עיריית חיפה דורשת לפנות את מועדון השייט בחוף השקט

במהלך מו"מ בין המועדון לעיריית חיפה, התקבלה הודעה בה נדרש מועדון השייט להתפנות בתוך חודש ימים. במועדון השייט טוענים שמדובר בחוסר תום לב. העירייה קוראת למועדון לחתום על ההסכם


 

בין מועדון השייט חיפה לבין העירייה מתקיים משא ומתן הנוגע להגעה להסכם בין הצדדים, שיאפשר את המשך פעילותו של מועדון השייט חיפה בחוף השקט.

ואולם, בשעה שהצדדים נמצאים במשא ומתן, התקבל במועדון השייט מכתבה של היועצת המשפטית לרשות הים בעירייה, עו"ד טופז קלר, ועל פיו נדרש המועדון להתפנות או שתוגש נגדו תביעה משפטית.


"עמותת שייט חיפה מפעילה מזה זמן רב חוגי ספורט ימי במרכז השייט והספורט בחוף השקט מבלי שחתמה עם עיריית חיפה על הסכם בר רשות להסדרת מעמדה בנכס" נכתב בפנייה.

 

מועדון השייט נדרש להתפנות מהמקום בתוך חודש ימים. צילום: מועדון שייט חיפה

 

עוד נטען בפניית רשות הים: "הרינו להודיעך כי עמותת שייט חיפה פועלת בנכס ללא הסכמה של עיריית חיפה, ללא חוזה וללא הרשאה כדין על חשבון הקופה הציבורית. טרם נקיטת צעדים משפטיים, העמותה נדרשת לפנות את הנכס לאלתר ולא יאוחר מיום 10.5.22 ולהחזירו לחזקת העירייה".

יצויין כי הפנייה של רשות הים, נשלחה כאמור בעת שהצדדים מנהלים משא ומתן על הסדרת מעמדו של מועדון השייט.

יו"ר המועדון, ליאור אלפסי, מסר בתגובה למכתב: "אנחנו מנסים להבין מאיפה זה בא. אין פה שום תום לב. אנחנו דורשים לחזור לשולחן הדיונים בצורה הוגנת ובתום לב ושהעירייה תמשוך את המכתב שלה".

 

מועדון השייט חיפה. צילום: מועדון שייט חיפה

 

אלפסי מספר כי במועדון השייט חיפה ישנם כעת 120 ילדים ספורטאים, כ-40 ילדים עם צרכים מיוחדים ועוד כ-60 מבוגרים אשר עושים בו פעילות ימית. כעת, עם בוא הקיץ, מספר הנרשמים לפעילות במועדון עולה בצורה חדה.

ממועדון שייט חיפה נמסר עוד: " השטח שבו המועדון שלנו קיים, מזה עשרות שנים, הוקצה לפעילות של שייט חיפה  ע"י חברת נמלי ישראל (חנ"י). חנ"י  הסמיכה את עיריית חיפה לנהל את המקום. במסגרת זו על עיריית חיפה לתמוך ולפתח את פעילות השייט מבלי לקבל תמורה. עיריית חיפה חתומה על הסכם עם חנ"י בעניין זה . בצמוד לכך שחתמה על ההסכם עם חנ"י, הייעוץ המשפטי של עיריית חיפה ניסח הסכם בין העירייה לבין הגופים שפועלים במקום, ביניהם שייט חיפה. התברר שהסכם זה לא נחתם כנדרש והדבר הוצג בביקורת פנים של מבקר העירייה כליקוי שיש לתקן. ראשות עיריית חיפה דהיום דוחה את ההסכם שנוסח על ידי הייעוץ המשפטי של עיריית חיפה עצמה. ראשות העיר מנסה לכפות הסכם אחר , אשר עומד בניגוד לתנאים שבהם הוסמכה עיריית חיפה לפעול. יתירה מזאת , ההסכם אותו מנסה ראשות העיר לכפות, מציב סיכון קיומי מיידי לשייט חיפה".

 

פעילות ימית במועדון השייט חיפה. צילום: מועדון שייט חיפה

 

עוד נמסר כי: "הנהלת שייט חיפה הודיעה מהרגע הראשון שהיא מוכנה לחתום על ההסכם שנוסח על ידי הייעוץ המשפטי של עיריית חיפה כבר לפני שנים, אך עיריית חיפה היא זו שמתנגדת לכך באופן נחרץ. הנושא הועלה לדיון במועצת העיר בו קיבלה העירייה הנחייה לקיים מול שייט חיפה מו"מ בתום לב. הנחייה זו מתארת באופן ברור כיצד מועצת העיר מפרשת את התנהלותה של ראשות העיר בעניין זה. הנהלת שייט חיפה תמשיך לעשות את כל המאמצים לאפשר לילדים שלנו לעלות ולשגשג באיגוד השייט הישראלי,  ולהביא כבוד ויקר לעיר חיפה , למרות היחס העוין ביותר ששייט חיפה מקבלת מעיריית חיפה. לשייט חיפה יש טיעונים חזקים מאוד כנגד התנהלותה של עיריית חיפה במקרה זה, אותם נציג בציבור ובבתי המשפט אם עיריית חיפה תבחר לנסות ולממש את איומיה".

עיריית חיפה מסרה: "עיריית חיפה רואה חשיבות רבה בפעילות עמותת השייט ועל כן פועלת מזה כשנה בניסיון לחתום עם העמותה על הסכם בר רשות אשר יסדיר את מעמדה ופעילותה בחוף השקט, כפי שמתחייב על פי כללי המנהל התקין, הערות מבקר העירייה וכפי שנעשה עם גופים אחרים הפועלים בחוף. לצערנו למרות כל הניסיונות הרבים והכנים שנעשו על ידי העירייה להגיע לידי הבנות סירבה העמותה לחתום עד היום על כל הטיוטות שהועברו אליה ואשר גובשו יחד עמה בהסכמה לאחר שעות רבות של דיונים ומשא ומתן. לאור חשיבות הנושא העירייה קוראת לעמותה גם עתה לחתום על ההסכם ולהסדיר את פעילותה בחוף".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי