המועמדת להחלפת מנכ"ל עיריית חיפה – עו"ד ענבל ריבלין

ראש מינהלת 2030 עו"ד ענבל ריבלין, שנחשבת מקורבת לראש עיריית חיפה, היא המועמדת המועדפת להחלפתו של מנכ"ל אוהד שגב, שעבודתו הופסקה הבוקר


 

מאז ההודעה על הפסקת עבודתו של מנכ"ל עיריית חיפה, אוהד שגב, על ידי ראש העירייה, עולים שמות להחלפתו בתפקיד המנכ"ל כשהשם המוביל הוא של עו"ד ענבל ריבלין, ראש מינהלת 2030 ומקורבת לראש העירייה.

הבוקר, הודיעה ראש העירייה עינת קליש רותם, למנכ"ל העירייה על סיום ההתקשרות איתו ולא נמסרה כל סיבה למעשה הזה. במהלך השעות שחלפו, עלה שוב ושוב שמה של עו"ד ענבל ריבלין, כמועמדת המובילה להחליף את שגב כמנכ"ל העירייה. ריבלין הייתה אחראית על תחום רישוי העסקים במחלקה המשפטית בעיריית חיפה ונבחרה במכרז פנימי לעמוד בראש מינהלת 2030 המופקדת על יישום חזונה של ראש העיר עינת קליש רותם ועל ליווי תוכניות אסטרטגיות עירוניות.


 

ראש מינהלת 2030, ענבל ריבלין. צילום דוברות עירית חיפה

 

לפי עמוד הבית של מינהלת 2030, ריבלין היא "עורכת דין עם ניסיון של כ-20 שנה בדין מוניציפלי, בעלת תואר שני במשפטים. את התזה שלה על מרכיבי תרבות והקשרם לצמיחה עירונית כתבה במסגרת הפקולטה לגיאוגרפיה ולימודי סביבה באוניברסיטת חיפה. כיום בשלבי סיום של עבודת הדוקטור על עירוניות חכמה באוניברסיטת חיפה. לענבל ניסיון בגיוס משאבים ובכינון קשרים בינלאומיים בחו"ל".

מנכ"ל הרשות הוא המנהל הכללי של הרשות המקומית, ומתוקף תפקידו הוא כפוף לראש הרשות ואמון על הוצאה לפועל של מדיניות ראש הרשות וחזונו. מינוי של מנכ"ל הינו מינוי אישי שלראש הרשות בכפוף לאישור מועצת העיר. לאחר מכן עובר המינוי למשרד הפנים שבודק את המינוי של המנכ"ל עומד בתנאי הסף שנקבעו. מינוי מנכ"ל הוא אומנם מינוי מקצועי אך במרבית המקרים הוא נמצא בין הדרג המקצועי לדרג הפוליטי.

 

סיים הבוקר את תפקידו כמנכ"ל העיריה. אוהד שגב. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 

בין תנאי הסף, למנכ"ל עיריית של רשות עם יותר מ-250 אלף תושבים, ניסיון מקצועי באחד או יותר מהתחומים הבאים: ניהול כללי, ניהול פרוייקטים בהיקפים גדולים, ניהול כוח אדם ומשאבי אנוש, רכש וקניינות, נושאים מוניציפליים, בניית תוכניות אסטרטגיות. ניסיון ניהולי: ניסיון בניהול הנחיה והובלה באופן ישיר או עקיף של צוות עובדים בהיקף משמעותי המונה עשרה עובדים לפחות וככל שניתן בסדר גודל הדומה לכמות העובדים ברשות המקומית.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי