למה מאיימת עיריית חיפה לתבוע את חבר המועצה קיריל קארטניק? (וידאו)

המחלקה המשפטית של העירייה דורשת מקארטניק להתנצל על דברים שאמר בנוגע למינהלת 2030. קארטניק: "זה ניסיון השתקה נגד נבחר ציבור". צפו


 

מיזם ה"קאש בק" שעלה לדיון בישיבת מועצת עיר חיפה, הוביל למכתב ששלחה המחלקה המשפטית של עיריית חיפה לחבר המועצה, קיריל קארטניק (חיפה מתחדשת), ועל פיו הוא נדרש להסיר פוסט שכתב בדף הפייסבוק שלו וכמו כן לפרסם תיקון או הכחשה, בהתאם לנוסח ששלחו לו.

סגנית ליועמ"ש בתחומים אזרחיים, עו"ד עופרה שלו-יפתחאל, מציינת במכתבה כי הפנייה לקארטניק נעשית בשם העירייה בעקבות התבטאות שלו במהלך דיון במועצת עיר בסוף חודש מרס האחרון.


בדיון אמר קארטניק: "לגבי ה'קאש באק' אני אומר לכם חד וחלק שזה פרויקט של החברה הכלכלית. הפרויקט הזה לא קשור ל-2030". וכן "לגנוב קרדיט של בן אדם שעבד על זה כל כך הרבה זמן אני אומר תתביישו לגנוב פרוייקט של בן אדם תתביישי".

את הסרטון עם הדברים הללו פרסם קארטניק בעמוד הפייסבוק שלו.  יצויין כי דבריו של קארטניק במועצת העיר נקטעו על ידי ראש העירייה שאמרה שוב ושוב "שקר וכזב".

צפו

 

עו"ד שלו-יפתחאל כותבת לקארטניק: "הפרסומים המצוטטים לעיל, המייחסים למי מעובדי מינהלת 2030 תכונות ומעשים העומדים בסתירה עמוקה ביותר להתנהלות הציבורית והמקצועית הנדרשת מפקיד ציבור, מכפישים ועולבים ומתארים אירועים עובדתיים שאינם אמת ומשכך מהווים, בין היתר, הוצאת לשון הרע".

היא מוסיפה: "נוכח מעמדך הרם, כחבר מועצה, דבריך זוכים לפרסום ותהודה רבים ברשתות החברתיות השונות ומביאים לפגיעה בערכים ובמדיניות אותה מנסה עיריית חיפה לקדם לטובת העיר ותושביה".

 

במכתב נטען כנגד קארטניק: "דבריך זוכים לפרסום ותהודה רבים ברשתות החברתיות ומביאים לפגיעה בערכים ובמדיניות אותה מנסה עיריית חיפה לקדם". בתמונה, חבר המועצה קארטניק. צילום: מיכה בריקמן

 

במכתבה של סגנית היועצת המשפטית צויין עוד: "על כן, אנו מאפשרים לך, לפנים משורת הדין, לפעול לתיקון העוולה שביצעת כדלהלן: להסיר את הפרסום מדף הפייסבוק וכן, לפרסם תיקון או הכחשה של הדברים בדף הפייסבוק שלך ובאתר עיריית חיפה בניסוח הבא: הריני להתנצל על אופי ותוכן דבריי כפי שהובאו במועצת העיר ב-29 במארס וכן בפרסומי הפייסבוק שנבעו לאחר מכן. אין ולא הייתה לי כל כוונה לייחס למי מעובדי העירייה ולעובדי מינהלת חיפה 2030 כל טענה או ספק בהקשר להתנהלותם, וכי להווי ידוע שפרויקט 'קאש-באק' הוא יוזמה של חיפה 2030, שנעשתה בהמשך תוך שיתוף פעולה עם החברה הכלכלית חיפה". עו"ד שלו-יפתחאל מסיימת את מכתבה בכך שהעירייה שומרת לעצמה את הזכות לנקוט נגד קארטניק בכל ההליכים המשפטיים על פי שיקול דעתה.

קארטניק מסר: "האגודה לזכויות אזרח התריעה כי גורמים חזקים (טייקונים) משתמשים באיומים ותביעות לשון הרע כתביעות השתקה אשר מאימות על הדמוקרטיה וחופש הביטוי וביקורת ציבורית הדבר אף חמור עוד יותר כאשר ניסיון השתקה נעשה על ידי גורם ציבורי במטרה להליך אימים מכספי ציבור כנגד נבחר ציבור !!!הבדיחה הגדולה שמצד אחד החליטו בשירות המשפטי לתת הגנה (חסינות) לחברות המועצה סופי וגולן בצד ושני הם שולחים איומים לתביעות השתקה.

כנראה בשירות המשפטי יד ימין אינה מסתדרת עם יד שמאל. העובדה שהמחלקה המשפטית של העיריה שאמורה לשרת את כלל חברי מועצת העיר ואת האינטרס הציבורי בוחרת לשתף פעולה ולשרת את ראש העיר מלמדת על הדרדרות המוסרית שהגנו אליה בעירית חיפה שגם שומרי הסף אינם עושים את תפקידם!!! פניתי לעו"ד ליאור דץ מעמותת שומרי הסף שהסכים לייצג אותי כנגד תביעת השתקה הזאת".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי