ספריית השאלת חפצים

ספריית השאלת חפצים החלה לפעול לאחרונה, במתנ"ס "טבריה 15"  לדברי מנכ"לית הקרן לחיפה עו"ד לימור עלמני: "המיזם מיועד לתושבי חיפה, ומאפשר לקבל בהשאלה כלי עבודה, ציוד לקמפינג, ציוד לבעלי חיים ועוד"

ספריית השאלת הציוד הוקמה במתנ"ס "טבריה 15" אשר נקרא ע"ש גולד ושנפלד, תורמים ותיקים של הקרן לחיפה, בסיוע של הקרן לחיפה ורשת המתנ"סים. מטרת ספריית השאלת הציוד, הינה להגביר את תחושת הקהילתיות והערבות ההדדית באמצעות מיסוד שיתוף החפצים בתוך הקהילה. ספריית השאלת הציוד, מגדילה את רמת המעורבות של תושבי השכונה ואת האפשרות שלהם ליזום ולארגן אירועים קהילתיים, לשפץ את ביתם, לגנן ולטפח את סביבתם הקרובה

ספריה בהשאלה במתנס הדר בחיפה, רח' טבריה 15 (צילום רותם לוי)

הספרייה שהוקמה במתנ"ס "טבריה 15", "אינה רק פרויקט בתחום הקיימות, אלא שהיא גם תהווה גם מרחב מפגש ואינטראקציה אנושית בלתי אמצעית לתושבי ותושבות השכונה מכל המגזרים והקהילות", אמרה השבוע מנכ"לית הקרן לחיפה עו"ד לימור עלמני.


השאלת חפצים היא אחד הביטויים של כלכלה שיתופית והמיזם החדש מאפשר לתעל משאבים בין חברי הקהילה. והמיזם, הינו  צעד לעבר שינוי בתודעה האנושית ומעבר מתרבות צרכנית לתרבות ערה שנהנת משפע השייך לכלל.

המטרה היא כי רגע לפני שמוציאים מאות שקלים על חפץ שיתפוס מקום בבית ושבקושי משתמשים בו, אפשר לבדוק אם הוא נמצא בספריית ההשאלה ובכך, לחסוף בהוצאת כספים מיותרת.

הספרייה פתוחה 3 פעמים בשבוע ואפשר להתעדכן באתר של המתנ"ס אודות המלאי והזמינות https://www.tveria15.com/shula-catalog1

מן הראוי לציין כי, הקרן לחיפה, אינה נושאת רווחים (מלכ"ר), והתרומות המתקבלות הן בישראל והן בחו"ל, פטורות ממס.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במספרים ש...