"המרדה והסתה": ארגון בצלמו דורש להעמיד לדין את חבר המועצה החיפאי

בעקבות דבריו של רג'א זעאתרה שקרא לאנשי כוחות הבטחון הערביים לזרוק את נשקם, מבקש ארגון בצלמו להעמידו לדין. זעאתרה: "אני עומד מאחורי הקריאה שלי"


 

ארגון בצלמו פנה ליועצת המשפטית לממשלה בדרישה להעמיד לדין בעבירת המרדה את חבר מועצת העיר חיפה, רג'א זעאתרה, המשמש כיו"ר סיעת חד"ש במועצת העיר.

הפניה נעשתה בעקבות דבריו של זעאתרה שעוררו סערה גדולה, לפיה הוא מזדהה עם דבריו של ח"כ איימן עודה שקרא לאנשי מערכת הבטחון מהמגזר הערבי לזרוק את נשקם.


 

מנכ"ל בצלמו, שי גליק (בתמונה) פנה ליועצת המשפטית לממשלה בדרישה להעמיד את זעאתרה לדין. צילום: יוכי גליק

 

מנכ"ל ארגון בצלמו, שי גליק, פנה ליועצת המשפטית לממשלה באמצעות עו"ד מיכאל ליטווק, תחת הכותרת: העמדה לדין של חבר מועצת העיר חיפה מר רג'א זעאתרה  בעבירת המרדה.  עו"ד ליטווק ציין כי השבוע פירסם יו"ר הרשימה הערבית המשותפת, ח"כ איימן עודה, סרטון ובו הוא דורש משוטרים ערבים "לזרוק את הנשק בפנים של המשטרה" ולהתפטר ממקום עבודתם במשטרת ישראל.

"הסרטון מהווה המרדה ברורה והסתה כלפי שוטרים ממוצא ערבי המשרתים במשטרת ישראל ומגנים על כלל אזרחי ישראל", כתב עורך הדין ליועצת המשפטית לממשלה.

בנוגע לזעאתרה מציין עו"ד ליטווק במכתבו: "חבר מועצת העיר חיפה מר רג'א זעאתרה  שהינו נבחר ציבור פופולרי בקרב בני הנוער הערבי ואושיית רשת, פרסם פוסט מסית ברשת החברתית פייסבוק ובו כתב – "גם אני מצטרף לקולי בקול של החבר איימן ואומר לכל ערבי בצבא: בושה. עיצרו ותחשבו לזמן מה, אל תקבלו לעשות משהו שנוגד כל ערכי מוסרי, אנושי ודתי, משהו שתתביישו לספר לילדים שלכם בעתיד".

 

רג'א זעאתרה. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

ארגון בצלמו: "זעאתרה, נבחר ציבור פופולרי בקרב בני נוער ערבי ואושיית רשת, פרסם פוסט מסית". בתמונה, רג'א עאתרה. צילום: ראובן כהן, דוברות העירייה

 

עו"ד ליטווק מציין את סעיף 109 לחוק העונשים ועל פיו: "מי שהסית או שידל אדם המשרת בכוח מזויין לערוק משירותו או מפעולה צבאית, או סייע לו בעריקה, דינו מאסר שבע שנים; לעניין זה, "משרת בכוח מזוין" לרבות מי שמשרת לאחר שהתנדב לצבא הגנה לישראל לפי הוראות סעיף 17 לחוק שירות ביטחון. מי שעבר עבירה לפי סעיף זה בתקופה שבה מתנהלות פעולות איבה צבאיות של ישראל או נגדה, דינו מאסר חמש-עשרה שנים".

בפנייתו ליועצת המשפטית לממשלה, מציין עורך הדין: "אין זה פעם ראשונה שרגא זעתרה מסית נגד שוטרים ערבים שפועלים במשטרה ,בעבר הוא התבטא ואמר: "לכל הסרסורים של גיוס הנוער הנוצרי, נשבע בכבוד שלי כי אלחם בכם ולא אפסיק עד שננקה את החברה שלנו מאנשים שפלים שכמותכם".

חבר מועצת העיר, גרי קורן (חיפה ביתנו) הגיש תלונה במשטרת חיפה נגד זעאתרה בטענה לעבירות של הסתה והמרדה. במקביל הוא פנה לראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, שבו הוא דורש את הדחתו של זעאתרה ממועצת העיר.

 

גרי קורן. צילום: יח"צ

דורש להדיח את זעאתרה. חבר מועצת עיריית חיפה, גרי קורן. צילום: יח"צ

זעאתרה מסר בתגובה: "אני עומד מאחורי הקריאה שלי לכל חייל ולחיילים ערבים בפרט: אל תעשו דברים שתתביישו לספר לילדים שלכם. לשלוט בעם שלם, להתעמר באנשים צמים ולמנוע בעדם חופש פולחן זה לא ביטחון אלא כיבוש אכזרי".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי