מנכ"ל שלישי בתוך שנתיים: המערכת הפוליטית בחיפה המומה עם סיום תפקידו של אוהד שגב

לאחר שנתיים בתפקיד, הודיעה ראש העירייה כי החליטה לסיים את ההתקשרות עם אוהד שגב, המנכ"ל השלישי שתפקידו הסתיים בזמן שלטונה של עינת קליש רותם. התגובות במערכת הפוליטית החיפאית לא מפסיקות לזרום


 

אוהד שגב, מנכ"ל עיריית חיפה, שהבוקר נמסר לו על סיום עבודתו בעירייה, הוא המנכ"ל השלישי שעבודתו הגיעה לסיומה בעיריית חיפה, תחת ראש העירייה, עינת קליש רותם.

לשגב קדמו גדי מרגלית, שהיה מנכ"ל העירייה בתקופתו של יונה יהב ופוטר עם כניסתה של קליש לתפקיד ואחריו מונה איתן שטיאסני, שהתפטר מתפקידו לאחר 11 חודשים בלבד בתפקיד.


עיריית חיפה הוציאה הבוקר הודעה לקונית שבה נאמר: "אוהד שגב מסיים את תפקידו כמנכ"ל עיריית חיפה. לאחר שנתיים בתפקיד, מנכ"ל העירייה מסיים השבוע את תפקידו. ראש העיר, עינת קליש רותם, הודיעה למנכ"ל על החלטתה לסיים את ההתקשרות עמו ואיחלה לו בהצלחה בהמשך דרכו".

לפני כשנתיים מונה שגב לתפקיד מנכ"ל עיריית חיפה לאחר שהיה מנכ"ל עיריית עכו ומצא עצמו מתמודד עם בעיות רבות בניהול העיר בעיקר לאור הקמתה של המועצה הלעומתית ושליטתה על ועדת הכספים העירונית. שגב מצא עצמו מעורב בעימותי קולניים עם חברי המועצה הלעומתית לעיתים קרובות במהלך ישיבות מועצת העיר והוא התריע מפגיעה בפעילות השוטפת של העירייה עקב השינויים שהוכנסו בתקציב העירייה.

שגב מצטרף לשורה של בכירים בעירייה שעזבו לאחרונה כמו: ראש מינהל ארגון ושירות לציבור יוסי כהן, מנהל אגף תכנון דרכים תנועה ונוף יואב דנציגר ומנהל אגף פיקוח על הבנייה, ניר לוי.

 

מצטרף לשורת בכירים שסיימו את תפקידם בעירייה. מנכ"ל עיריית חיפה, אוהד שגב. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 

הפסקת עבודתו של שגב תפסה את המערכת הפוליטית בהפתעה. חבר מועצת העיר, קיריל קארטניק (חיפה מתחדשת) מסר בעקבות ההתפתחויות: "איזה הצגות וספינים, כמו שהתרגלנו אליהם כבר. והפעם? ראש העיר שהביאה את המנכ"ל הזה, שעשה עבודה באמת טובה בניהול העיר שלנו, וזאת למרות ולא בזכות העומדים בראשה, ידעה שהוא מתכנן לעזוב, אז כמהלך "כוחני" ורק לפני החג פיטרה אותו הבוקר.

מהלך מבזה שרק מדגיש את היעדר היכולת שלה לנהל עובדים או מערכת בכלל. אני רוצה לאחל לאוהד הצלחה בהמשך דרכו,  זהו הפסד עצום לעיר".

 

"מהלך מבזה והפסד עצום". חבר המועצה קיריל קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

 

חברת המועצה תמי ברק (מהפך): "אוהד שגב היה מנכל בחסד עליון  עבד קשה ותמיד היה קשוב ונענה לבקשות, אם כן או לא, אבל תמיד נענה. אני באמת עצובה שכך מתנהלת העירייה. כל כך הרבה אנשים מצויינים בתפקידים בכירים עוזבים, שממש כואב הלב. זה מצביע על מחדל גדול של ראש העיר והנהלת העירייה, שלא מסוגלים לעבוד עם אף אחד. בושה. פשוט בושה ובזיון".

 

תמי ברק. תמונה: יחסי ציבור

"כל כך הרבה אנשים מצויינים בתפקידים בכירים עוזבים, שממש כואב הלב.". חברת המועצה תמי ברק. תמונה: יחסי ציבור

 

יו"ר סיעת חד"ש, רג'א זעאתרה: "מצער לשמוע. אוהד אמנם היה מינוי פוליטי אבל הוא גורם שכן ידע לנהל ואיזן קצת את ההנהלה חסרת הניסיון והחכמה. אני יודע שהוא ניסה לעזור לראש העיר בכל מיני דברים אבל נחסם". י

רג'א זעאתרה. צילום: דורון גולן

חבר המועצה רג'א זעאתרה. צילום: דורון גולן

 

יעקב פיינגולד (מהפך): "רוב עובדי העיריה הבכירים מחפשים את עתידם ולא מאמינים בראש העיר, שתסיים בשנה הבאה את תפקידה לכל המאוחר".

"רוב העובדים הבכירים לא מאמינים בראש העיר". חבר המועצה יעקב פיינגולד. צילום: פייסבוק

 

הילה לאופר (הירוקים של חיפה): " כפי שאמרתי באחת הישיבות לאוהד שגב שאני מעריכה אותו רק משום שהוא מצליח לשרוד במערכת לא מתפקדת, זה מעיד המון על יכולותיו. אני חושבת שהוא היה מנכ"ל טוב ואני זוכרת אותו כשהגיע, מלא מוטיבציה ורצון לשינוי. שלוש וקצת שנות כהונה של ראש העיר עינת קליש, שלושה מנכלים מתחלפים, מעיד על עומק הבעיה בה אנחנו מצויים! על ניהול כושל, על חוסר יכולת לשמר עובדים לאורך זמן. כל מנכל זקוק לזמן למידה, הסתגלות וכו'… איך אפשר להתקדם כך? השמועה אומרת כי כבר יש מישהי על הכוונת והיא מקורבת לראש העיר. ימים יגידו… לאוהד אני מאחלת בהצלחה ובהצלחה לנו תושבי חיפה בהתמודדות עם שלטון כושל שמדרדר את העיר מיום ליום. מחכה לנו המון עבודה ביום שאחרי ובתקווה כי ראש העיר תבין לבד שהיא אינה מתאימה, שהפעולות שלה גורמות לנזק אדיר לעיר ופשוט תתפטר!".

 

הילה לאופר. צילום: דורון גולן

חברת המועצה הילה לאופר. צילום: דורון גולן

 

שרית גולן שטיינברג (חיפה בשבילנו): "חילופי המנכ״לים תחת קליש, מצביעים בעיקר על חוסר היכולת שלה להנהיג ולנהל גוף גדול כמו העיריה. היא לא מסוגלת לעבוד עם אף אחד, גם לא עם מנכל שנשכב בעבורה על הגדר כדי לכסות על מחדלים שלה. אי היציבות הניהולית תחת קליש פוגעת בעובדים ופוגעת גם בתושבים שלא מקבלים שירות מיטבי בעבור כספי הארנונה שלהם. העיתוי שבו קליש מוציאה הודעת הפיטורים לפני חג הפסח מוכיח בנוסף לכל כי היא נעדרת כל רגישות למי שכפוף אליה. הכל מתחיל ונגמר בה בלבד. לא העובדים ולא התושבים מעניינים אותה".

 

"אי יציבות ניהולית". חברת המועצה שרית גולן שטיינברג. צילום: דורון גולן

 

יו"ר סיעת הירוקים, אביהו האן: "צר לי על כך שאוהד שגב פוטר, הוא היה מנכ"ל טוב, במציאות פוליטית הזויה. שגב מצא את עצמו לא פעם בין הפטיש לסדן, עם ראש עיר שלא מאפשרת עבודה סדורה ועם חברי מועצה בריונים וצעקניים שהשתלחו בו בישיבות מועצה שנראות כמו שוק, ועם סוחרי השוק סליחה על ההשוואה לפוליטיקאים, אתם הרבה יותר מנומסים ופרודקטיביים מאיתנו, העיר חיפה שוב תשלם את המחיר, כי מנהלים מוכשרים לא ירצו לבוא לכאן. צריך להבין שמנכ"ל עירייה הוא אחד התפקידים החשובים ביותר בעיר. קליש פיטרה את גדי מרגלית מנכ"ל עיריית חיפה בתקופת יהב ביום הראשון שהיא נכנסה לתפקידה, היה חשוב לה יותר חשוב לפטר איש של יהב, מאשר לאפשר חפיפה והעברת תפקיד מסודרת. אחר כך לא כיהן מנכ"ל במשך שנה ושסוף סוך מונה  לתפקיד איתן שטיאסני הוא התפטר אחרי 11 חודשים בלבד, וכעת אוהד הולך הביתה. אני מבקש מקליש, מעומק הלב, גלי אחריות ותודי שנכשלת. הפכת את העיר חיפה לבדיחה עצובה, התפטרי, ואפשרי לנו להחזיר את חיפה למקום שהיא ראויה לו, ויפה שעה אחת קודם!".

 

חבר המועצה אביהו האן. צילום: דורון גולן

 

אלי בן דיין (הליכוד): "בהמשך לשרשרת הכישלונות הבלתי נגמרת שתושבי העיר חווים היום ראש המערכת פוטר בבושת פנים. מנכ"ל העירייה הינו משרת אמון של ראש העיר ולמעשה המוציא לפועל את מדיניות ראש העיר. לדאבוננו הרב כתושבי העיר, הבעת אי אמון במי שאותו ראש העיר הביאה, ממחישה את הפער העצום בין מה שראש העיר וסגנה מר נחשון צוק טוענים שהם מקדמים, לבין המציאות העגומה.

לא מנכ"ל העירייה הוא זה שצריך להיות מפוטר אלה ראש העיר גברת קליש וסגנה מר נחשון צוק. אם היה נשאר לה טיפת יושרה מקצועית ואישית היא זאת שהייתה מניחה את המפתחות ומאפשרת את השינויים המיוחלים. מנכ"ל העירייה עשה, אני מאמין, כמיטב יכולתו וניסה לקדם דברים, אך כשם ששני קודמיו גזבר העירייה ועוד בכירים רבים אחרים, לא יכלו לנחשון ולעינת, כנראה גם הוא.

אמרתי באחת הישיבות שנחשון ועינת בטוחים שכל התורה אצלם ובמשל כי עשרה קבין של חכמה ירדו על העולם, תשעה נמצאים בראשם של נחשון ועינת.

המנכ"ל אמנם שילם מחירי אישי, אך אנו תושבי העיר משלמים מחיר כבד על הנזקים האדירים ועל ההרס הזה".

 

"מחיר כבד על נזקים אדירים". חבר המועצה, אלי בן דיין. צילום: דורון גולן

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי