אוהד שגב


 

זעזוע בעיריית חיפה. ראש העירייה עינת קליש רותם, הודיעה לפני זמן קצר למנכ"ל העירייה אוהד שגב, על סיום ההתקשרות איתו. הרקע, ככל הידוע, הוא רצונו של שגב למצוא עבודה במקום אחר.

 


שגב, איש מקצוע מוערך על ידי כולם, עמד בחזית העירייה בכל הנוגע לאישור תקציב העירייה לשנת 2021 מנכ"ל עיריית חיפה, אוהד שגב. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 

עיריית חיפה הוציאה הבוקר הודעה לקונית שבה נאמר: "אוהד שגב מסיים את תפקידו כמנכ"ל עיריית חיפה. לאחר שנתיים בתפקיד, מנכ"ל העירייה מסיים השבוע את תפקידו. ראש העיר, עינת קליש רותם, הודיעה למנכ"ל על החלטתה לסיים את ההתקשרות עמו ואיחלה לו בהצלחה בהמשך דרכו".

מנכ"ל העירייה הוא אחד התפקידים החשובים בכל רשות מקומית. הוא למעשה המוציא פועל של החלטות ראש הרשות והעירייה ותפקידו לוודא כי הרשות המקומית פועלת בצורה חלקה בכל הנשואים הנוגעים לתפעול יום-יומי, החל מפינוי אשפה, תחזוקת גני משחקים ומצבי חירום.

שגב, איש מקצוע מוערך על ידי כולם, עמד בחזית העירייה בכל הנוגע לאישור תקציב העירייה לשנת 2021. הוא ספג פעמים רבות ביקורת אישית על התנהלות העירייה. השיא היה בחילופי דברים קשים עם חברת המועצה, שרית גולן שטיינברג שטענה נגדו שהוא מגבה קליטת מאות תקנים בעירייה ללא גיבוי תקציבי.

שגב היה זה שפנה לחברי המועצה עוד לפני אישור התקציב הנוכחי והתריע על פגיעה קשה בתפקוד העירייה, עקב השינויים שהוכנסו בתקציב העירייה.

 

עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

 

הפסקת עבודתו של שגב תפסה את המערכת הפוליטית בהפתעה. הסיבות להפסקת ההתקשרות עם שגב עדיין אינן ברורות במלואן אולם ככל הידוע היה שגב אשר מסר לראש העירייה על רצונו למצוא עבודה במקום אחר.

חבר מועצת העיר, קיריל קארטניק מסר:

"איזה הצגות וספינים, כמו שהתרגלנו אליהם כבר. והפעם? ראש העיר שהביאה את המנכ"ל הזה, שעשה עבודה באמת טובה בניהול העיר שלנו, וזאת למרות ולא בזכות העומדים בראשה, ידעה שהוא מתכנן לעזוב, אז כמהלך "כוחני" ורק לפני החג, פיטרה אותו הבוקר.

מהלך מבזה שרק מדגיש את היעדר היכולת שלה לנהל עובדים או מערכת בכלל. אני רוצה לאחל לאוהד הצלחה בהמשך דרכו,  זהו הפסד עצום לעיר".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי