האקדמית גורדון: פגישות תמיכה בזום להורי ילדים עם צרכים מיוחדים באוקראינה

האקדמית גורדון מקיימת פרויקט מרגש במיוחד בצל המלחמה העקובה מדם באוקראינה
מפגשים טיפוליים עם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מאוקראינה, הורים שאינם יכולים לעזוב את עירם בשל מגבלה פיזית, נפשית או רגשית של הילדים. בכך, מסייעת המכללה להתמודדות של ההורים בסוגיות מצבי משבר וטראומה לאור המלחמה.

רונדה סופר. צילום יחצ גורדון

ד"ר רונדה סופר, ראש המחלקה הבין-לאומית באקדמית גורדון: "מערך החינוך המיוחד בישראל הוא אחד המובילים בעולם, והחוג לחינוך מיוחד באקדמית גורדון מוביל בשיטות ההוראה המתקדמות.  מסיבה זו, שמחנו שניתנה לנו ההזדמנות לפני כ- 20 שנים לתרום מהידע שצברנו למערכת החינוך באוקראינה עם תחילת המלחמה חששנו כי נאלץ להפסיק את המיזם המשותף אולם הופתענו כשהתבקשנו על ידי סוניה המתורגמנית שלנו להמשיך במיזם ואף להפוך אותו לסדנה המותאמת למצב עבור ההורים. ילד על הרצף האוטיסטי מתקשה להסתגל לשינויים. הוא מעדיף להישאר בעיר שלו ובמקום אותו הוא מכיר גם אם כרגע הוא מופגז, והסיטואציה מורכבת במיוחד במצב של מלחמה. מסיבה זו, יצרנו סדנה מותאמת להתמודדות של ההורים עם הבעיות של הילדים שמחמירות כמובן בתנאים אלה ומתן אוזן קשבת ותמיכה במצוקותיהם"


המפגשים מתקיימים עם הורים מהמרכז הטיפולי בעיר דנייפרופטרובסק שבאוקראינה, המטפל בילדים עם מוגבלות שיכלית, אוטיזם ושיתוק מוחין על ידי אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, שחלקן פסיכולוגיות, קלינאיות תקשורת ונשות מקצוע אחרות בתחומים הנוגעים לחינוך המיוחד.

המפגשים כוללים הרצאות של מרצים מהחוג לחינוך המיוחד באקדמית גורדון, בתחומים שונים: הכנה לחיים בוגרים, הכוונה עצמית, משחקי למידה, פיזיותרפיה, וויסות עצמי בלמידה, התמודדות משפחה עם ילד עם צרכים מיוחדים, טכנולוגיה, שילוב, פיתוח מיומנויות חברתיות ועוד.

ההרצאות מועברות בעברית ומתורגמות לרוסית, "אונליין" ע"י דוברת עברית/רוסית המועסקת ע"י המרכז. השנה, אף החלטנו למסד את ההרצאות לכדי קורס, שיכלול את הרצאות בתחומים השונים. כל ההרצאות מוקלטות ומתורגמות לרוסית.

שיתוף הפעולה נוצר על רקע הזנחת התחום הטיפולי בחינוך המיוחד בכל הגוש המזרחי בתקופת מסך הברזל אשר המשיכה גם הרבה אחרי שנפל.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך