סוגיית מועדון השייט: טענות לניגוד עניינים נגד מ"מ ראש עיריית חיפה

דרישה להפסקת מעורבותו של נחשון צוק בכל הנוגע למועדון השייט. מחר יגיעו חברי המועדון למחות מול בניין העירייה, שקוראת למועדון לחתום על הסכם להסדרת פעילותו


 

בימים בהם הים שקט, מתגברים הגלים בין עיריית חיפה למועדון השייט חיפה בחוף השקט. כעת נטען כי למ"מ ראש העירייה, נחשון צוק, יש אינטרס אישי בתוצאות המשא ומתן בין המועדון לעירייה ולכן הוא נמצא בניגוד עניינים אסור.

על פי מכתבו של עו"ד אסף אורן, מטעם מועדון השייט, עולה כי צוק הוא הבעלים של יאכטות בחיפה וביוון והוא מעורב בחברה לייבוא וישווק סירות ויאכטות. עוד נטען בפנייתו של עו"ד אורן כי מבדיקה בנתוני רשם החברות, עולה כי החברה שבה הוא מעורב היא חברה פעילה. מעיריית חיפה לא נמסרה התייחסות לטענות האלו.


 

נחשון צוק. צילום: דורון גולן

טענות לניגוד עניינים. בתמונה, מ"מ ראש עיריית חיפה, נחשון צוק. צילום: דורון גולן

 

מחר בבוקר (שלישי) יגיעו פעילי מועדון השייט אל בניין העירייה למחות על הודעת העירייה כי על המועדון להתפנות מהחוף השקט בעוד פחות מחודש. המפגינים יביאו עימם סירות וגלשני רוח.

מהעירייה נמסר: "עיריית חיפה חוזרת וקוראת לעמותת שייט חיפה לחתום על ההסכם הנדרש להסדרת פעילותה בחוף השקט. מזה כשנה פועלים רשות הים והייעוץ המשפטי של עיריית חיפה, לחתימת הסכם בר רשות בדומה להסכמים עליהם חתומים גופים אחרים הפועלים בחוף השקט. חתימת ההסכם מתחייבת על פי הדין, כללי המנהל התקין והערות מבקר העירייה והיא נועדה להסדיר את מעמדה ופעילותה של העמותה בחוף".

 

מחר צפויים חברי המועדון למחות מול בניין העירייה. בתמונה, פעילות המועדון בחוף השקט. צילום: מועדון שייט חיפה

 

עוד נמסר כי  "עיריית חיפה פועלת לפיתוח, קידום ועידוד הספורט והפעילות הימית ובתוך כך להסדרת הממשקים מול כל הגורמים הפועלים בתחומים אלה. במסגרת זו עשו נציגי העירייה ניסיונות רבים להגיע לידי הבנות עם העמותה ואולם נציגיה סירבו לחתום על כל הטיוטות שהועברו אליהן ואשר גובשו יחד עמם בהסכמה לאחר שעות רבות של דיונים ומשא ומתן. בנסיבות אלה ולאחר שכל ניסיונות ההידברות נדחו על ידי העמותה לא נותרה בידי העירייה ברירה אלא להוציא מכתב פינוי. בתוך כך, חוזרת העירייה ופונה לעמותה לעשות את כל הנדרש על מנת שאף ילד לא ייפגע ולחתום על ההסכם שיסדיר את  פעילותה".

חברת מועצת העיר, הילה לאופר, הגישה הצעה לסדר יומה של מועצת העיר ואמרה: "מרגע כניסתו לתפקידו, נראה כי מר נחשון צוק רק פוגע בפעילות הימית. נראה כי מר צוק עסוק באינטרסים אישיים ומתנהל בתחום הים כאילו היה זה עסק פרטי. נדמה כי הפעילות הימית בחיפה לא רק שלא התקדמה אלא נפגעה. מועדוני גלישה שלא ברור עתידם, תחושה של פחד, רדיפה, חוסר וודאות של מפעילי המועדונים שאת חלקם נחשון בעצמו הביא".

לאופר מציעה שמועצת העיר תצביע בעד הדחתו המיידית של מר נחשון צוק מתפקידו כמחזיק תיק הים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי