האקדמית גורדון משיקה מזוודה טכנולוגית אשר נתרמה על ידי משפחתה של חנה שפירא ז"ל בערב הנצחה

האקדמית גורדון קיימה לאחרונה ערב לזכרה של חנה שפירא ז"ל ומשיקה מזוודה טכנולוגית, תרומת המשפחה להנצחתה באקדמית גורדון
לאחרונה התכנסו באקדמית גורדון בני משפחה, עמיתים ועמיתות להיפרד, לספר ולהיזכר באם, האחות, החמות, הסבתא, הגננת האגדית, המדריכה המרצה והמפקחת – חנה שפירא ז"ל, שנפטרה לפני כשנתיים, עם פרוץ מגפת הקורונה והובאה למנוחות במעמד המשפחה בלבד.

קרדיט: האקדמית גורדון

ביוזמתה של ד"ר מסדה סטודני, אשר בעברה היתה גננת, מדריכה ויועצת חינוכית בפיקוחה של חנה שפירא, הוזמנה המשפחה להנציח את זכרה באקדמית גורדון, שהיתה לה בית, בכל שנות פעילותה המקצועית. חנה בוגרת המחזור הראשון (תשי"ג, 1953) של בית המדרש למורים וגננות, של בית הספר הריאלי – לימים גורדון, מרצה ומדריכה פדגוגית בגורדון, מפקחת שפתחה את גני הילדים לאימון סטודנטיות ומרכזת הפיקוח על גני הילדים, שהובילה את כל מערך הפיתוח המקצועי באקדמית גורדון.


סיפור חייה המקצועיים של חנה שזור בפסקול המקצועי של כל נשות הסגל החינוכי בגיל הרך במחוז שהגיעו למפגש ברגשות מעורבים – צער, על לכתה של חנה מהול בזיכרונות נעימים לצד שמחה ומחויבות לקחת חלק בערב לזכרה ולהנצחת פועלה.

ברוח הקידום הטכנולוגי שהובילה חנה שפירא ז"ל כבר בראשית שנות התשעים, החליטה המשפחה להרים תרומה לרכישת "מזוודה טכנולוגית" שתשרת את ילדי הגנים במסגרת ההתנסות בהוראה של הסטודנטיות בחוג לגיל הרך. פאני אלזרע, ראשת החוג לגיל הרך הציגה דרכי עבודה ופעילות ילדים באביזרים הטכנולוגיים שנתרמו, ביניהם: iPad    עם כיסוי מותאם לילדים, חצובה, מסך ירוק מתקפל, ערכת משחקים, אטבי הקלטה ובלובוטים עם תחנת עגינה.

פרופ' יחזקאל טלר, נשיא האקדמית גורדון, הודה לבני המשפחה על התרומה הנדיבה והזמין אותם לעקוב אחר פעילותה לקידום הטכנו-פדגוגיה בגיל הרך.

אחיה, פרופ' שמעון פולק, סיפר בהתרגשות ובגעגוע על הילדות ברחוב טבריה ועל החיבור המיוחד שלו עם חנה אחותו ובחר להשמיע שיר ביידיש, מבית אבא, "מיין שטיטעלע בעלז", מאת הזמר והמנצח רפי ביטון.

"שנתיים יש לנו חור בלב, בכל מפגש משפחתי את כל כך חסרה…  סבתא שלי, אשת חינוך, גאווה בלב ", ספדה בגעגוע הנכדה, גל שפירא.

חברותיה המפקחות יונה זמירי ומרים נוי תארו אשת מקצוע מעוררת השראה, מנהיגה דעתנית וצנועה וחברת נפש מסורה.

שוש חלפון כתבה עליה שיר מרגש "חנה – כמו תמונת אמנות… תמונה אחת, אישה אחת, עולם ומלואו".

אתי קונפינו, שהיתה ילדה בגן יודפת בשנת 1964, שלחה זיכרון מתוק: מדי יום היתה מלווה את חנה בצאתה מהגן ונושאת את התיק שלה, תיק בד פרחוני עם ידיות עץ…

סמדר המבורגר, שחנה היתה הגננת המאמנת שלה, גננת בפיקוחה, עמיתה כמפקחת, הודתה לה על היותה חברה לחיים, למקצוע ולשליחות החינוכית.

מסדה סיכמה מתוך ההספד ששלחה לבני המשפחה: "היית מקור השראה לגננות והמפקחות שהנהגת בחריצות ובנאמנות. הובלת באומץ שינויים רבים, הטבעת חותם משמעותי ועשית זאת תוך הכוונה מקצועית ותמיכה אישית ואנושית. כל אחת כאן תוכל להעיד כיצד חנה, כממונה מקצועית, ראתה אותה כבת אדם. ראתה אותנו, "רעתה" אותנו, האמינה בנו והיתה לנו, עוגן, מנוף, מקפצה ולעיתים גם גלגל הצלה".

יהי זכרה ברוך!

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך