עיריית חיפה: לא יכולה לעמוד בהתחייבויות כלפי מועדון השייט

עינת קליש רותם צייצה בטוויטר כי העירייה אינה עומדת בהתחייבויותיה מול המועדון בחוף השקט, בגלל החלטות מועצת העיר. חברת המועצה הילה לאופר: "קוראת לראש העירייה למצוא פתרון"


בין מועדון השייט לבין עיריית חיפה קיימת מחלוקת חריפה בנוגע להמשך תפקודו של המועדון בחוף השקט. בין הצדדים מתנהל משא ומתן שעלה על שרטון בימים האחרונים. מועדון השייט אף קיבל פנייה מהעירייה הדורשת ממנו להתפנות מהמתחם בתוך חודש ימים.

 

 

בעוד הצדדים מתווכחים העלתה ראש העירייה, עינת קליש רותם, ציוץ לטוויטר ובו כתבה כי העירייה אינה יכולה לעמוד בהתחייבויות שלה כלפי מועדון השייט.

"בסוף השבוע שעבר הודיעה עיריית חיפה להנהלת חברת נמלי ישראל (בעלת הזכויות במקרקעי חוף השייט), מולה חתמה העירייה בעבר על הסכם למתן זכויות שימוש בכפוף לעמידה בהתחייבויות החוזית, כי לא תוכל לקיים את התחייבויותיה בשל שלוש החלטות מועצת עיר המונעות ממנה להמשיך את ניהול שירותי השייט".

 

"העיריה לא יכולה לעמוד בהתחייבויות". הציוץ של ראש העירייה בטוויטר. צילום מסך

 

עוד כותבת ראש העירייה: "המועצה איפסה את תקציב תחזוקת כלי השייט בהם משתמשים שייט חיפה ובית הספר הימי. המועצה הכתיבה את סגירת התקנים המקצועיים של רשות הים. המועצה אסרה העמקת המים ל-1.5 מטר כנדרש על ידי אגף הפיקוח של משרד החינוך. בנסיבות אלה, עיריית חיפה לא תוכל להמשיך ולעמוד במחויבויותיה ואחריותה בשטחי השייט של החוף השקט".

חברת מועצת העיר, הילה לאופר (הירוקים של חיפה) ממובילות המאבק למען מועדון השייט, מסרה: "כריית החוף ההרסנית נעצרה בעקבות פנייתנו לוועדה לסביבה חופית ולמשרד להגנת הסביבה הרבה לפני שנדונה במועצת העיר. לאחר שנעצרה נשלח מומחה בכדי לסקור את החוף. מכמות מפלצתית של 4000 קוב חול, ירדו ל 70 קוב בלבד.

לגבי רשות הים, נושא הספורט הימי תמיד היה שייך לרשות הספורט ומן הראוי שיחזור לידיה. שייתנו להם כלים ואנחנו נראה דברים נפלאים. יש פה ראש עיר שעוסקת בשטויות ובניגוחים במקום למצוא פתרון".

 

חברת המועצה הילה לאופר, ממובילות המאבק. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

 

לאופר מוסיפה: "אני מלווה את המאבק כבר חודשים וקוראת לראש העירייה למצוא פתרון ולייצר הסכם שבו כולם מרוצים. מועדון השייט מייצר אלופים, אבל לפני הכל הוא מייצר בני אדם טובים יותר. הוא מקנה ערכים של שיתופיות, עזרה הדדית, נחישות. הם היו פה לפניכם ויישארו פה אחריכם".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי