קריית חיים: עליית מדרגה במאבק לפינוי חוות הדלק והקמת שדה תעופה בינלאומי

וועד קריית חיים החליט לרתום שרים, חברי כנסת ואישי ציבור נוספים למאבק שהוא מנהל למען פינוי מיכלי הדלק ונגד הקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה


 

ועד קריית חיים אירח את מ"מ חבר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת, ח"כ מופיד מרעי (כחול לבן). ראשי הועד קיימו עם ח"כ מופיד מרעי סיור בחוף קריית חיים המצוי בנסיגה בקו החוף, כתוצאה מהקמת הנמל הסיני ובשל מיקומה בסמוך לחוות מיכלי הדלק המצויה בקרבת בתי מגורים ובית הספר דגניה בקרייה.

יו"ר ועד קריית חיים, צילה ברוך, סגני יו"ר הועד פסח טבק וברוך שמאילוב, מנכ"ל הוועד חיים סגל וחבר הנהלת הועד, יוסי לפיד, ביקשו מח"כ מרעי להירתם למאבקם לפינוי חוות המיכלים של תש"ן, המהווה מפגע בריאותי הגורם לתחלואה רבה וקשה, מטרדי ריח ומעלה סכנה ממשית ומיידית לתושבי קריית חיים והאזור, בעת מלחמה.


 

ח"כ מופיד מרעי בסיור עם ראשי ועד קריית חיים בחוות מיכלי הדלק בקריית חיים. צילום: גדי נס, דובר ועד קריית חיים

 

ראשי ועד קריית חיים, הבהירו בפני ח"כ מרעי את העובדה שתושבי קריית חיים חשים כמנותקים מהעיר חיפה וציינו כי יש צורך מיידי בפינוי חוות מיכלי הדלק.

עוד הדגישו בפני ח"כ מרעי כי ביחד עם ראשי הערים בקריות, הם מתנגדים להקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה, דבר שעלול להוות מטרד סביבתי לתושבי כל הקריות.

יו"ר ועד קריית חיים צילה ברוך: "הקמת נמל תעופה בינלאומי והעתקת התעופה האזרחית מהרצליה, לנמל התעופה בחיפה, עלולה להפוך את חיי התושבים לסיוט ונעשה כל שביכולתנו יחד עם ראשי הערים בקריות והמועצה האזורית זבולון, על מנת למנוע את הקמתו. נמל תעופה בינלאומי צריך להקים הרחק ממרכזי אוכלוסיה".

 

"נעשה הכל על מנת למנוע הקמת נמל תעופה בינלאומי בחיפה". יו"ר ועד קריית חיים, צילה ברוך. צילום: דורון גולן

 

ח"כ מרעי הביע בפני ראשי ועד קריית חיים את תמיכתו בפינויה בהקדם של חוות מיכלי הדלק וציין כי מתוקף תפקידו כמ"מ חבר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת,  בכוונתו לקיים בדיקה מעמיקה של בקשתם לפינוי חוות המיכלים, שיקום חוף קריית חיים ואף את התנגדותם להקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה.

חבר הכנסת הדגיש כי בכוונתו גם לבדוק מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הפנים, את הטענות שהעלו בפניו על הקיפוח שחשים תושבי קריית חיים, כתוצאה מהשתייכותה המוניציפאלית של הקריה לעיר חיפה.

ברוך מסרה ל"ניוז חיפה קריות": "אנחנו סובלים ממיכלי הדלק, בעיקר ממכת הריחות החריפים שיש בשבועיים האחרונים ואנשים סובלים ומתלוננים. אנחנו מתנגדים להקמת נמל תעופה בינלאומי שירכז אצלו גם את כל כלי הטיס ממרכז הארץ. זה יהווה סיוט לתושבים פה ויהווה גם מטרד רעש בלתי פוסק".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי