נמשך מאבק מועדון השייט חיפה נגד העירייה

לאחר שהעירייה הוציאה מכתב למועדון ובו דרשה ממנו לפנות את הנכס בחוף השקט, הודיע היום מועדון השייט: "העירייה בחרה לשבור את הכלים"


 

בתחילת השבוע התקבל במועדון השייט מכתבה של היועצת המשפטית לרשות הים בעירייה, עו"ד טופז קלר, ועל פיו המועדון נדרש להתפנות, או שתוגש נגדו תביעה משפטית.

"עמותת שייט חיפה מפעילה מזה זמן רב חוגי ספורט ימי במרכז השייט והספורט בחוף השקט מבלי שחתמה עם עיריית חיפה על הסכם בר רשות להסדרת מעמדה בנכס", נכתב בפנייה.


עוד נטען בפניית רשות הים: "הרינו להודיעך כי עמותת שייט חיפה פועלת בנכס ללא הסכמה של עיריית חיפה, ללא חוזה וללא הרשאה כדין על חשבון הקופה הציבורית. טרם נקיטת צעדים משפטיים, העמותה נדרשת לפנות את הנכס לאלתר ולא יאוחר מיום 10.5.22 ולהחזירו לחזקת העירייה".

 

המאבק נמשך. בתמונה, מועדון שייט חיפה. צילום: מועדון שייט חיפה

 

באמצעות עו"ד אסף אורן, שלח היום (שלישי) מועדון השייט חיפה את תגובתו לטענות העירייה.

וכך נכתב בתגובה: "העירייה בחרה לשבור את הכלים דווקא כאשר אירעה התקדמות מסוימת בנסיון להסדרת המחלוקות בינה לבין העמותה. זאת, כדי לסכל כל אפשרות לחתימת הסכם תוך הצגת מצג שקרי כאילו לעמותה אין כוונה לחתום על הסכם שישמור על זכותה לפעול בחוף השקט. לא כך מצופה מרשות מינהלית, הכפופה לחובת הגינות כלפי האזרח, לרבות חובה לנהל מו"מ בדרך מקובלת ובתום לב".

עוד נטען בתגובתו של מועדון השייט: "מכתבך לא נשלח בתום לב. הדבר נעשה בשל שיקולים זרים ומעורבות פסולה של גורמים פוליטיים העושים כל אשר לאל ידם כדי לפגוע במרשתי, לרבות התערבות בוטה במשא ומתן המתנהל בי ן העמותה לבין הלשכה המשפטית בעירייה, כדי לסכל כל פתרון בעניין זה. מצופה ממך, כיועצת משפטית ברשות מינהלית, כי לא תתני ידך למעורבות פסולה מהסוג האמור".

"העירייה אינה בעלת זכויות בכס הנדון. העירייה היא לכל היותר בת רשות מכוח הסכם העקרונות מיום 2014.12.31 ,אשר אינו מקנה לה זכות כלשהי לדרוש את פינוי מרשתי מהנכס, אלא להחזיק בו לטובת עמותות העוסקות בשייט ולחניכים הרשומים בהן בלבד במסגרת פעילות זו בשייט בלבד", מציין עו"ד אורן.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "עיריית חיפה רואה חשיבות רבה בפעילות עמותת השייט ועל כן פועלת מזה כשנה בניסיון לחתום עם העמותה על הסכם בר רשות אשר יסדיר את מעמדה ופעילותה בחוף השקט, כפי שמתחייב על פי כללי המנהל התקין, הערות מבקר העירייה וכפי שנעשה עם גופים אחרים הפועלים בחוף. לצערנו למרות כל הניסיונות הרבים והכנים שנעשו על ידי העירייה להגיע לידי הבנות סירבה העמותה לחתום עד היום על כל הטיוטות שהועברו אליה ואשר גובשו יחד עמה בהסכמה לאחר שעות רבות של דיונים ומשא ומתן. לאור חשיבות הנושא העירייה קוראת לעמותה גם עתה לחתום על ההסכם ולהסדיר את פעילותה בחוף".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי